Na topie

Podsumowanie

Autor:
Diana Socha

więcej artykułów ze strefy:
Klawiatury

A A

CM Storm Trigger-Z nie jest klawiaturą dla każdego. To sprzęt dedykowany graczom dysponującym dość dużym budżetem i szukającym klawiatury, która spełni ich wysokie wymagania.

Model wyposażony w przełączniki Cherry MX Brown jest zdecydowanie najbardziej uniwersalną propozycją – sprawdzi się idealnie niemal we wszystkich typach gier. Bardzo zadowoleni będą gracze, którzy dużo piszą podczas rozgrywki.

Użytkownicy preferujący płynne działanie klawiszy z błyskawicznym odbiciem oraz gracze gier akcji, czy strzelanek powinni zainteresować się przede wszystkim modelem bazującym na Cherry MX Red. Dla osób o ciężkich dłoniach, ze skłonnościami do przypadkowych kliknięć powstaje model wyposażony w Cherry MX Blue – dobra propozycja dla osób, którym nie przeszkadza klawiatura generująca sporo hałasu. Mimo, iż klawiatura jest produkowana z trzema typami przełączników - w sprzedaży w naszym kraju będzie jedynie model wyposażony w Cherry MX Brown. Pozostałe typy dostępne są "za oceanem".

CM Storm Trigger-Z to urządzenie starannie zaprojektowane i wykonane. Oprogramowanie działa perfekcyjnie, podobnie jak wszystkie funkcje, które oferuje klawiatura. Gdyby tylko model nie został pozbawiony dodatkowego portu USB, który był montowany w Triggerze – byłaby to klawiatura niemal idealna. Mimo to, jest to jedna z najlepszych propozycji z górnej półki cenowej klawiatur mechanicznych.

  Opinia redakcji
  plusy:
wysoka jakość wykonania
przełączniki Cherry MX
odłączany przewód
wygodna podkładka pod nadgarstki
3 tryby podświetlenia
5 stopni podświetlenia
dopracowane oprogramowanie
funkcja 64KRO
automatyczna aktywacja profilu po uruchomieniu danej aplikacji
perfekcyjne działanie zaprogramowanych ustawień
  minusy:
brak HUB-a USB
brak wejścia/wyjścia audio
wysoka cena

 

Ocena:
Ergonomia:
dobry plus
Jakość wykonania:
super
Design:
super
Mechanizm klawiszy:
super
Szybkość reakcji:
super
Możliwości programowania:
super
Funkcjonalność: dobry plus
Ogólna ocena:
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 469 zł
 dobry produkt benchmark.plsuper jakość benchmark.pl
Odsłon: 32598 Skomentuj artykuł
Komentarze

47

Udostępnij
 1. PhobosX
  Oceń komentarz:

  -9    

  Opublikowano: 2014-02-26 11:20

  500 zł lol - powinno być "klawiatura dla snobistycznego gracza"

  Skomentuj

  1. MalFurion
   Oceń komentarz:

   14    

   Opublikowano: 2014-02-26 11:50

   Wymagający gracz=snob?

   Ciekawe toż to.

   Skomentuj

   1. PhobosX
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2014-02-28 16:23

    A kto to Twoim zdaniem "wymagający gracz?". Ja nad klawiaturę za 500 zł przekładam dobrą grę... Więc chyba to ja jestem wymagającym graczem. A co ma klawiatura do bycia wymagającym graczem tego nie wiem. Mam R.A.T.9 za pareset zł i a4tech X7 za paredziesiąt i jeśli mam być szczery to dla mnie 4tech jest lepszy. Ja więcej już nie dam się nabrać reklamom i nie przepłacę za peryferia. Jak ktoś jest tępy jak but i ma palce jak balerony to i na klawiaturze za 500 zł nie ogarnia - no ale ma taka - wiec jest "wymagającym graczem... (s)nOOb'em".

    Skomentuj

    1. MalFurion
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2014-03-01 01:54

     Wymagający to taki który oczekuje. I ma na to pieniądze przy okazji.

     Nikt nie powiedział nigdzie że sprzęt nawet najdroższy uczyni z kogokolwiek prosem. Dostajesz do ręki narzędzie, a jak je wykorzystasz zależy od Ciebie.

