Na topie

„Zielony” InPost stawia na samochody elektryczne

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Ciekawostki Tematyka: Samochody elektryczne

Już teraz po krakowskich ulicach jeżdżą pierwsze elektryczne samochody z logo InPost, a wkrótce ma ich być dużo, dużo więcej. Z tego powodu zadajemy pytanie…

„Zielony” InPost stawia na samochody elektryczne

A A

Czy „ekologiczność” firmy, z której usług korzystacie, ma dla Was znaczenie? To pytanie jeszcze dzisiaj padnie, a zwracamy na to uwagę, ponieważ coraz częściej właśnie na tym budowany jest PR. Można na to narzekać, ale z drugiej strony przedsiębiorstwa wzajemnie się w ten sposób motywują i zmieniają swoje podejście na bardziej „zielone”. Tak jak na przykład InPost.

O co chodzi? Ano o to, że do 2020 roku niemal co trzecia furgonetka InPost ma być wyposażona w napęd elektryczny. Konkretnie: takie pojazdy mają stanowić 30 proc. floty. Pierwsze z nich już teraz działają w Krakowie, a więc mieście, w którym szczególnie dużym problemem jest smog – a między innymi w uporaniu z nim właśnie pomóc mają „elektryki”. Jak przekonuje prezes firmy, Rafał Brzoska:

„Od lat dostawy Paczkomatów InPost ograniczają zanieczyszczenia w dużych miastach. Dostawcą obecnie używanych samochodów elektrycznych jest Nissan, ale nie będziemy się ograniczać do tylko jednego producenta. Jest to kolejne ekologiczne rozwiązanie InPostu – do Paczkomatów InPost jeden kurier i jeden samochód dostarcza nawet 100 przesyłek, a w przypadku tradycyjnych kurierów byłoby to 100 kursów samochodem po mieście”.

InPost EV

Ekologiczność samochodów elektrycznych jest wprawdzie tematem dość kontrowersyjnym, ale uznaje się, że są one bardziej „zielone” niż te „konwencjonalne”. Zresztą zainteresowanie nimi wyraziły także inne firmy kurierskie, jak choćby UPS. Czy myślicie, że to dobra droga i czy ma to w ogóle dla was znaczenie?

Źródło: GENESIS, InPost

Na koniec zachęcamy do udziału w sondzie i odpowiedzi na pytanie zawarte w pierwszym zdaniu tego newsa… 

Odsłon: 2401 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. tarzinio
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-11-22 13:25

  Fajna inicjatywa, ale już widzę jak będą stawać podczas transportu i ładować. Jak będą musieli obrać tak trasę by zahaczyć o ładowarkę, a już widzę jak czekają gdy będą wszystkie zajęte.

  Skomentuj

  1. roman106
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-11-22 14:51

   Takie samochody będą dostawać tylko inteligentni kierowcy. Jak zasięg będzie pokazywać 50km, to kierowca nie pojedzie w trasę 80km. Ty byś miał zasięg 20km na wyświetlaczu, a i tak byś pojechał w trasę 100km, a potem... zaskoczenie, bo prądu nie ma.

   Te elektryki są na lokalne trasy, np. rozwożenie paczek po punktach w mieście. Ładowanie na bazie w nocy po skończeniu pracy.

   Skomentuj

  2. dariosata
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-11-22 17:07

   Jaka ladowarka? Podepnie se z domu kabel z gniazdka i bedzie ladowac!

   Skomentuj

 2. StartX_pl
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-11-22 14:51

  Tu nie chodzi o ekologię tylko o koszty, jak ma się flotę setek samochodów, które cały dzień jeżdżą tam i spowrotem to silnik elektryczny ma sens. Przy 1000 aut, które robią średnio 200-300km dziennie w małej mieścinie daje 200-300 tyś kilometrów czyli kilkanaście tysięcy litrów on na bidę.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)