Na topie

20 bezpłatnych aplikacji do Androida

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Oprogramowanie Telefony Producenci: Google

Możliwościami obecnych smartfonów można się zachwycić. Dzięki odpowiednim aplikacjom możesz przemienić telefon w pilot zdalnego sterowania, mówić mu (!) co ma znaleźć w Google, czy też skanować kody kreskowe. Polecamy 20 aplikacji!

A A

Można powiedzieć, że wkraczamy na benchmarku w nową tematykę - chcemy na poważnie zająć się smartfonami i aplikacjami mobilnymi, mając jednocześnie nadzieję, że was, Drodzy Czytelnicy, także interesuje ten rynek.

Zaczynamy od popularnej platformy Android - polecamy 20 bezpłatnych aplikacji i gier. Dość powiedzieć, że na liście znalazły się takie perełki jak Barcode Scanner, Skyfire, czy rewelacyjna i wciągająca gra Angry Birds.

Pragniemy także zwrócić się do zaawansowanych użytkowników smartfonów. Jesteśmy przekonani, że macie dużą wiedzę, dlatego chętnie zapoznamy się z waszymi sugestiami na temat przyszłych artykułów dotyczących telefonów i aplikacji. Śmiało możecie proponować testy i poradniki w komentarzach do tego materiału - wszystkie weźmiemy pod uwagę.

Jeszcze jedno: lekturę radzimy zacząć od pobrania aplikacji Barcode Scanner. Wpiszcie w Markecie "barcode scanner" i zainstalujcie ją na swoim telefonie. Dzięki temu pozostałe aplikacje z artykułu będziecie mogli pobrać w nowoczesny, przyjemny i łatwy sposób.

A teraz, żeby już nie przedłużać, lista aplikacji i gier polecanych w tym artykule:

20 bezpłatnych aplikacji i gier


Barcode
Scanner

Prosta ale użyteczna aplikacja do skanowania kodów kreskowych (umożliwia porównywanie cen) i kodów QR (łatwe pobieranie aplikacji znalezionych w sieci).


Skyfire

Szybka przeglądarka pozwalająca na wygodne wyświetlanie stron na kartach, do tego umożliwia odtwarzanie filmików internetowych, na co nie pozwala domyślna aplikacja systemu Android 2.1 lub starszego.


AK Notepad

Jeżeli szukasz prostego w obsłudze programu do tworzenia notatek, który pozwala ustawiać przypomnienia i dzielić się nimi (GMail, Facebook, Dropbox, SMS i in.), wybierz AK Notepad.


Adobe Photoshop Express

Aplikacja oferująca podstawowe funkcje do edycji zdjęć zarejestrowanych wbudowanym w telefonie aparatem. Plus: po rejestracji na Photoshop.com dostajesz 2 GB miejsca na fotki.


Handcent SMS

Jeśli domyślna aplikacja do SMS-ów ci nie odpowiada, Handcent powinien przypaść ci do gustu. Oferuje lepszy wygląd, więcej funkcji i jest łatwy w obsłudze.


Gmote

Aplikacja, która może przemienić smartfona w pilot zdalnego sterowania - będziesz mógł sprawować kontrolę nad filmami, muzyką, a nawet stronami WWW otwieranymi na komputerze.


AndroZip

Bogata w funkcje i łatwa w obsłudze aplikacja, która pozwala tworzyć backup innych narzędzi. Może także pakować i rozpakowywać pliki.

Facebook

Za wiele pisać raczej nie trzeba - aplikacja umożliwiająca dostęp do serwisu społecznościowego, który zgromadził już ponad 500 milionów internautów.


Astro File Manager

Aplikacja oferująca funkcje, których Android domyślnie nie ma, np. menedżer plików, backup innych aplikacji.

SoundHound

Świetna aplikacja, która zaskoczy cię swoimi możliwościami - posłucha muzyki i po chwili odgadnie kto jest wykonawcą utworu, poda tytuł oraz inne przydatne informacje.


Opera Mini

Opera Mini to jedna z lepszych przeglądarek internetowych, a jej funkcja kompresująca witryny przydaje się gdy chcesz skorzystać z internetu i musisz akurat polegać na swoim operatorze komórkowym.


IMDb

Gratka dla każdego kinomana, choć musi on znać angielski. Można czytać artykuły oraz oglądać fotogalerie i zwiastuny najnowszych hitów.


Astrid

Pozwoli stworzyć listę zadań do wykonania, która jest dobrze zorganizowana. Oferuje funkcję wysyłania przypomnień.


Tłumacz Google

Aplikacja do tłumaczenia, która obsługuje dużą liczbę języków, a także oferuje kilka przydatnych funkcji, w tym przetwarzanie tekstu na mowę.


Color Flashlight

Według nas każdy smartfon powinien mieć aplikację służącą za latarkę, a taką jest właśnie Color Flashlight. Przyświeć sobie!


Wyszukiwanie głosowe

Szukając czegoś w Google nie musisz wpisywać danych słów czy fraz - teraz możesz je wypowiedzieć. Genialne!

Ringdroid

Niewielkie narzędzie do tworzenia dzwonków, alarmów i przypomnień. Jest proste w obsłudze i działa bez zarzutu.

Watchdog

Jedyny "task killer", który warto zainstalować - pomaga wykryć i wyłączyć aplikacje niepotrzebnie zużywające zasoby procesora.


Replica Island

Mając telefon z systemem Android trudno nie zagrać w grę, w której wcielamy się w… Androida. Warto spróbować!


Angry Birds

Krótki opis? Wolne żarty. Ta gra nie potrzebuje żadnego podsumowania!


Ważne

 

System Android jest obecnie instalowany na wielu telefonach. Nie wszystkie aplikacje działają poprawnie na każdym smartfonie, więc z góry przepraszamy jeśli jakieś narzędzie odmówi posłuszeństwa u ciebie.

Możemy jedynie zapewnić, że testowaliśmy je na telefonie redakcyjnym i każda działała bez zarzutu. Również kody QR obsługiwane przez aplikację Barcode Skanner były przez nas sprawdzane, i wszystkie gry i programy do Androida były wykrywane poprawnie.

Jeśli na twoim telefonie jakaś aplikacja nie będzie chciała działać, to możesz o tym poinformować w komentarzu. Być może pozostali czytelnicy pomogą ci rozwiązać problem lub zaproponują alternatywne narzędzie. My także postaramy się pomóc.

 

Ciekawostki:

Wiedziałeś, że w Markecie jest już ponad 100 000 aplikacji? Czy to dużo? Oczywiście, choć nie da się ukryć, że mnóstwo z nich to bardzo kiepskie narzędzia lub najzwyczajniej w świecie są to wersje płatne. Uważajcie też na niektóre komentarze w Markecie. Owszem, część z nich to świetne opinie, ale nie brakuje osób, które starają się zrobić na złość, albo wpychają się ze swoimi reklamami. Lojalnie uprzedzamy więc, że na niektóre komentarze w Markecie warto przymknąć oko.

Dla porównania napiszemy, że w App Store firmy Apple jest obecnie ponad 300 000 aplikacji - przynajmniej tak mówi Steve Jobs. Zapowiadamy jednocześnie, że iPhone'em zajmiemy się w niedalekiej przyszłości.

Odsłon: 564158
Komentarze

62

Udostępnij