     Skomentuj

     1. PhobosX
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2014-03-13 14:39

      Argument wciąż ten sam - wymagający gracz oczekuje od gry nie od peryferiów.

      Skomentuj

   1. MalFurion
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2014-02-26 12:00

    Nie wiem jakim ignorantem trzeba być by porównywać klawiaturę mechaniczna z podświetleniem i możliwością programowania klawiszy to zwykłej membranki z biedry...

    Troll czy srsly tarded?

    Skomentuj

    1. R2rrO
     Oceń komentarz:

     4    

     Opublikowano: 2014-02-26 13:23

     Kolega wyżej, ma trochę racji :)
     Możliwość tworzenia makr i przypisywania określonych funkcji, ma dziś niemal każdy sprzęt - nawet ten z biedry za kilka groszy ;)
     Podświetlane klawisze, to już niemal standard. Mechaniczne klawisze, mają swoje zalety jak i spore wady. Myślę, że cena trochę przesadzona, podobnie jak niektórych klawiatur membranowych.

     Bardzo podoba mi się fakt, że litery nie są drukowane. Za taką cenę, spodziewałbym się czegoś więcej, niż tylko mechanicznych styków, które nie każdy lubi...

     Skomentuj

     1. MalFurion
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2014-02-26 13:35

      R2rrO
      Owszem, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy(w co wątpię bo wiem po komentach ze wiedze posiadasz, prędzej ignorujesz ten fakt) ze klawiatury mechaniczne maja swoje ograniczenia(a raczej utrudnienia w produkcji). Podświetlenie klawiatury jest znacznie droższe w przypadku mechaników, do tego możliwość programowania(a już w ogóle dodatkowe klawisze na makra) jeszcze bardziej podnosi cenę.

      wiec owszem, znajdziesz membranke z możliwością makr i podświetleniem led w granicach 50zl. Ale to nie znaczy ze te same efekty łatwo osiągnąć w klawiaturach mechanicznych w przystępnej cenie. I dalej to nie usprawiedliwia tego porównania. To jak porównać auto klasy Mercedes z oplem.

      Także kolega w swoim wywodzie nie ma nic racji. Bo cały jego wywód opiera się na tym ze ta klawiatura jest dla "debilnego gracza" bo oferuje to co inne tańsze(pomijając przy tym praktycznie wszystkie istotne fakty i różnice miedzy nimi).

      Skomentuj

     2. R2rrO
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-02-26 23:38

      Zgadzam się, że produkcja może się różnić - jednak nikt nie montuje tego ręcznie ;) Nie jestem pewnie, czy montaż, aż tak bardzo rożni się cenowo. Oczywiście przyciski, to nie gumowe membrany - muszą kosztować więcej i spełniać określone parametry.
      Mimo wszystko, nadal uważam, że nie powinno to kosztować, aż tak dużo :)
      Jeśli chodzi o podświetlenie, to również z racji na konstrukcję i wysokość samych przełączników, trzeba zastosować inną metodę - zamiast smd stosuje się "normalne" diody. Kolejny raz, koszt produkcji nie powinien się diametralnie różnić.
      Samo podświetlenie z racji na specyficzny sposób montażu (każdy klawisz posiada indywidualne podświetlenie), daje większe możliwości - np. zastosowanie diod rgb i możliwość wyboru i indywidualnego przypisania koloru do danego klawisza nawet z uwzględnieniem używanego programu, czy choćby gry - a resztę nie używaną, całkowicie wyłączyć.
      Takiego podświetlenia tutaj nie ma, a wiec możliwościami niczym się nie różni od innych klawiatur z podświetleniem...
      Możliwości tworzenia makr, pominę, bo nawet tanie gryzonie go posiadają ;) To już wręcz pewna norma ;)

      Dlatego uważam, że cena jest nieadekwatna do możliwości - a fakt zastosowania mechanicznych przełączników (bo tylko tutaj widzę jakąś różnicę), nie powinien tak znacznie zawyżać ceny ;)

