Inteligentne pralki LG Vivace – technologia, na którą czekaliśmy
Pralki

Inteligentne pralki LG Vivace – technologia, na którą czekaliśmy

przeczytasz w 3 min.

Pralki LG Vivace wykorzystujące sztuczną inteligencję to klucz do minimalizowania czasu, jaki poświęcamy na pranie. To sprzęt nie tylko sterowany smartfonem wyróżnia go między innymi technologia AI DD™, której zadaniem jest inteligentny dobór programu prania.

Trudno o innowacyjną perełkę w kategorii AGD. Co za tym idzie, technologie w pralkach z pewnością nie są tematem poruszanym z ekscytacją przy kawie. Pralka sterowana smartfonem nie robi już na nas dużego wrażenia. Nowa linia pralek LG Vivace jest jednak dowodem na to, że sztuczna inteligencja ma swoje zastosowanie nawet w tym obszarze.

Jakie nowe technologie ułatwią codzienne życie? Przede wszystkim zaoszczędzimy czas poświęcany do tej pory na wybór odpowiedniego programu prania, a przy zyskamy pewność, że tkaniny są prane we właściwy sposób.

Pralki z linii LG Vivace to połączenie szybkości i inteligencji

LG zwraca uwagę na trudność, jaką często sprawia wybór odpowiedniego programu do prania. Jeśli więc pralka może podjąć decyzję za nas, to czemu z tego nie skorzystać. Drugim technologicznym atutem jest połączenie szybkości z inteligencją. Szybki program prania to nie wszystko. Równie ważna jest skuteczność i możliwie największa ochrona tkanin. Linia Vivace gwarantuje obie te rzeczy.

Sterowanie smartfonem w pralkach to już norma

Do tej pory w przypadku urządzeń AGD określenie "smart" zazwyczaj ograniczało się wyłącznie do możliwości sterowania smartfonem. Tym bardziej warto zwrócić uwagę na to, że LG znacznie rozszerza możliwości drzemiące w wykorzystaniu sztucznej inteligencji. W linii pralek LG Vivace znajdziemy takie technologie jak:

  • AI DD™ - inteligentny dobór programu prania
  • TurboWash™ - skrócenie czasu prania do minimum
  • Steam™ - pranie parą
  • SmartThinQ™ - zdalne sterowanie

Pralka sama wybierze program prania dzięki funkcji AI DD

Czym jest AI DD? To innowacyjna technologia, której działanie można podzielić na trzy etapy:

LG Vivace technologia AI DD

  1. W pierwszej kolejności ważą one wsad, jaki został umieszczony w pralce.
  2. Następnie badają miękkość materiałów.
  3. Wykorzystując powyższe informacje, wybierają optymalny program, który zapewni skuteczność prania i ochronę „kondycji” tkanin przy jednocześnie możliwym skróceniu czasu prania.

System pralki wykorzystuje zbiór dwudziestu tysięcy informacji zbieranych podczas użytkowania pralki. Informacje te wykorzystywane są w celu zwiększenia skuteczności usuwania zabrudzeń oraz zmniejszenia do minimum możliwości niszczenia się odzieży.

Skrócony czas prania - TurboWash™

Za skrócenie czasu prania odpowiedzialna jest technologia TurboWash. Dzięki niej pranie zostanie skutecznie wyprane w już 39 minut. Dzięki temu oszczędzamy nie tylko czas, ale i pieniądze. W prosty sposób zmniejsza to rachunek za energię elektryczną.

Pranie parą pozwala na usunięcie aż 99,9% alergenów

Kolejna technologia, która często jest podstawą wymagań wobec pralki to pranie parą. Linia Vivace posiada ją pod nazwą Steam. Jest to odpowiedź na obecność roztoczy domowych, które mogą być przyczyną alergii oraz problemów z oddychaniem. Skutecznie, bo aż w 99,9 procentach je usuwa. To opcja, którą warto brać pod uwagę, szczególnie gdy szukamy pralki dla alergików czy właścicieli zwierząt.

Pralki LG Vivace

Dodatkowo w zależności od modelu pralki, dostępne są następujące funkcje pary:

  • Dziecięce ubranka — doskonale sprawdza się jako funkcja dodatkowa przed praniem dziecięcych ubranek. Para, dzięki wysokiej temperaturze zmiękcza plamy na odzieży, co zwiększa skuteczność prania.
  • Odświeżanie ubrań – to zadanie funkcji TrueSream Refresh, która w 20 minut odświeża i usuwa zagniecenia z ubrań.
  • Zmiękczanie ubrań bez detergentów – pozwala na wykluczenie chemii w postaci zmiękczaczy, wykorzystując do tego celu naturalną parę.

Pralki z funkcją dodawania odzieży

Za pomocą przycisku na panelu dotykowym Addltem możemy szybko przerwać pranie (około 3 sekundy) i dodać dodatkowe tkaniny.

