Na topie

Zainteresowanie iOS w Polsce spada, Android to prawdziwy hegemon

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Mobile Systemy operacyjne Tematyka: Apple iOS Google Android

Apple iOS nigdy nie był w Polsce najpopularniejszy, w ciągu ostatnich dwóch lat odnotował dodatkowo wyraźny spadek rynkowych udziałów.

  • Zainteresowanie iOS w Polsce spada, Android to prawdziwy hegemon
A A

Być może nie wszyscy, ale zapewne zdecydowana większość z Was korzysta z urządzeń mobilnych. Odnieść można to także do ogółu Polaków, którzy zdają się sympatyzować w coraz mniejszym stopniu z propozycjami pracującymi pod kontrolą systemu Apple iOS.

Opracowane przez Spicy Mobile zestawienie jest bardzo wymowne. Nie dość, że Apple iOS nigdy nie był w Polsce najpopularniejszy, w ciągu ostatnich dwóch lat odnotował dodatkowo wyraźny spadek rynkowych udziałów. Obecnie wynoszą one zaledwie 13,20%, podczas gdy jeszcze w styczniu 2014 roku sięgały 24,31%. Rynkowe udziały systemu Google Android w ciągu trzech lat utrzymują się natomiast powyżej 70%, systematycznie rosnąc. W lipcu br. wzrosły do rekordowych 80,99%.

zainteresowanie iOS w Polsce spada

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat odnotowano także wyraźny wzrost udziału ruchu z mobilnych systemów operacyjnych, które dostarczają już coraz większy odsetek całego ruchu internetowego. Począwszy od 9,8% (w styczniu 2014) do 31,8% (w lipcu 2016). Co nie zaskakuje, w głównej mierze jest to zasługą użytkowników Androida.

„Z czego może wynikać spadek popularności systemu iOS na polskim gruncie? W pewnym momencie system iOS przestał być już tak bardzo atrakcyjny zarówno dla developerów aplikacji, jak i ich użytkowników. Pojawił się na rynku system Android, który powoli zaczął wprowadzać więcej udogodnień, więcej możliwości personalizacji, więcej bezpłatnych aplikacji. Produkty iOS kompatybilne tylko z wybranymi programami, nie podołały otwartości systemu z zielonym robocikiem.” - Małgorzata Wołejko, Mobile Audience Measurement Director w Spicy Mobile

Jak popularność iOS w Polsce wypada na tale innych państw? W Słowacji, Bułgarii, Chorwacji i Czechach rynkowe udziały tego systemu nie wynoszą więcej niż 19%. Na Węgrzech oraz w Rumunii również popularniejszy jest Android, a udział systemu marki Apple osiągnął nieco powyżej 20%. Dla porównania w Danii i Belgii system iOS jest bardzo popularny. Belgowie cenią sobie system iOS i Android w równym stopniu. Statystyki są tam bardzo zbliżone. 48,70% udziału zyskuje Android, a 49,59% system iOS. Natomiast w Danii znacząco wygrywa system marki Apple, w sierpniu br. udział tego oprogramowania w ruchu z urządzeń mobilnych w tym kraju wynosił 72,81%, Android uzyskał 26,02%.

Popularność systemu operacyjnego w danym kraju może zależeć od różnych czynników, chociażby od funkcjonalności czy dostępności do wybranych usług. Nie da się jednak zaprzeczać, że znacznie odgrywają tu także ceny, które w przypadku urządzeń Apple są zazwyczaj bardzo wysokie.

Źródło: Spicy Mobile, pcadvisor - foto

Odsłon: 6271 Skomentuj newsa
Komentarze

41

Udostępnij
  1. raffal81
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2016-10-06 10:40

    Nie są złe, ale cena trochę przesadzona.