      Są znacznie droższe klawiatury i to membranówki - ale sa nafaszerowane różnymi cudami (dodatkowe gniazda usb, audio, wyświetlacze i touchpad-y, klawisze z wbudowanym lcd, czy łącznością bezprzewodową, budowa modułowa itp. - o dowolnym programowaniu nie wspominając). To może jeszcze jakoś tłumaczyć cenę (choć i tak moim zdaniem jest sporo zawyżona (kosztują blisko 1k zł lub coś w tych granicach), ale dają tez większa funkcjonalność.
      Prezentowane urządzenie i jego cena - to jakiś żart ;)
      PS: Zdania nie zmienię :P i żadnego minusa nie wstawiłem. To nie ja.

      Skomentuj

     3. MalFurion
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-02-27 17:44

      No cóż masz swoje zdanie, ja swoje. Z tym że:
      "Mimo wszystko, nadal uważam, że nie powinno to kosztować, aż tak dużo :)"

      Kurde ja uważam ze buggati powinien kosztować tyle co opel, no do licha ile może kawałek stali i włókien węglowych kosztować :)

      Coś tam wiem o produkcji klawiatur, i niestety(nie chodzi tu o sam montaż) ale koszty są znacznie większe niż membranowek. Nie da się w tak prosty sposób zastosować diod RGB jak sie wydaje(inaczej juz kazda klawiatura by takowe miała - a sprawdź sobie sam na rynku ile mechanicznych je posiada)

      Proste zobrazowanie:

      Pomijając obudowę, płytkę PCB, kabel i oczywiście całe zaplecze software(jeśli klawiatura ma programowanie, a wiec do tego jakiś tam procesor i pamieć) SAME przełączniki Cherry w hurcie kosztują ok 2zł za sztukę(zależy od modelu, podaje najtańsze). czyli w samej klawiaturze ok 250 zł to same przełączniki.

      Skomentuj

     4. R2rrO
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-02-28 00:47

      Producent klawiatur ma zupełnie inne ceny podzespołów, niż gdyby chciał to zamówić przeciętny zjadacz chleba. Drobnica (diody, rezystory ukł. scalone itd.) cena spada wraz z zamówiona ilością - spada do naprawdę śmiesznych wartości.
      Podobnie z przełącznikami, jeśli zamówisz kilkaset tyś. szt. cena pojedynczego przełącznika będzie śmiesznie niska :) Oczywiście powinno być drożej niż membranówki - to oczywiste, ale nie aż tak drogo ;)
      Przecież tych klawiatur musiało trochę powstać ;)
      Jeśli chodzi o podświetlenie, to żadnego problemu nie ma - tylko producenci myślą sobie: "po co"? Damy zwyczajne i niech się w ogóle cieszą, że jest - a cenę i tak odpowiednio podbijemy ;) To bardzo często stosowane praktyki - dać minimum, lub "normę" czegoś tam, a policzyć jak za 8 cud świata ;)

      Ta klawiatura nie ma kompletnie nic, a kosztuje sporo więcej od innych "mechaników" które przy niższej lub podobnej cenie ,oferują troszkę więcej (patrz: Corsair Vengeance K60 / Corsair Vengeance K90 - wszystkie mechaniczne) ;)
      Cena kompletnie niczym nieuzasadniona;)

      Skomentuj

     5. MalFurion
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-02-28 16:21

      Eh, ok EOT z mojej strony :) nie masz pojęcia o kosztach produkcji tyle Ci tylko powiem:) A reszta to bzdurne teorie spiskowe.

      Skomentuj

     6. R2rrO
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-02-28 23:32

      :)
      No nie są to żadne teorie spiskowe - a fakty. Podałem Ci nawet 2 przykłady klawiatur, które maja odrobinkę więcej, przy tej samej, a nawet niższej cenie. Po prostu nie dali tak wysokiej marży, mimo że zastosowali lepsze materiały - nie oznacza to, że nic na nich nie zarabiają ;)
      Jak widzisz, prezentowana klawiatura ma niczym nieuzasadniona cenę - a pisanie, że ma mechaniczne przełączniki niczego nie zmieni. To tylko przełączniki ;)

      Skomentuj

 2. morghen
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2014-02-26 12:38

  Bardzo fajnie że pojawiają się takie artykuły ;) Sprzęt CM Storm jest naprawdę godny polecenia szczególnie w porównaniu do Razera lub steelseries wypada o niebo lepiej a cenowo też nie jest najgorzej.

