Internet

YouTube wreszcie będzie obsługiwał filmy Full HD z szybkością 60fps

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2014-06-27

A to tylko jedna z zapowiedzianych podczas VidConu nowości. Czyżby Google zaczynało obawiać się konkurencji?

YouTube VidCon

Chętnych do zrzucenia serwisu YouTube z tronu jest wielu. Firma Google zdecydowanie jednak nie zamierza odpuszczać. Ba, planuje wprowadzenie rozwiązań, dzięki którym najpopularniejsza platforma wideo stanie się jeszcze lepsza. Podczas tegorocznej edycji konferencji VidCon gigant z Mountain View zapowiedział, że już wkrótce YouTube będzie wreszcie obsługiwał materiały wideo o rozdzielczości Full HD (1080p) działające z szybkością 48 i 60 klatek na sekundę. Najbardziej, bez wątpienia, docenią to fani gier komputerowych, ale cała reszta również powinna być z tej nowości zadowolona. 

Jakiś czas temu przekazywaliśmy wam doniesienia, jakoby Yahoo zamierzało uruchomić latem swoją własną platformę wideo, która oferować miałaby znacznie lepsze warunki dla twórców (czyt. zdecydowanie większe wynagrodzenia). Co tu dużo mówić – mamy odpowiedź Google, na razie wprawdzie dość zawiłą, ale jednak. W każdym razie widzowie wkrótce otrzymać mają nowe możliwości wspierania finansowego swoich idoli, dzięki czemu nie będą oni musieli polegać już tylko na samych reklamach.

Kolejną zapowiedzianą nowością jest większy nacisk na kanały międzynarodowe. Jeśli chcemy, na przykład, prowadzić kanał po polsku nie znając angielskiego, ale jednocześnie docieramy do znacznej grupy osób posługujących się wyłącznie tym drugim – Google przygotowało rozwiązanie. Fani będą mogli dodawać własne tłumaczenia bazujące na napisach, które stworzyliśmy my (jako autorzy filmików).

Coś jeszcze? Cóż, właściwie tak. Uproszczeniu ulec ma dodawanie ścieżki dźwiękowej do filmików. YouTube udostępnia bazę 7500 darmowych efektów dźwiękowych i utworów, z których do woli możemy korzystać w naszych dziełach. 

Źródło: Engadget, AFP/Getty (foto)

marketplace

Komentarze

87
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ciekawe ;-)
 • avatar
  Kiedyś musieli to umożliwić :)
 • avatar
  Przy bitrate który jest na YT, wyższe fpsy są całkowicie bez sensu. Albo ostre klatki przy małym klatkażu, albo rozmyte budynie przy wysokim.
 • avatar
  Boże ludzie !!! Kubuś73 to jest najprawdopodobniej redaktor benchmarka który nabija posty by było więcej wyświetleń.
 • avatar
  hmm rozumiem potrzebę 60 fps w grach gdzie obraz jest renderowany w trybie rzeczywistym ale co za różnica czy klatek jest 30 czy 60 przy filmach które są odtwarzane ??
  Zaloguj się
 • avatar
  Ludzie, proszę... mam nadzieję, że mój komentarz będzie ostatni i skończy tą kłótnie....
  Zaloguj się
 • avatar
  Niech poprawią bitrate, wtedy możemy porozmawiać :)
 • avatar
  Posiadam kamerę GoPro Hero 3 Black i nagrywam tylko w 50 kl/s lub wyżej. Obraz z mniejszą iloscią klatek traci zdecydowanie na jakości. Wyjątkiem od reguły jest nagrywanie przy słabym świetle, gdzie czas naświetlania tak się wydłuża, że 50 kl/s traci sens, bo i tak tego nie widać. Lepiej po ciemku nagrywać w mniejszej ilości klatek. Obraz jest wtedy jaśniejszy.

  24/25 kl/s jest dobra przy statycznych scenach. Np. ktoś siedzi i mówi, a my bez ruchu go nagrywamy lub gdy jakość obrazu nie ma znaczenia. Wszędzie tak gdzie jest ruch nawet powolny warto nagrywać z prędkością 50 kl i więcej.

  Zrobiłem nawet porównanie dla siebie i nagrałem obraz w HD 50 i 100 kl/s i widać różnice, ale pod warunkiem, że oglądamy na szybkim wyświetlaczu LCD lub PLAZMA,
 • avatar
  no i ....
 • avatar
  ciekawe jak ma sie dziadowki net z orange 1,5mb a do tego ta zakłamana firma zaniżyła mi prędkość co najmniej o 1mb to musze sobie zrobić najpierw przerwę zanim zaczne ogladać jakiś filmik w hd, i broń boże aby mi w tym czasie zerwało połaczenie
 • avatar
  Kubuś forum od 16+
  Zaloguj się
 • avatar
  No nieźle widać kto zagląda na forum a kto tylko komentuje newsy :]
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  lol mi was niby czemu filmy sa w 24 klatkach? pomyslcie troche zanim cos napiszecie
  Zaloguj się
  -16
 • avatar
  LOL po co to wprowadzaja przeciez ludzkie oko widzi max 24fps... Bez sensu...
  Zaloguj się
  -57
 • avatar
  Wooohooo! I co chwila 500, bo serwery przeciążone, albo kompresja będzie tak ogromna, że "hohoho" (autor. Mikołaj Claus)
 • avatar
  jest już pierwszy trailer (bf hardline) w 60fps /watch?v=T3ny9zIckP0 podobno tylko w 1080p to działa