    Skomentuj

  2. sn00p
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2016-10-06 10:51

    Ciężko wytłumaczyć racjonalnie politykę cenową Apple. Absurd polega na tym że, im biedniejszy kraj, tym IPhone są droższe. Oto ceny IPhone 6s ze stycznia 2016

    Najtaniej:
    Canada: $636.18
    United Arab Emirates: $707.64
    Hong Kong: $717.52
    Russia: $730.27
    Taiwan: $731.17

    Najdrożej:
    Czech Republic: $847.84
    Hungary: $858.02
    Sweden: $873.63
    Brazil: $973.61
    Turkey: $1029.41

    Skomentuj Historia edycji

    1. androll
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2016-10-06 11:04

      I wniosek z tego taki ze nie najwieksze podatki i akcyzy stanowia sile napedowa gospodarki, co moze przekladac sie na dobrobyt obywateli, tylko odwrotnie:)

      Skomentuj

    2. usuniety_b274873f01f4
      Oceń komentarz:

      17    

      Opublikowano: 2016-10-06 11:07

      Im biedniejszy kraj tym większe podatki bo wyborcy to ekonomiczni ignoranci głosujący na 500+ za który ktoś musi zapłacić (oni sami, niespodzianka).

      Skomentuj

  3. mgkiler
    Oceń komentarz:

    -10    

    Opublikowano: 2016-10-06 10:52

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Jedyne co nie podoba mi się w iOS (po za ceną) to to, że nie da się zwyczajnie skopiować dowolnego pliku z komputera na telefon.

    Uzywam Androida od 3 lat i klne na niego niemiłosiernie.
    Brakuje mi iOS.

    Android ciągle ma przywiechy, coś nie działa jak trzeba, pierdzieli się. Trzeba konfigurować masę rzeczy by dobrze działało.
    Coś skonfigurujesz. Zainstaluje się update i... znów trzeba konfigurować.

    Klikam na coś, czekam 2 sekundy bo zwis.
    Ba.
    Pisze sms i potrafi się na 3s ZAWIESIĆ przy pisaniu smsa.

    Już samo wpisywanie PINu przy starcie chodzi mega wolno - ja rozumiem, że wtedy w tle się ładują inne procesy, ale rany. Mamy 21 wiek. Procesory wielordzeniowe. Naprawdę nie da się zrobić by jeden wątek nie przywieszał drugiego?


    w iOS NIGDY nie doświadczyłeż NAJMNIEJSZEJ zwichy.
    Wszystko działało natychmiastowo.
    A używałem też 3 lata.

    Do tego w iOS nie trzeba się bawić w opcje, pod opcje, zakładka w pod opcjach a i tam jest opcja która mnie interesuję jak w Andoidzie...
    Tam było "5 ustawień na krzyż"... ale wszystko na dzień dobry działało tak, że nie trzeba było nic ustawiać.
    Nie było dużo opcji bo po co więcej skoro wszystko działało dobrze.
    iOS był banalny w obsłudze. Nie pogubisz się w tonach ustawień.

    Skomentuj

    1. arczi69
      Oceń komentarz:

      12    

      Opublikowano: 2016-10-06 11:03

      ciekawe co piszesz.
      przez dwa lata mialem nexus 4. jakies przyciecia? zwiechy?
      problem z ustawieniami opcji? serio?
      teraz motka x style tez zero problemow.
      to ze ty tak masz nie znaczy ze android to syf. ja mam odmienne zdanie.

      pozdrawiam.

      Skomentuj

      1. mgkiler
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2016-10-06 11:40

        Są 2 wyjaśnienia:

        -może nie używałeś iOS i nie masz porównania. Przyzwyczaiłeś się do przycięć i ich nie zauważasz

        -może ja mam badziewny telefon.

        Tyle, że nie tylko ja narzekam na kiepskie działanie Andoira. Wiele osób znam z podobnymi odczuciami.
        I są to osoby związane z rynkiem mobilnym, gdzie w pracy przez ich ręce przeszło dziesiątki telefonów i... wolą iPhony, a na Andoidy narzekają
        (nie. nie są to sprzedawcy).

        Skomentuj

        1. Q'bot
          Oceń komentarz:

          8    

          Opublikowano: 2016-10-06 12:15

          Co do jądrojada to się zgodzę, zamula na dobrym sprzęcie, ale iOS również lubi zwooolnić z nieznanej przyczyny np. podczas przeglądania www.