  Skomentuj

 3. lubielsd
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2014-02-26 13:16

  literówa na 4 stronie, chyba sie alt nie docisnął.
  ", z drOgiej strony ", o - ó

  Skomentuj

 4. peacemaker
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2014-02-26 14:08

  Według mnie cena w okolicach 500 zł za klawiaturę mechaniczna która tyle oferuje jest naprawdę dobra :)

  Skomentuj

 5. pr0l4nd
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2014-02-26 14:59

  Wymagajacy gracz nie kupi drogiej klawiatury, bo woli kupic lepsza myszke, sluchawki.
  Klawiatura w grach jest malo wazna. Za 500zl mozna kupic niezle sluchawki.

  Skomentuj

  1. MalFurion
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2014-02-26 15:13

   lol...dawno takiej bzdury nie slyszalem:)

   Skomentuj

   1. Cacek93
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2014-02-26 15:21

    Taka jest prawda.
    Koreańczycy potrafią grać w SC na taniutkich klawiaturkach i wygrywają wszystko.
    Jeśli chodzi o CS'a tutaj liczy się myszka i podkładka.
    Na lanach często używają zwykłych klawiatur, np nasza złota piątka tak robiła...

    Skomentuj

    1. MalFurion
     Oceń komentarz:

     -4    

     Opublikowano: 2014-02-26 15:27

     "Koreańczycy potrafią grać w SC na taniutkich klawiaturkach"
     Może, ale na najwyższym szczeblu graja na mechanikach. Nawet jeśli jest to zabieg czysto marketingowy sponsora, prawda jest taka że na zwykłych membranach nie wyciszniesz takiego APM'u jak na mechanicznej,

     "Jeśli chodzi o CS'a tutaj liczy się myszka i podkładka."
     Owszem, FPS'y to praktycznie tylko myszka. Ale prawie każdy inny gatunek wymaga szybkiego wduszania klawiszy, nieraz nawet całych ich sekwencji.

     Skomentuj

     1. Diana Socha
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-02-26 15:42

      A nie zgodzę się zupełnie. Jeśli ktoś gra snapją-kamperem to owszem, tylko myszka. Ale jak ktoś ciśnie w pierwszej lini to różnca pomiędzy bieganiem+skakaniem+czołganiem się na klawiaturze membranowej a mechanicznej jest znaczna. Osobiście nie wyobrażam sobie powazniejszego grania na membranówce. Wynika to tylko i wyłącznie z lat praktyki oraz umiejętności wykorzystania potencjału tego sprzętu. Dla laika różnicy nie będzie, prócz tego że mechanik jest głośny. Dla kogoś, kto ma ogromne umiejętności i stara się podnieść K/D z 4.5 na 4.55 każdy szczegół będzie ważny (a przy graniu na ESL różnice są właśnie takie). Podkreślę jeszcze raz - gamingowa klawiatura mechaniczna nie jest dla każdego, to sprzęt dla dość wąskiej grupy graczy amatorów i profesjonalistów (czyli tych, którzy na graniu zarabiają prawdziwe pieniążki). A cena? Jeśli ma się zwrócić po pierwszym lepszym turnieju, to czemu nie? ;)

      Skomentuj

     2. pr0l4nd
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-02-26 17:50

      Wszystko jest kwestia przyzwyczajenia, ale pisanie na przelacznikach liniowych to katorga.
      W grach typu starcraft moze cos daje, lecz w fps-ach nie ma roznicy. Kd 4,5 na eslu? To chyba zarty.
      Testowalem (pewnie za krotko) mechanika mx red i przy przesiadce z membranowej jest zbyt duza roznica, nie czuc momentu aktywacji (przez co jest tryliard bledow).
      Wielu nie lubi mechanicznych, tyle samo lubi. Kwestia sporna lecz pewne jest, ze skilla nie daje, po 2 w fpsach nie ma roznicy.
      Znam goscia, ktory na myszce kulkowej kosil wszystkich.

