Na topie

Yanosik - antyradar zadziała w całej Europie

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Mobile Aplikacje mobilne Ciekawostki

Dobra wiadomość dla kierowców, którzy jeżdżą nie tylko po polskich drogach – Yanosik wprowadził nową wersję swojego narzędzie informującego o fotoradarach, dzięki czemu teraz powiadomi o kontrolach prędkości nie tylko w naszym kraju, ale w całej Europie.

Yanosik - antyradar zadziała w całej Europie

A A

Yanosik otwiera się na Europę i ma coś, co zadowoli wszystkich tych kierowców, którzy nie ograniczają się do polskich dróg. Baza fotoradarów w aplikacji została znacząco wzbogacona o urządzenia zainstalowane w wielu krajach Europy.

Łącznie narzędzie zostało rozbudowane o ponad 27 tysięcy fotoradarów, które w wielu krajach Starego Kontynentu mierzą prędkość podróżowania i wychwytujący przejazd w niedozwolonym momencie (czyli na czerwonym świetle). 

Oprócz Polski, Czech, Litwy i Słowacji (gdzie Yanosik działał już wcześniej), aplikacja poinformuje o przydrożnym urządzeniu w następujących krajach:

  • Austria
  • Belgia
  • Białoruś
  • Bośnia i Hercegowina
  • Bułgaria
  • Chorwacja
  • Estonia
  • Finlandia
  • Francja
  • Grecja
  • Hiszpania
  • Holandia
  • Łotwa
  • Niemcy
  • Norwegia
  • Portugalia
  • Rumunia
  • Serbia
  • Słowenia
  • Szwajcaria
  • Szwecja
  • Ukraina
  • Węgry
  • Wielka Brytania
  • Włochy

Yanosik fotoradary

Autorzy aplikacji zapowiadają, że baza będzie aktualizowana. Trzeba jednak wiedzieć, że przepisy ruchu drogowego w niektórych krajach mogą zabraniać używania „antyradarów”, więc przed uruchomieniem aplikacji należy się z nimi zapoznać. Bezpłatny Yanosik (na systemy Android i iOS) dostępny jest do pobrania z oficjalnej strony

Źródło i foto: Yanosik

Odsłon: 5249 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij
  1. shinma9
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-17 11:57

    Z tego co słyszałem to WP już nie jest wspierane od dłuższego czasu. Skupili się na platformie Android i iOS.

    Skomentuj

  2. dziks
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-01-17 12:36

    W Szwajcarii jest zakazane uzywanie jakichkolwiek antyradarow, wliczajac nawigacje z POI pokazujace miejsca stalych radarow! Tak dla waszej przestrogi.

    Skomentuj

  3. .Alx.
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2018-01-17 12:36

    Co począć...
    Od kiedy policja z instytucji dbającej o bezpieczeństwo na drogach (przynajmniej w założeniach), przekształciła się w organ podatkowy, którego nadrzędnym celem jest zapewnienie dochodów do budżetu, trzeba sobie jakoś radzić. Dlatego takie programy (jeszcze legalne) są potrzebne.

    Skomentuj

    1. putout
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2018-01-17 13:25

      można też nie przekraczać dozwolonej prędkości ale to zabawa dla prawdziwych hardkorów

      Skomentuj

      1. Mateusz Sołtysiak
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-01-17 13:59

        Zgadzam się. Najlepszym sposobem na fotoradary jest... jazda zgodnie z przepisami.

        Skomentuj

      2. .Alx.
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2018-01-17 14:11

        Jakbyś jeździł, to nie pisałbyś takich głupot.

        Przepisy trzeba przestrzegać jak służą bezpieczeństwu, jeśli ich celem jest wyłudzanie pieniędzy, to stanowczo NIE.

        Sama policja nie kryje się z KOMERCYJNYM wykorzystywaniem radarów. Słynny wywiad w TV szefa drogówki, który nie krył oburzenia na kierowców (sic!), że fotoradary ZAROBIŁY, tylko 80 milionów, zamiast planowanego ponad miliarda zł.
        Ślepa bierność społeczeństwa, będzie tylko prowadzić do dalszych absurdów, a bezpieczeństwo nie wzrośnie nawet o włos.