          Dlatego wiernie trwam przy windowsie jako głównej platformie od ponad dekady - przy czym o wiele przyjemniej współpracuje mi się z WP 8.1, bo WM 10 wciąż średnio zoptymalizowany...

          Skomentuj

        2. PROCTON
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2016-10-06 15:10

          No to zależy jaki masz telefon bo wiesz anroidy są w różnych cenach a takiego iphona to możesz porównywać do jakiegoś typowego flagowca. Kiedy miałem telefon ze średniej to półki to potrafił coś robić o parę sekund za długo, ale od pewnego czasu kupuję tylko flagowce (HTC) i wszystko tam działa tak jak trzeba czyli jak w Applu ;)

          Skomentuj

        3. dzemski
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-10-07 08:41

          Mam iPad4 i miałem Nexusa4, teraz Moto X Play. Mam więc porównanie.

          Obydwa urządzenia działają płynnie, bez zacięć i szybko reagują. W telefonach jestem na Andku, ponieważ lubię skroić słuchawkę do swoich potrzeb i Andek ma do tego narzędzia, czego o iOS nie można powiedzieć. Za to Tablet z Andkiem już miałem (Transformer od ASUS) i obsługa internetu, a zwłaszcza przeglądarka to jakaś porażka. Tu iPad króluje. Na iPadzie wszystko działa, nic się nie przycina i przede wszystkim nie zawiesza. Do tego aktualizacje.

          iPad4 jest z 2012 roku i 3 tygodnie temu dostał najnowszy iOS (wersja 10). Podczas zakupu był iOS6. Czyli już 5 generacja systemu na tym samym sprzęcie. Tego w Androidzie brakuje, bo urządzenia (niewiele bo tylko Nexusy i Moto na pewno) otrzymują nowe wersje systemu, ale tylko przez max 2 lata, co de facto oznacza 2 generacje. Gdyby mi Nexus4 nie poleciał na beton to pewnie nadal bym go używał i wiele osób używa, a system już stary (5.1), a google nawet łatek bezpieczeństwa nie wydaje.

          Skomentuj

    2. Franz
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-10-06 11:15

      A Ty masz z tym Androidem jakiś telefon za 200 zł.?

      Bo ja używając od paru lat smartfonów ze średniej półki nie zauważyłem żadnego opisanego przez Ciebie problemu.

      Skomentuj

      1. mgkiler
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2016-10-06 11:41

        LG L70.

        Ja wiem, że zaraz ktoś napiszę, że mało ramu itp.
        Ale zobacz ile np Ramu mają iPhony a chodzą super.

        Skomentuj Historia edycji

        1. ophiuchus
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2016-10-06 14:46

          wiesz ile modeli telefonów musi obsłużyć Android??? 20000!!! Tak, 20 tysięcy modeli. A ile japko? Tu nawet nie ma czego porównywać.

          Skomentuj

          1. mgkiler
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2016-10-06 15:16

            I to jest zaleta Appla.

            Mniej telefonów do obsłużenia to mniej kłopotów.

            Dla konsumenta jest to ewidentna zaleta na korzyść Appla.

            Bo konsumenta interesuję tylko tyle, czy chodzi lepiej i gdzie jest mniej kłopotów.

            A konsumenta guzik interesuję tłumaczenie programistów: "no sorry, że twój telefon tak chodzi, ale my mamy 20000 telefonów do obsłużenia".

            Skomentuj

          2. Nalovp
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-10-06 18:58

            Kogo to obchodzi ile modeli musi obsłużyć szajsdroid? Płace żądam!
            Czy wiesz ile konfiguracji PC/laptop musi obsługiwać windows10? I daje radę!

            Skomentuj

          3. BluePandoraBox
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-10-06 20:55

            to pochwal się ile wydałeś na ostatni fon z andkiem byśmy wiedzieli jak ocenić te Twoje żądania xD
            ja kupiłem Note Edge, po aktualizacji do 5 nie byłem zadowolony, ale dostałem 6 andka i wszystko chodzi, żadnych zacinek a mam tylko snapa 805 czyli starszy układ 32-bitowy
            na nowszych jest jeszcze lepiej

            Skomentuj

          4. Nalovp
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-10-07 06:06

            Korzystam z iphone 6s (prywatny) i note4 za free firmowy.Mam porównanie i nikt mi nie wciśnie kitu o płynności androida.
            Ps. Weź pod uwage że note4 to wyższa polka od ip6s i ma 4rdzeniowy procesor.