      Skomentuj

     3. pr0l4nd
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-02-26 17:56

      Zapomnialem dodac (brak edycji komentarzy, czy tak trudno dodac, na byle jakim forum jest) lepiej nie napalac sie na mechaniki, gdy ktos ich nie uzytkowal, lepiej pierw przetestowac w sklepie.
      Jeszcze co do kd jesli chcesz wieksze kd w fpsach to lepiej kup monitor crt :P

      Skomentuj

     4. MalFurion
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-02-27 17:36

      Potrzeba co najmniej 2 tyg.(grając po 6-8 h dziennie) by przyzwyczaić się do mechanicznej klawiatury. Potem jest już tylko lepiej niż było. Jeśli nie pasowały Ci czerwone to nic dziwnego - najmniej są zdatne do pisania. Spróbuj czarne jeśli bardzo chcesz się trzymać liniowych - a najlepszym wyjściem które jest kompromisem miedzy pisaniem/graniem to niebieskie. Ja sam używam brązowych które są pomiędzy niebieskimi a czarnymi - nie posiadają kliku, posiadają ledwo wyczuwalny punkt aktyweacji.

      Żaden sprzęt nawet najlepszy z nikogo Boga areny nie uczyni. Chodzi o to by wykorzystać narzędzie które najlepiej zaspokaja potrzeby i po prostu "pasuje" danej osobie.

      Skomentuj

     5. R2rrO
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-02-28 03:54

      "kompromisem miedzy pisaniem/graniem to niebieskie" - nie zapomnij wspomnieć o zatyczkach do uszu ;)
      Chociaż klik maszyny do pisania, tez miał swój urok - tu jest w "nowoczesnym" wydaniu - tylko odrobinę subtelniejszy.

      Skomentuj

     6. MalFurion
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-02-28 16:23

      Tak się składa że o wiele głośniejsze od kliku jest uderzanie klawisza o przełącznik. Także starczy zainwestować w o-ringi za 10 zł paczka i masz połowę problemu z głowy. Poza tym taki urok mechanicznych- Komuś się nie podoba może korzystać z membranek. Albo poczekać jeszcze trochę na takie z przełącznikami Topre.

      Skomentuj

     7. R2rrO
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2014-02-28 23:20

      "Uszczelki" niewiele pomagają ;)
      To jest główna wada mechanicznych klawiatur, no i te wysokie klawisze:)
      Mają sporo zalet, jednak przez te wady, nie sposób ich używać - szczególnie nocą, gdy rodzina śpi. Szkoda.

      Skomentuj

    2. MalFurion
     Oceń komentarz:

     -3    

     Opublikowano: 2014-02-26 15:27

     "Koreańczycy potrafią grać w SC na taniutkich klawiaturkach"
     Może, ale na najwyższym szczeblu graja na mechanikach. Nawet jeśli jest to zabieg czysto marketingowy sponsora, prawda jest taka że na zwykłych membranach nie wyciszniesz takiego APM'u jak na mechanicznej,

     "Jeśli chodzi o CS'a tutaj liczy się myszka i podkładka."
     Owszem, FPS'y to praktycznie tylko myszka. Ale prawie każdy inny gatunek wymaga szybkiego wduszania klawiszy, nieraz nawet całych ich sekwencji.

     Skomentuj

 6. agrawka96
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2014-02-26 15:09

  Entuzjasta wybierze mechaniczna za 500, watpie zeby taka osoba zdecydowala sie na klawiature z biedronki za 7 . Natomiast do jednego jestem pewien - ta klawiatura wiecej wytrzyma niz ta z biedronki.

  Skomentuj

 7. Hans Olo
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2014-02-26 16:35

  Czy ktoś mi powie wprost co lepsze? Ten trigger-Z czy G710+?

  Skomentuj

  1. MalFurion
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2014-02-26 16:57

   Lepszy dla Ciebie będzie ten, który w pełni zaspokoi twoje ptorzeby...

   Na pytanie otwarte tego typu zaraz Ci szereg fanboyów poleci jedną jadąc po drugiej, większość z nich pewnie żadnej nie mając w ręku.

