Na topie

Zasilacze EVER najlepsze w Polsce

Autor:
Marcin Sieradzki

więcej artykułów ze strefy:
Zasilacze

Kategoria: Zasilacze Producenci: EVER

Dzięki "zielonym" technologiom UPS-ów można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie na ich eksploatacji w dużych ośrodkach. Doceniono to podczas zakończonego właśnie Konsumenckiego Konkursu Jakości Usług. 

AA
  Warto przeczytać:
 

Firma EVER, producent systemów zasilania, otrzymała certyfikat "Najlepsze w Polsce", który przyznawany jest corocznie przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.

Z danych EVER wynika, że stosowanie energooszczędnych UPS-ów może dać kilka tysięcy złotych oszczędności już po 1 roku eksploatacji. Znacznie niższe rachunki za prąd można uzyskać nawet przy relatywnie niewielkich rozwiązaniach o mocy 20 kVA. W przypadku urządzeń o większej mocy, zaoszczędzone kwoty mogą sięgać kilkunastu tysięcy złotych rocznie. To wynik zmian technologicznych, jakie nastąpiły w dziedzienie zasilania awaryjnego.

Jednym z przykładów jest nowy zasilacz awaryjny Sinline Pro 10 000 Line-interactive. To  jedyne na polskim rynku urządzenie tego typu o tak dużej mocy. UPS jest autonomicznym źródłem sinusoidalnego napięcia 230 V o mocy 10 kVA/8 kW. Dzięki bardzo dużej sprawności energetycznej, która wynosi ponad 98%, zasilacz Sinline Pro 10 000 zużywa na własną pracę jedynie niewielką część pobieranej energii. To oznacza realne oszczędności dla użytkownika, które wynoszą - w porównaniu do UPS-ów sprawności 90% - około 20 000 złotych w ciągu 4 lat.

- Przez lata zasilacze awaryjne UPS stały w cieniu urządzeń, którym gwarantowały pracę w razie awarii sieci zasilającej. Jednak w ostatnim czasie udało się opracować nowe, przełomowe technologie zasilania, dzięki którym przedsiębiorcy mogą nie tylko podtrzymać zasilanie swojego sprzętu, ale także zaoszczędzić poważne kwoty na obsłudze i eksploatacji - komentuje Marek Bigaj z firmy Ever.

Źródło: thc.org.pl, Ever
 

Polecamy artykuły:    
Najlepsze gry na lato TOP-10 Karty graficzne - lipipec 2010 Test - na czym najlepiej przenosić dane


 

Odsłon: 5838 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
  1. Paweł Maziarz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-07-06 12:08

    Kiedyś miałem brać zasilacz Ever, ale jakoś wyszło, że nie wzionem

    Skomentuj

    1. matiszak
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-07-06 13:46

      ekscytujące

      Skomentuj

    2. Wuwu1978
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-07-07 10:10

      Urzekła mnie Twoja historia...

      Skomentuj

  2. mICh@eL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-07-06 14:27

    Jakim cudem zastosowanie UPS'a zmniejsza zużycie energii :o ???

    Skomentuj

    1. hynio
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-07-06 15:23

      Tu nie chodzi o pobór energi komputera tylko o sprawność UPS'a evey mają 98$ a sprawność innych UPS'ow jest na poziomie 90%, podobnie jest z PSU

      Skomentuj

      1. mICh@eL
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-07-06 21:34

        Już zrobili korektę ;)

        Skomentuj

  3. albartos
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-07-06 14:55

    Mam UPS'a EVERa - Eco Pro CDS 1200 i nie polecam. Jak się okazuje nie wspiera on aktywnego FPC, czyli jak można się domyślić, standardowej opcji w każdym współczesnym zasilaczu komputerowym, co czyni go po prostu bezużytecznym.
    Mimo to producent raźno wciska bezwartościowy produkt klientom, którzy o swojej pomyłce dowiedzą się dopiero gdy zabraknie prądu i UPS się po prostu wyłączy.

    Skomentuj

    1. albartos
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-07-06 14:57

      Aktywne PFC, przepraszam za błąd.

      Skomentuj

  4. jeomax.co.uk
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-07-06 15:36

    Najlepsze w Polsce, zagranica juz niesmaczne, albo zielone ? ;-)

    Skomentuj

  5. Wojtekm33
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-07-06 17:05

    Mialem w zyiu kilka modeli UPS pochodzacych z firmy EVER ( niestety zakupionych kilka lat temu w jednym czasie ) i bardzo goraco nie polecam!!!!!

    Pierwszy UPS z tej firmy posypal sie po kilku miesiacach i co kilka miesiecy spedzal po kilka tygodni na serwisie, reszta psuc sie zaczela tuz po skonczonym okresie gwarancji, ogolnie w testach moze i niezle wypadaja na tle konkurncji ale w codzinnym uzytkowaniu gdy potrzebujemy sprawnego w 100% UPS mozemy miec 99% pewnosci ze jesli posiadamy na stanie urzadzenie firmy EVER to zawiedzie i nie spelni swych podstawowocyh funkcji.

    W moim przypadku zmienilem firme EVER na tania chinszczyzne typu ORVALDI itp i jestem co dziwne zadowolony poniewaz nie dosc ze cena nizsza to kilkukrotnie dluzszy czas BEZAWARYJNEJ pracy urzadzenia!!

    Testy maja to do siebie ze trwaja krotko i nie uwzgledniaja w przypadku UPS tego co sie dzieje gdy urzadzenie ma iles tam godzin przepracowanych a w tym konkretnym przypadku co z tego ze urzadzenie jest cacy gdy ma powiedzmy 3 miesiace, wazniejsze jest jak sie zachowa po uplywie 24mcy gwarancji- chyba ze ktos co roku lubi wydawac spore sumy na nowe UPS-y

    Skomentuj

    1. marcin_szelest
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-07-06 22:49

      odradzam zasilacze Ever
      natomiast polecam APC są znacznie lepsze mniej problemów jest