            Skomentuj

          5. Nalovp
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2016-10-07 06:07

            ^

            Skomentuj Historia edycji

    3. topiq
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-10-06 13:18

      Mam Galaxy A5 z 2015 roku, już na 3 wersji systemu 6.0.1 i jeszcze mi nic do tej pory nie zlagowało. Ba, od nowości nie był w jakikolwiek resetowany, ponownie konfigurowany. A nie jest to żaden flagowiec. Problemem Androida nie jest sam system, ale olbrzymia ilość konfiguracji sprzętowej, nakładek producentów itp. iOS jest po prostu skrojony na miarę pod sprzęt producenta.

      Skomentuj

      1. mgkiler
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-10-06 15:18

        A ja już miałem kilka razy sytuacje, że coś się spieprzyło i musiałem telefon wyłączyć i właczyć i dopiero działa...

        Np kilka razy mi telefon nie chciał połączyć się z komputerem w celu kopiowania plików. A ustawiony był w trybie wymieniany plików. Nie widzi i koniec... dupa
        Restart telefonu dopiero pomógł.

        Skomentuj

        1. TruGeek
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-10-06 17:33

          Ty chyba jesteś niedorozwinięty albo co. Masz telefon warty góra 100zł i mówisz , że japko za 3300zł jest lepsze ? Wow jak to możliwe wgl? Porównaj jak działa np. S7 albo One Plus3 albo inny flagowiec i dopiero się wypowiadaj.

          Skomentuj

          1. mgkiler
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-10-06 19:23

            Nie ważne ile jest wart.

            Mój sony Erricson 710 był jeszcze mniej wart, a się nie wieszał.

            To wina softu, a nie bebechów.


            To tak jakyś kupił nowy samochód z salonu za 50tyś, który.... wyłącza się mu silnik w losowych momentach, albo hamulce przestają działać.

            I ktoś Ci piszę, że "czy ty niedorozwinięty jesteś? Masz samochód za marne 50tyś i żądasz by wszystko działało ? Kup sobie taki za 400tyś".

            Także sam tym postem pokazałeś kto tu jest niedorozwinięty.


            Płacę - mam prawo oczekiwać by wszystko działało.
            Nie ważne ile kosztował telefon, telewizor, czy samochód.
            Ma działać.

            Co by to było jakby samochody były jak telefony... Aby mieć sprawne hamulce to kupmy samochód za 300tyś...
            Super.

            Skomentuj Historia edycji

          2. TruGeek
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2016-10-06 22:43

            A myślisz , że jakby zrobili telefon na ios za 400zł to by dobrze działał ? Telefon to nie samochód i tu masz racje bo o to chodzi. Jak kupie coś z bazaru taniego to też ma wszystko super działać mimo , że dałem za to śmieszne pieniądze. Były u nas w Polsce trochę sprzedawane samochody firmy Tata i myślisz , że dlaczego ich już nie ma ? Dało się nimi jeździć ale ich trwałość i to jak jeździły pozostawiało dużo do życzenia. Dodatkowo twój lg l70 jest już stary nowe nawet tanie smartfony na andku np. moto e za 400zł nie mają problemu tak samo samochód stary polonez nie wiadomo czy odpali i będzie się psuł bo jest stary i lipnie zrobiony a nowy hyundai i10 czyli budżetowe auto nie będzie dobre ale jako tako jeździ.

            Skomentuj

          3. TruGeek
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-10-06 22:49

            Ten Lg jest chyba z 2013 roku z niskiej półki. To porównaj obecne działanie np. Htc one m7 i iphone 5s bo na premiere stały tak samo a nie lg za kilka stówek jako nowy 3 lata temu do nowego iphone za 3,5k

            Skomentuj

          4. mgkiler
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-10-07 10:25

            a iPhone 3GS jest z 2009.

            A działał super.

