Na topie

Jaka niszczarka do biura? TOP 5

Autor:
zespół TiF

więcej artykułów ze strefy:
Niszczarki

Polecamy pięć ciekawych modeli niszczarek dla małych firm i osób prowadzących jednoosobową działalność. Doskonałej jakości urządzenia przybiurkowe, które szybko i sprawnie poradzą sobie z niszczeniem nawet dużej ilości dokumentów.

 • Jaka niszczarka do biura? TOP 5 | zdjęcie 1
Ocena redakcji

5

super

 

A A

Nie posiadasz jeszcze niszczarki do dokumentów w swojej firmie? Może najwyższy czas się w nią zaopatrzyć? Wbrew pozorom tego typu urządzenia nie są potrzebne wyłącznie w dużych korporacjach. Jeśli masz małą firmę lub nawet pracujesz w trybie home office, tego typu sprzęt do firmy jest bardzo przydatny. Główny powód, to ustawa o Ochronie Danych Osobowych, która przewiduje poważne sankcje za nawet nieumyślne udostępnienie danych osobowych nieuprawnionym do tego osobom. Druga istotna kwestia, to działalność konkurencji. Nikogo już nie dziwi wynajmowanie wyspecjalizowanych firm do wydobywania informacji o planach firm konkurencyjnych.

Jaka niszczarka do 1000 zł

W poniższym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim niszczarki dla mikro i małych firm, a nawet dla osób prowadzących jednoosobową działalność. Dlatego też górny pułap cenowy ustawiliśmy na poziomie 1000 zł. W tej cenie nie kupimy dużych kombajnów mielących olbrzymie ilości papieru, ale bez problemu znajdziemy doskonałej jakości urządzenia przybiurkowe, które szybko i sprawnie poradzą sobie z niszczeniem nawet dużej ilości dokumentów.

Po analizie oferty dostępnej obecnie w sprzedaży, stworzyliśmy następujące zestawienie TOP-5 niszczarek dla mikro i małych firm:

Tworząc to zestawienie, wzięliśmy pod uwagę najważniejsze kryteria, jakie musi spełnić sprzęt wysokiej jakości. Kryterium pierwsze to oczywiście stopień tajności, który spełnia niszczarka. Określa się go na podstawie wielkości ścinków papieru, jakie powstają po zniszczeniu dokumentu. Są to klasy oznaczane jako DIN od cyfry 1 do 5. Określa je poniższa tabela:

  Stopień
tajności
Zastosowanie Paski Ścinki
  1 Zwykłe pisma do 12 mm  
  2 Korespondencja wewnętrzna do 6 mm maks. pow. 800 mm2
  3 Dokumenty poufne do 2 mm do 4 x 80 mm
  4 Dokumenty tajne   do 2 x 15 mm
  5 Dokumenty ściśle tajne   do 0,8 x 13 mm

Tabela pomija stopień DIN 6, który został stworzony na użytek dokumentów rządowych o najwyższym stopniu tajności.

Kolejna kwestia, którą braliśmy pod uwagę to umiejętność radzenia sobie z nośnikami informacji innymi niż papier. Wiele danych przechowywanych jest obecnie choćby na płytach CD czy zafoliowanych dokumentach. Niszczarka musi sobie też radzić z wszelkiego rodzaju dodatkami, takimi jak zszywki, spinacze, czy koszulki na dokumenty.

Ważne są też parametry definiujące komfort użytkowania niszczarki. Mowa tu przede wszystkim o szybkości jej działania, ilości stron niszczonych jednorazowo, wielkości pojemnika na ścinki, czy nawet o hałasie, jaki wydobywa się z urządzenia podczas jego pracy.

Pod uwagę braliśmy też oczywiście stosunek jakości i funkcjonalności urządzenia w stosunku do jego ceny. Okazuje się, że na rynku można kupić solidny sprzęt w naprawdę okazyjnych cenach.