   Skomentuj

   1. Hans Olo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-02-26 17:22

    No cóż, chodziłoby mi głównie o soft. Tutaj zachwalają, a ciekaw jestem działania makr na 710, bo same klawiatury to pewnie nawet za bardzo od siebie nie odbiegają. Poza tym wolę pytać niż eksperymentować z wydawaniem 500-600 zł

    Skomentuj

 8. erystr
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2014-02-28 02:08

  Kiedyś klawiatury membranowe były uważane za lepsze od mechanicznych i były droższe.
  Teraz klawiatury membranowe uchodzą za najtańsze a mechaniczne za te lepsze i też droższe.
  F*ck logic...

  PS. Mam 10-letnią klawiaturę mechaniczną na chodzie. Sprzedam za 600zł :P

  Skomentuj

 9. irondick
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2014-02-28 08:17

  Panowie, tytuł powinien brzmieć "CM Storm Trigger-Z - klawiatura dla bogatego gracza".
  Ja z klawiaturami też miałem przejścia. Kupiłem dwie BTC SLIM z podświetleniem i obie dały ciała w ten sam sposób. Litery na klawiszach się wytarły, zaczęły zamulać i gubić tekst, podświetlenie zwariowało i świeci jak stroboskop. Natomiast mam klawiaturę zwykłą mechaniczną 20letnią która dalej działa.

  Skomentuj

 10. janek333
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2014-02-28 14:12

  za tą cenę to dziękuje bardzo. mam klawiaturę za 100 zł i jestem bardzo zadowolony . to jakieś nieporozumienie że klawiatury mechaniczne są takie drogie.

  Skomentuj

 11. Michur
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2014-03-01 10:05

  Ten gość zajeżdża średnio jedną klawiaturę podczas turnieju;)
  http://www.youtube.com/watch?v=WHcl6Cs1FAM

  Skomentuj

  1. MalFurion
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2014-03-01 15:54

   No, i wyobraź sobie czy jest możliwe na membranówce taki APM wykręcać:) A co niektórzy sie tu spieraja. A są lepsi od tego tutaj na filmiku

   Skomentuj

   1. MalFurion
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-03-01 15:58

    Lol wychodzi na to że ten Qsenn to membranówka...

    Skomentuj

    1. Michur
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2014-03-01 21:12

     Czyli jednak można co nie zmienia faktu że i tak sobie mechaniczną klawiaturę sprawię i sam sprawdzę o co ten cały szum.

     Skomentuj

     1. MalFurion
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-03-02 00:05

      No można i w wypadku tego gościa pokazuje jak zaj.. jest :) ale z mechaniczna lepiej jeszcze by se poradził.

      Skomentuj

     2. R2rrO
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-03-02 04:38

      https://www.youtube.com/watch?v=SAo3QwnPruc
      Tu masz przykład mechanika :)
      Po dziesięciu minutach, człowiek zwariowałby od tego kliku, rodem ze starej maszyny do pisania - kompletna porażka :]
      Trzeba mieć na uwadze, że nie każdy gra w słuchawkach, pisze z zatyczkami w uszach, nakryty kocem - żeby domowników nie zbudzić.

      Skomentuj

     3. MalFurion
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-03-02 14:47

      R2rrO srly.. nie rozumiem twoich powodów. Używam mechanika od października, mam żonę i 2 dzieci 2 lata i 10 miesięcy. Owszem komp jest w innym pokoju niż sypialnia, bo już po 1 wieczorze oboje stwierdziliśmy ze faktycznie , nie da się przy tym waleniu spać. Bynajmniej taki jest minus mechaników na korzyść wielu plusów. Wszyscy już tu wiemy jak bardzo ich nie lubisz, ale proszę Cie - odpuść juz sobie:) To ze TOBIE coś nie pasuje, lub Cie na coś nie stać/nie masz warunków na używanie czegoś( tez dzieci ale w kawalerce? tylko gdybam), nie znaczy ze każdemu musi to przeszkadzać.

      Wiec owszem - klawiatury mechaniczne to straszne gunwo hałasujące jak cholera, ale bije każdym innym aspektem membranowe badziewie.

