Zasilacze

Podsumowanie

z dnia 2012-03-30

Podczas pracy z zasilaczem be quiet! Straight Power E9 580W CM nie stwierdziliśmy żadnych uchybień tego produktu. Zasilacz nawet przy wysokim obciążeniu pozostawał chłodny i był wręcz niewiarygodnie cichy. Na tle pozostałych elementów chłodzenia komputera, które również nie należały do najgłośniejszych, był praktycznie niesłyszalny.

Straight Power E9 580W CM jest godną polecenia konstrukcją dla wymagających użytkowników, którzy jednak nie potrzebują jednostek potrafiących dostarczyć do komputera ilości energii porównywalnej z małą elektrownią atomową. ;-) Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie zasilacza?

 • wysoką sprawność
 • wysoką kulturę pracy i jakość wykonania
 • zabezpieczenia przeciwko awarii
 • odpowiednie okablowanie (złącza)
 • moc dopasowaną do zapotrzebowania komputera na energię
 • okres gwarancyjny

580W mocy znamionowej w przypadku markowego zasilacza wystarczy w zupełności do większości domowych konfiguracji. Konstrukcja be quiet! spełnia wszystkie powyższe warunki i jest to z pewnością jedna z ciekawszych propozycji na rynku.

Nie będziemy ukrywać, że to, co nam się szczególnie spodobało, to 5-letni okres gwarancyjny na modele Straight Power E9 (jak i nowej serii Dark Power). Widać, że firma nie odpuszcza, stara się wciąż udoskonalać swoje produkty i przyciągać klienta właśnie takimi dodatkami jak przedłużony okres gwarancyjny.

Piszemy to przy każdej okazji i nie omieszkamy powtórzyć jeszcze raz: na zasilaczu oszczędzać nie warto. Pozorna oszczędność przy zakupie może nas w przyszłości wiele kosztować. Sytuacja, gdy awaria taniego zasilacza powodowała doszczętne spalenie podzespołów komputera wcale nie należy do rzadkości. Decydując się na sprzęt klasy be quiet Straight Power możemy być spokojni, że komputer jest odpowiednio chroniony, nie pobiera z gniazdka więcej energii niż potrzeba, a w razie czego jesteśmy chronieni 5-letnim okresem gwarancyjnym.

 

   Podsumowanie: be quiet! Straight Power 580W CM
 

plusy:
5 lat gwarancji
certyfikat 80PLUS Gold
liczne zabezpieczenia antyawaryjne
bogate wyposażenie w złącza
wysoka kultura pracy

  minusy:
wysoka cena
Orientacyjna cena produktu: ok. 450 zł

 

marketplace

Komentarze

56
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  To ma być zart czy test ?
  Jak mozna sprawdzac napiecia za pomoca OCCT , to nawet nie powinno być opublikowane...
  Zaloguj się
 • avatar
  nie no sorry, to ma być test?
  to jest sponsoring.

  Jak takie coś można opublikować :( jak można robić test beż odpowiednich przyrządów?

  Redakcja benchmark.pl nigdy nie miała dobrych testów zasilaczy i jak widać w dobrym kierunku to nie zmierza.