Fellowes 75Cs

Mocna, niezawodna, doskonałej jakości niszczarka do 1000 zł.
Fellowes to firma, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Długie lata doświadczeń w produkcji niszczarek sprawiły, że firma ta jest jednym z liderów tego rynku. Fellowes 75Cs jest jednym z bardzo udanych modeli. Jednocześnie może zniszczyć aż 12 kartek. Poza niszczeniem papieru niszczyć możemy też spinacze, zszywki, płyty CD, a nawet karty kredytowe. Papier cięty jest na ścinki o powierzchni 3.9x38mm. Urządzenie jest niewielkie jak na swoje możliwości. Wymiary to 28x38x51cm. Szczelina wejściowa dla wygody jest nieco szersza niż wąski bok formatu A4 i ma 23 cm. Niszczarka ma też funkcję cofania przydatną w przypadku zacięcia się papieru.

Najważniejsze cechy

Szerokość szczeliny
230 mm
Wymiary ścinek
3,9 x 38 mm
Niszczenie innych materiałów
zszywki i spinacze, płyty kompaktowe, karty kredytowe
Pojemność pojemnika
27 l

Pełna specyfikacja

90%

Ocena benchmark.pl

Opus TS 2222CD

Niszczarka do rzadkiego niszczenia dużych porcji dokumentów, do 1000 zł
W wielu firmach niszczarek nie używa się na co dzień, ale za to, gdy jest już taka potrzeba, niszczy się naprawdę duże porcje dokumentów. W takim przypadku kluczem jest wydajność niszczarki i szybkość jej działania. Opus TS 2222CD za jednym razem jest w stanie pociąć aż 22 kartki. Wrażenie robi też wielkość pojemnika na ścinki, aż 28 litrów. Niszczarka jest dość duża. Jej wymiary to 29x37x65cm. Jeśli masz zamiar jej używać rzadko, to ucieszy Cię wiadomość, że w trybie stand-by w ogóle nie zużywa energii. Stopień tajności urządzenia to DIN-3. Oprócz papieru zniszczysz w niej także płyty i małe elementy metalowe, takie jak zszywki, czy spinacze.

Najważniejsze cechy

Szerokość szczeliny
22 mm
Wymiary ścinek
3,9 x 44 mm
Niszczenie innych materiałów
zszywki i spinacze, płyty kompaktowe, karty kredytowe
Pojemność pojemnika
28 l

Pełna specyfikacja

90%

Ocena benchmark.pl

Rexel Alpha CrossCut

Niszczarka do okazjonalnego niszczenia poufnych dokumentów do 300 zł.
W mikro firmach i jednoosobowych działalnościach z pewnością nie ma potrzeby niszczyć dokumentacji codziennie. Ale jak już jest taka potrzeba, to wymagamy zachowania odpowiedniego poziomu tajności. Model ten ma klasę DIN-4, co jest rzadkością tym segmencie cenowym. Tnie papier na ścinki o rozmiarze ścinki 4x38mm. Maksymalnie może zniszczyć 6 kartek jednocześnie. Urządzenie zajmuje mało miejsca. Pojemnik na ścinki ma pojemność 14 litrów. W przypadku zacięcia się papieru możemy skorzystać z funkcji revers. Sprzęt jest praktycznie bezobsługowy. Nie wymaga nawet oliwienia mechanizmu tnącego.

Najważniejsze cechy

Szerokość szczeliny
224 mm
Wymiary ścinek
4 x 38 mm
Niszczenie innych materiałów
zszywki i spinacze, karty kredytowe
Pojemność pojemnika
14 l

Pełna specyfikacja

80%

Ocena benchmark.pl

Fellowes P-25S

Dobra jakość za bardzo niską cenę - niszczarka do 200 zł.
Mając niewielką firmę, liczy się każda złotówka. Chcąc kupić dobrej jakości niszczarkę w naprawdę niskiej cenie, warto zwrócić uwagę na Fellowes P-25S. Urządzenie jest bardzo małe – 15x28x29cm, ale jednocześnie pojemnik na ścinki ma 11 litrów. Wystarczy więc spokojnie na 2-3 tygodnie niszczenia kilku kartek dziennie. Jednorazowo możesz zniszczyć 5 kartek formatu A4. Urządzenie tnie kartki na paski. Ma też zabezpieczenie przed przegrzaniem silniczka. Ma funkcję automatycznego startu po włożeniu papieru.