LG Vivace z funkcja dodawania odziezy

Zdalne sterowanie w pralkach Viviace

Oczywiście linia ta zapewnia wszystkie podstawowe funkcje smart. Technologia SmartThinQ™ łączy ze sobą możliwość zdalnej obsługi (posiada Wi-Fi) oraz pobierania najnowszych programów prania. Jest również kompatybilna z wirtualnymi asystentami, takimi jak Google Assistant czy Alexa.

LG Vivace sterowanie smartfonem

Cisza i spokój podczas prania – co warto wiedzieć o silniku?

Pod względem technicznym, warto zwrócić uwagę na silnik napędu bezpośredniego 6 Motion stosowany w pralkach LG. Wyróżnia się wyjątkowo cichą pracą oraz niezawodnością, co podkreśla 10-letnia gwarancja obejmująca silnik oraz części. Bęben pralki porusza się w wielu kierunkach, co zapewnia bezpieczeństwo tkanin oraz zwiększa skuteczność prania.

LG Vivace silnik

Najważniejsze elementy specyfikacji pralki Vivace

Na przykładzie modelu LG Vivace F4WV909PS2A:

  • Wymiary (GxSxW): 56 × 60 x 85 cm
  • Pojemność: 9 kg
  • Poziom hałasu: 48 dB (pranie) / 71 dB (wirowanie)
  • Maksymalna prędkość wirowania: 1400 obr/min
  • Roczne zużycie prądu: 108 kWh = 59,40 zł rocznie

Całą linię charakteryzuje solidność wykonania. Trwałość i higienę zapewniają takie części pralki jak: drzwiczki wykonane są ze szkła hartowanego czy zabierak ze stali nierdzewnej. Każdy model posiada duży dotykowy wyświetlacz oraz metalicznie wykończone pokrętło. Nie bez znaczenia jest nowoczesny, a zarazem elegancki design pralek.

Pralki Vivace – czy warto?

Sprzęt AGD wykorzystujący sztuczną inteligencję to klucz do minimalizowania czasu, jaki poświęcamy na sprzątanie czy pranie. Pralki należące do linii Vivace są nie tylko sterowane smartfonem, ale wyróżnia je technologia AI DD™, której zadaniem jest inteligentny dobór programu prania.

Warto brać ją pod uwagę szukając nowoczesnej pralki, ponieważ jest to sprzęt, który zmniejsza nasz udział w procesie prania (technologia sama dobiera program), nie wymaga od nas dużego zaangażowania czasu (skraca czas prania do minimum, co wpływa również na niskie zużycie energii, a co za tym idzie, oszczędzanie).

artykuł powstał we współpracy z firmą LG

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    DzikiWariat
    8
    Już by się wszyscy z tym AI opamiętali. Kawałek algorytmu nie ma z AI totalnie nic wspólnego a firmy nadużywające tych debilnych sloganów same sobie psują markę.
    • avatar
      krychu90
      5
      Czy warto? A gdzie cena?
      • avatar
        Qpers
        4
        Ale papka marketingowa... Takie bzdety jak "oszczędność czasu na wyborze programu do prania" na portalu technologicznym? To jest (MARNY) artykuł sponsorowany.
        • avatar
          dzejsonista
          4
          Wow! 39 minut! Szacun! Mój samsung sprzed dekady robi szybkie pranie w 15min
          • avatar
            Konto usunięte
            1
            To nie ma nic wspólnego z inteligencją. Akurat mam tę pralkę, uważam ją za dobry zakup. jednak nie z powodów które zostały wymienione w artykule. jedynym wspólnym powodem, moim i opisanym w artykule, to:
            1. całe ułożyskowanie bembna jest na zewnątrz, w strefie suchej. łożyska się nie moczą w praniu.
            2. silnik bez żadnych przekładni zamontowany wprost na wale napędowym. to jest naprawdę ciche.

            a to całe AI, to jest jedna wielka ściema. to zwykła matryca stanów, nic więcej.

            jeszcze co do gwarancji. dają 10 lat na sam układ napędowy, ale ....... nie na komputer. ostatnio producenci to w ogóle walą ściemą że aż strach. akurat w tej pralce układ napędowy i system wyważania powodują, że napęd jest bardzo trwały. ale cała reszta, tj. poma odpływowa, wszelkie zawory, grzałka, komputer, to już jest w gwarancji standardowej, czyli lipa jak zwykle.

            Dodam, że nie zauważyłem żadnego skracania czasu prania :) i jak w niemal każdym "inteligętnym" rozwiązaniu w sprzęcie AGD, lepiej jest wybrać ręcznie właściwe ustawienia. pralka tania nie jest.
            • avatar
              Maciej Lewczuk
              0
              Technologia "TrueSream"?
              • avatar
                anzeh
                0
                "technologia, na którą czekaliśmy"

                chyba "czekałyśmy"