        Skomentuj

        1. putout
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2018-01-17 14:41

          oho. znowu sie zaczyna. najpierw KWIK KWIK JAKBYŚ JEŹDZIŁ TO BYŚ WIEDZIAŁ. standardowa licytacja. zawsze to samo. nic o mnie nie wiesz ale już sobie ubzdurałeś że nie jeżdżę. potem drugi punkt KWIK KWIK PRZEPISY SĄ GŁUPIE WIĘC BĘDĘ JE ŁAMAŁ. i trzeci punkt KWIK KWIK ZŁODZIEJSKA POLICJA DAJE MANDATY.
          rozmowa z ludźmi którzy nie potrafią przestrzegać przepisów ruchu drogowego zawsze tak wygląda xD
          nie mam zamiaru uczestniczyć w licytacji. ona nigdzie mnie nie zaprowadzi. trochę jednak jeżdze (choć pewnie ty 2137x rayz więcej ode mnie) i już od paru lat. i jakoś nie mam problemów z przestrzeganiem ograniczeń prędkości. jak sie gdzieś śpiesze to robie rzecz która nigdy by ci nie przyszła do głowy. chcesz wiedzieć? chcesz poznać mój JEDEN PROSTY SPOSÓB przez który policja nie "zarobiła" na mojej prpędkości? wyjeżdżam szybciej xD no mówie ci. możesz po prostu wyjechać szybciej i nikomu o tym nie mówić a wtedy i tak dojedziesz na czas bez przekraczania prędkości. ci debile nawet tego nie sprawdzają. xDD do pracy dojeżdżam w 40 minut więc wyjeżdżam sobie godzinkę przed rozpoczęciem prayc i jeszcze sobie mogę kawe strzelić. i fiu. nie muszę się śpieszyć i potem płakusiać w internecie "bo zła policja zarobiła na mnie piniążki bo jechałem tylko 30km/h za szybko. a przecież umiem dobrze i szybko jeździć. a w ogóle te przepisy to są złe i głupie. taka głupia ta policja :("

          ślepa bierność wobec absurdów? wg ciebie łamanie prawa to dobra forma sprzeciwu xDDD? denerwujecie się bo ktoś próbuje na was wymusić respektowanie prawa - omg. jeśli chcecie pokazać "sprzeciw" to zróbcie coś KONSTRUKTYWNEGO (trudne słowo bo nie oznacza bezmyślnego łamania przepisów xD) i złóżcie obywatelski projekt ustawy dotyczący użytkowania fotoradarów. odrzucą w pierwszym czytaniu? to jeszcze raz i trzeci. potem zacznijcie bić w tony MIAŁA BYĆ OBYWATELSKA PARTIA. wteyd to będzie coś konkstruktywnego. wtedy to będzie SPRZECIW. bo to że ty dostaniesz mandat to wszyscy (prócz ciebie) mają w nosie i takie akcje nei wpływają absolutnie na nic.

          Skomentuj

          1. .Alx.
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2018-01-17 16:13

            Sorry, ale nie istnieje żadna płaszczyzna do dalszej dyskusji.

            Ideą tego co pisałem, było stwierdzenie, że samowola władzy ZAWSZE prowadzi do nadużyć kosztem społeczeństwa. Tak było od zawsze i zawsze będzie, ktoś kto tego nie rozumie jest tylko "pożytecznym idiotą", wartym słynnego cytatu Benjamina Franklina :
            https://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201207/1341743781_ng4gud_600.jpg

            Koniec, można minusować.

            Skomentuj

        2. michael85
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-01-17 16:40

          Taka prawda minusują bo nie jeżdżą a jak jeżdżą to samochodami które po min 20 sekundach osiągają sektę! Przecież większość tutaj to gimbaza.

          Skomentuj

          1. michael85
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-01-17 17:56

            Nie trzeba mieć szybkiego samochodu żeby łamać przepisy. Blokując lewy też je łamiesz mimo że możesz jechać dorożką! Ale fakt mając szybkie auto łatwiej je złamać. Jeśli dla Ciebie auto to tylko wehikuł do przemieszczania się z pkt A do B to i tak nie zrozumiesz.

            Skomentuj

          2. michael85
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-01-17 18:15

            Przepisy wcale nie są po to żeby poprawiać bezpieczeństwo!
            http://www.telegraph.co.uk/news/2017/12/17/20mph-limit-dangerous-costly-reverse-council-admits/

            Po drugie nie ma osób które w 100% przestrzegają przepisów. Są tylko hipokryci którzy udają że to robią. Jak to jest że w Niemczech gdzie na sporej części Autobahnów nie ma ograniczeń prędkości ginie znacznie mniej ludzi niż na autostradach międzystanowych w USA gdzie takie ograniczenia są? Trzeba przestrzegać pierwszeństwa, świateł (jeśli są zasadne), włączanie świateł mijania w nocy itd... bo to ma realny wpływ na bezpieczeństwo. Prędkość nie ma z nią nic wspólnego... co więcej częściej wypadki powodują osoby nie ustępujące pierwszeństwa. NIK wskazała jakiś czas temu jasno że prędkość jako przyczyna wypadków jest dopiero na 3 lub 4 miejscu wśród wszystkich przyczyn wypadków! A policja? policja kłamie! Zresztą drogówka to nie policja tylko pasożyty i zbóje napadający na podróżnych!

            Skomentuj

          3. michael85
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-01-17 17:56

            Nie trzeba mieć szybkiego samochodu żeby łamać przepisy. Blokując lewy też je łamiesz mimo że możesz jechać dorożką! Ale fakt mając szybkie auto łatwiej je złamać. Jeśli dla Ciebie auto to tylko wehikuł do przemieszczania się z pkt A do B to i tak nie zrozumiesz.