            Skomentuj Historia edycji

          5. dsp32bt
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-10-07 11:31

            Mam Oneplus One i Iphone6.
            Android dziala rownie dobrze co iOS jedyny warunek to musi miec minimum 2GB ramu a najlepiej 3+.
            iOS potrzebuje mniej bo nie ma obciazen maszyny wirtualnej.
            A jak sa procki co najmniej Snapdragon801/810/820/821 to telefony z androidem chodzą jak marzenie :)
            iOS po aktualizacjach tez mi lagowal bo zbyt duże narzuty mily nowe wersje systemu wiec ja nie staje po żadnej stronie oba systemy są super jesli nie sa odpalane na tosterze.

            Skomentuj

          6. TruGeek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-10-07 15:59

            Ale był urządzeniem flagowym. Nokia N8 też dobrze chodziła.

            Skomentuj

  4. Yukko
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2016-10-06 10:57

    Ciekawe czy stosunek cena/zarobki w Polsce mają cokolwiek z tym wspólnego.

    Nah, na pewno to nie to.

    Skomentuj

  5. usuniety_b274873f01f4
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-06 11:11

    "Produkty iOS kompatybilne tylko z wybranymi programami, nie podołały otwartości systemu z zielonym robocikiem.”
    Ta pani plecie bzdury. W Polsce i innych krajach bloku wschodniego kwestią jest cena, tylko i wyłącznie. Najlepszym dowodem jest popularność iOSa na rynkach "bogatszych"…

    Skomentuj

  6. DanyGee
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-10-06 11:20

    Cena odstrasza. Jakby taki iPhone kosztował max 2000zł to można zaryzykować. A tak za klamę dawać 4000zł? Robi coś więcej ponad dzwonienie, smsowanie, chatowanie, focenie, muzowanie czy granie? Rozumiem, że płynnie, bo soft dobrze podpasowany pod sprzęt, ale bez przesady. Z drugiej strony, gdybym był szefem Apple, robiłbym dokładnie tak samo - tanio produkował, drogo sprzedawał. Konsumenci lubią dymanko. Widać to po ich wyborach :/

    Skomentuj Historia edycji

  7. zine5
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2016-10-06 11:51

    Ja tam od 7 lat chwale i używam symbiana - najlepszy system mobilny ever! (p.s. z internetu przez komórke nie korzystam- zbędny bajer dla mnie) także symbian najlepszy - wirósów zero, reklam zero, bateria trzymie długo, nie potrzebuje mocnych podzespołów, które żrą baterie, no i najważniejsze - telefony z symbianem mają ludzkie wymiary (do 60mm szerokośći!) - a nie to co 95% współczesnych 70 i więcejmm szerokich dachówek , a 65mm jest uważany za mały telefon! - do czego to doszło :(

    Skomentuj

    1. Orlyyyy
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-10-06 13:00

      Najlepszy to byl Windows Mobile 6.5 ale zostal uśmiercony z nieznanych powodów

      Skomentuj

    2. ophiuchus
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-10-06 14:44

      wirósów też nie ma na androida... Windows itd.

      Skomentuj

  8. skypan
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-10-06 13:03

    Kasa kasą ale wybór takiego a nie innego telefonu/systemu to po prostu pragmatyzm. My jako Polacy mamy to we krwi. Inne kraje, które kiedyś znajdowały się w takim a nie innym jedynie słusznym bloku też to mają i wybierają androida :) To widać w tym wpisie.
    Lubimy narzekać na brak slotu na karty, brak możliwości wymiany baterii itd. No ale właśnie to wynika z pragmatyzmu. Cały dawny wschodni blok tak ma i niech ma jak najdłużej.

    U mnie w pracy więcej spotkam flagowych smartfonów z androidem niż z jabłkiem. Ceny praktycznie te same co apple. Więc argument, że nas nie stać nie jest do końca prawdą.