      Zgódź się lub nie, mam to gdzieś:) Ja używałem w międzyczasie 2 innych klawiatur mechanicznych, wcześniej miałem różne membranowe typu jakis a4-tech za 50zl, V7 cyborga za 300 zl a nawet strike 7 tez od madcatza za 1000 zl. I o ile nie należysz do bardzo wąskiego grona osób, które faktycznie potrafią i maja gdzie wykorzystać potencjał super złożonych makr i pierdyliarda przycisków to tak samo przepłacasz za te dodatkowe funkcje jak w przypadku mechaników na tym jakże przeszkadzającym hałasie.

      Jeśli czymkolwiek uraziłem - nie miałem zamiaru. Ale twoje whiny już się irytujące robią :/

      Skomentuj

     4. R2rrO
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-03-02 18:58

      :) No niestety - ja posiadam swoje "królestwo" w sypialni i nie sposób korzystać z mechanicznej klawiatury (sporo piszę).
      Tak, również posiadam ten droższy model, ale od konkurencji (nie Strikera - bo ten ma za wysokie klawisze) i owszem, wykorzystuje te różne cuda (ale częściej do pracy). Mimo wszystko nadal uważam, że cena była przesadzona.
      Tym bardziej, prezentowana wyżej klawiatura, jest kompletnie nie opłacalna i uwierz mi - mechanicznie klawisze, to żadne usprawiedliwienie tak wysokiej ceny :) Bzdurą jest również twierdzenie, że ktoś osiągnąłby lepsze rezultaty na mechanicznej klawiaturze. Jedynie żywotność mechanicznej klawiatury będzie większa, przy takim katowaniu jak na przykładzie z YT - ale ile osób ma takiego sklila w paluchach? No chyba jedynie ekspedientki, wbijające ceny na kasie ;) (to taki żart ofc.)
      Mnie jedynie udało się zajechać oznaczenia na klawiszach (po kilku latach dosyć intensywnego używania membranówki).
      Klawiatury mechaniczne mają zalety (nie przeczę), jednak są to zupełnie inne zalety, niż większość osób sądzi (tak, korzystam również z mechaników - bo nie ma jednej klawiatury do wszystkiego, podobnie jak nie ma idealnego gryzonia).
      No cóż, czasami bywam uparty i cholernie irytujący - nie zaprzeczam:]

      Skomentuj

     5. MalFurion
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-03-02 19:39

      No ale widzisz, o to chodzi że da się osiągnąć wyższy APM w grach typu starcraft na klawiaturze mechanicznej. Oczywiście jest to zależne od umiejętności motorycznych gracza - sama w sobie klawiatura gracza nie przyspieszy jeśli ten po prostu nie potrafi dość szybko klikać. I tak jak mowie - używałem obu typów klawiatur zarówno z niskich jak i z wysokich półek - i ma różnicę, albo jesteś ignorantem, albo po prostu jako gracz nie masz dość umiejętności by odczuć różnicę - to jak dać przeciętnemu golfiarzowi kij za 10 zł i 10 000. I tak do dołka nie trafi.

      A jeśli wykorzystujesz "ficzery" klawy za blisko kafla -ok, to znaczy ze nie wyrzuciłeś kasy w błoto wiedziałęś z góry co bierzesz i Ci sie przyda. Ale są osoby które nad tego typu funkcję przedkładają szybkość działania. Każdy lubi co innego i co innego mu się przydaje. Ty skrobiesz w sypialni, gracz w niej gra(użył bym dosadniejszego słowa) i chce wyciągnąć jak najwięcej - Czy to dla własnej satysfakcji(casual gamer) czy dla zarobku(pro). wisi mu to że tak powiem czy jest ona głośna, a jeśli mu nie wisi to ma różne inne opcje.

      Skomentuj

 12. raczek70
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2014-03-02 23:24

  MS SideWined X4 rozwala to "cudo" za 500zł w każdym aspekcie.
  A kosztuje tylko ok. 160zł.

  Skomentuj

  1. dan3k
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-01-05 13:10

   oczywiście miałeś obie i obie testowałeś w takich samych warunkach by tak twierdzić?

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!