  Zaloguj się
 • avatar
  zasilacze dla bequiet robi tez HEC, nie tylko Fortron
 • avatar
  Gdzie te zasilki sa produkowane ?
  Zaloguj się
 • avatar
  napisałbym Ci ale google nie gryzie
 • avatar
  No ładnie 87+ Gold coś dla mnie :P
 • avatar
  tak slabego testu zasilacza, to nawet w mini recenzjach chyba nie widzialem...
  gdzie pomiary miernikiem? pokazane wnetrze, rozkład lini, pomiar glosnosci sonometrem, podlaczenie go do oscyloskopu, gdzie pomiar sprawnosci? to sa rzeczy podstawowe.
  w mini recenzjach nie wymagam sonometru ani oscyloskopu, ale redakcje chyba stac na takie zabawki, albo macie mozliwosci pozyczenia ich.
  Zaloguj się
 • avatar
  Sam mam zasilacz be quiet to dobre zasilacze ! tyle że bardzo drogie dlatego kupiłem używany i nie żałuje ;))
 • avatar
  Za pomocą tego testu nie wykryto, że wbrew pozorom to nie jest taka rewelacja. Poszukajcie na forum, niedawno był test 25 zasilaczy. I co??? Okazuje się, że platforma Fortrona ma naprawdę duże problemy z zachowaniem stabilności napięcia +12V. Podczas obciążenia wahania były rzędu 400 mV. Pod tym względem to były jedne z najgorszych PSU, tańsze OCZ radziły sobie sporo lepiej. Naprawdę spore wahania miały Fortrony Aurum i właśnie Bequiety. W nich wprowadzono jakąś nową topologię i widocznie trzeba ją dopracować.
 • avatar
  Czytając część wypowiedzi, zastanawiam się, gdzie byliście jak należało chodzic do szkoły, czytanie ze zrozumieniem to widać żadkość. Możemy zarzucić autorowi, że nie pokusił się o podanie wyników przy użyciu mierników, ale czepianie się, że porównuje dwa zasilacze w różnym przedziale cenowym to bezsens. Autor słusznie pokazuje jaka jest różnica między markowym zasilaczem (może to być corsair, ocz czy chieftec), a teoretycznie znacznie tańszym o tej samej mocy. Ten portal czytają również laicy i dzięki takim tekstom będą wiedzieć, za co dopłacają :)
  Zaloguj się
 • avatar
  Kiepski test... a może artykuł to miał być?


  Porównanie powinno zawierać przynajmniej jakieś 3 zasilacze najpopularnijesze o podobnej mocy bądź cenie.

  A tak, bierzemy Mercedesa za 300k PLN i porównujemy do Fiata Punto za 40k PLN. Nie ma sensu takie działanie.

  test nic nam nie mówi -nie wiem jak się ma zachowanie beQuiet do np popularnego Chiefteca 680W, czy Anteca itp.
 • avatar
  inwalidę się nie kopie, bo porównywanie z modecomem to jak kopanie leżącego

  żeby wykazać sensowność zakupu powinniście przetestować kilka markowych zasilaczy np. XFX i dopiero wtedy byłoby widać czy ten BQ jest wart zakupu czy też inny markowy zasilacz w tej samej cenie ma lepsze osiągi

  przy okazji XFX Core 750W 135mm 80+ to dobry wybór? bo widzę że ten bequiet ma lepszą sprawność
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Zestawienie tego z modecomem to hańba ! Już nie mówię o pomiarze napięc w occt.
 • avatar
  Dżizas... porównanie BQ do Modecoma? To tak jak ja bym wziął malucha i Ferrari po to, aby pokazać, że ten drugi jest lepszy... nieważne, że jedno kosztuje 100zł, drugie 300tys.

  Druga rzecz, to mierzenie napięć UEFI i OCCT... przecież programy często zakłamują wyniki, dlaczego nie pokusiliście się o mierzenie miernikiem?
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Faktycznie panowie. Jak sprawdzać napięcia to tylko w jakiejś dobrej grze np. w Crysisach czy Metro 2033 (ewentualnie w 3DMarku) a nie w programie sprawdzającym stabilność procesora.

  "na zasilaczu oszczędzać nie warto" zgodzę sie z tym stwierdzeniem, ale to nie oznacza, że trzeba przepłacać. Ten Be quiet jest dobry tylko dla tych którzy faktycznie mają bardzo wydajną kartę graficzną (albo SLI / CF).
  Zaloguj się
  -3
 • avatar
  Ten test to jakaś porażka. Napięcia mierzone programowo?
  Czyżby redaktorzy nie potrafili obsługiwać miernika i oscyloskopa?
  Zaloguj się
 • avatar
  http://infobit.pl/kategoria/hardware/byc-albo-nie-byc-cool-test-tracera-becool-520-w/5 jak powinno wygladac takie porownanie
 • avatar
  "Znajdzemu tu zabezpieczenia:" - Błąd, proszę poprawić ;)

  Napięcia mierzymy tylko MIERNIKIEM! W redakcji niezły inteligent musi pracować...