    Skomentuj

  9. misiek2k
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-06 14:12

    Troche dźwnę, bo wg mnie liczba osób z urządzeniami Apple ciągnie rośnie. Wydaje mi się że statystki są troche oszukane. Dlatego że na bazie Androida działa też wiele urządzeń z branży przemysłowej, reklamy cyfrowej, automatyki, itd. Więc zawsze będzie tego znacznie więcej niż łączna liczba urządzeń z IOS - tablety i telefony. Wg mnie te statystyki są przekłamane a powinno się porównać np. tylko telefony komórkowe i sprawdzić trend. Tutaj wg. mnie liczba by rosła. Chodźby w firmie gdzie pracuje 150 osób. Kiedyś garsta miała iPhona, teraz co drugi z nas ma ten telefon.

    Skomentuj

    1. skypan
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-10-06 16:39

      Zależy jaka firma :) Z życia wzięte. Przy budowie obwodnicy miasta większość ma "jakieś" telefony z biedronki. Nikt nie płacze gdy mu spychacz po nim przejedzie.
      Chcę widzieć w takich warunkach te flagowce od apple :)

      Skomentuj Historia edycji

  10. sobson
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-10-06 17:19

    niestety ios wcale nie jest taki wspanialy jak piszecie. mam iph6 i od czasu do ios10 zdazaja mi sie takie chwile ze ekran nie reaguje nawet 10s. taki sam szajs jak zielony ludek. symbian nie miał zawieszek

    Skomentuj

  11. pizmako
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-06 21:07

    Artykuł jest bzdurny, a wypowiedź Pani Małgorzaty Wołejko woła o pomstę do nieba. Czy któryś redaktorzyna zastanowił się nad tym co pisze? - tak udział w rynku spada ponieważ urządzenia Apple są na nasze warunki BARDZO DROGIE niemniej jednak jest coraz więcej urządzeń z IOS (ilościowo na 100% jest ich znacznie więcej niż kilka lat temu). U operatorów można już tylko otrzymać smartfony czyli 99% ludności w Polsce wybiera Androida z najtańszej półki i podbija statystyki.. ot cała ukryta prawda niczym telenowela w TV

    Skomentuj

  12. zuzannator
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-07 09:39

    Apple leje na Polskę. Do tej pory nie zrobili Siri w naszym języku. Jestem ich fanem od dawna ale zaczynają mnie po prostu wkurzać.

    Skomentuj

  13. baran
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-07 12:37

    Miałem styczność z 5s i i zaczął przycinać interfejs po chwili. Mam LG g2 i w zasadzie wszystko byłoby ok (świetny sprzęt), gdyby nie fakt, że co chwile mam problemy z aplikacjami i interface. Potrafi się wieszać, klatkować, czasami jakaś aplikacja potrafi wywalić...
    Miałem WP8.1 i 10. O ile W10 chodził mi bardzo słabo, to W8.1 uważam za doskonały system. Ma wszystko czego ja potrzebuję i na 2GB ramu chodzi sympatycznie.

    A tak w ogóle to symbian FTW!

    Skomentuj

    1. mati306
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-10-07 14:50

      Ja miałem styczność z Iphonem 4 i też to samo się działo, jak była premiera bodajże 6. Po prostu postarzanie produktu i nic więcej...
      LG G2 używałem chyba 3 miesiące, przesiadłem się z BB Q10 w którym umiera OS, niestety nie dało się wytrzymać na LG, odpalam muzykę, blokuję ekran, chcę wybudzić, nie da się i po minucie czarnego ekranu dostaję restart... Piszę smsa, w trakcie pisania klawiatura się zamyka. Nie chodziło to zbyt dobrze, a nasłuchałem się opinii z internetu i wszystko zawsze spoko.
      Odnośnie samego androida jeszcze, wcześniej miałem tablet nexusa, który tak zaczął zacinać, że nie dało się obejrzeć filmu na yt, bo filmy zacinały się co kilka sekund. Formatowanie do zera nic nie dawało, dzień dwa i znów to samo, mimo, że nie instalowałem nic innego, bo chciałem tylko oglądać yt...
      Aktualnie używam BB i szkoda mi tego systemu. Płynny, nie wywala się, jakość rozmów itp jest na najwyższym poziomie. BlackBerry zrobiło wg. mnie błąd porzucając ten system.
      Jak telefon padnie to chyba się skuszę na windowsa