Najważniejsze cechy

Szerokość szczeliny
220 mm
Wymiary ścinek
7 mm
Pojemność pojemnika
11 l

Pełna specyfikacja

90%

Ocena benchmark.pl

Tracer CUTTER TRX-119

Niszczarka z wysokim stopiniem tajności w rozsądnej cenie - do 200 zł.
Jeśli w Twojej firmie znajdują się bardzo poufne dokumenty, musisz kupić urządzenie o klasie tajności co najmniej na poziomie DIN-4. Taki poziom gwarantuje model Tracer CUTTER TRX-119. Pojemność kosza na ścinki w tym modelu to 21 litrów. Niszczarka poradzi sobie z niszczeniem płyt CD i kart kredytowych. Jednorazowo zniszczy do 10 kartek. Model ten ma zabezpieczenie termiczne. Gdy silniczek niebezpiecznie zacznie się przegrzewać, wyłączy się do czasu ostygnięcia. Funkcja revers jest przydatna w przypadku zacięcia. Nie musimy siłą wydzierać papieru z otworu wlotowego.

Najważniejsze cechy

Szerokość szczeliny
220 mm
Wymiary ścinek
5 mm
Niszczenie innych materiałów
płyty kompaktowe, karty kredytowe
Pojemność pojemnika
21 l

Pełna specyfikacja

90%

Ocena benchmark.pl

W tematyce sprzęt dla firmy polecamy również:

Odsłon: 30168 Skomentuj artykuł
Komentarze

16

Udostępnij
 1. kerry_sd
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2015-11-02 16:13

  pracuję w średnim biurze i wystarczy mi mała niszczarka Felleowes za 300 zł, niestety w tym zestawieniu jej nie ma

  Skomentuj

 2. przempry
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2015-11-02 16:30

  A ja polecam Rexel Auto+ 80x z automatycznym podajnikiem. Po wcześniejszym borykaniu się z tanim modelem Fellowes z czymś w rodzaju czujnika krawatów, który ciągle wyłączał i blokował urządzenie (nie dało się tego głupiego automatu w żaden sposób wyłączyć). Koniec z wkładaniem pojedynczych kartek, po prostu wkłada się plik i maszyna sama sobie pobiera, niszczy, wyłącza po przegrzaniu i potem znowu uruchamia po ostygnięciu. Tylko kartki z olejami są trochę za drogie...

  Skomentuj

  1. hupatek
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-01-20 10:55

   Kartki olejowane robie samemu, parenascie kropel oleju do niszczarek (Fellowes 400ml z OfficeDepot za 33pln) w koszulke foliową ze zwyklą kartka papieru i nastepnego dnia olej nasyca rownomiernie papier.

   Skomentuj

 3. Markoski
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2015-11-02 21:39

  a bgdzie niszczarka dla bronka?? :D:D joking!!!!!!!!

  Skomentuj

 4. sambaverde
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2015-11-02 21:46

  Czy na rynku jest jakiś model niszczarki strzelający po łapach za wrzucanie dokumentów razem ze spinaczami i zszywkami? Moje koleżanki z pracy popsuły już czwartą z kolei niszczarkę i oczywiście nie spostrzegły związku przyczynowo-skutkowego :(

  Skomentuj

  1. amenhotep1
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-07-25 14:51

   Mam coś dla Ciebie, a raczej Twoich koleżanek z pracy. Niszczarek, które mam nie zajeżdżą, choćby bardzo się starały. Jak temat aktualny to napisz na pawel_ciszewski@tlen.pl

   Skomentuj

 5. marek.tomczak
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2015-11-03 09:27

  Użytkowałem Fellowes MS-460cs - nigdy więcej tej firmy, bo gwarancja u nich to jakaś totalna ściema (niby gwarancja na ostrza 7 lat a tu po 3-ech nie chcą już uznać gdzie ewidentnie wina była po stronie niszczarki a nie jej użytkowników). Teraz mam Rexel Auto+ 300X - automatyczny podajnik to fajna rzecz ale trzeba kombinować z oliwieniem lub kupować drogie oryginalne "papiery nasączone". Jedyny minus to niszczenie płyt cd/dvd, gdyż przy każdej płycie trzeba otwierać klapę i ją zamykać (nieraz mam do zniszczenia 30-50 płyt i to zajmuje bardzo dużo czasu).

  Skomentuj

  1. amenhotep1
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-07-25 14:55

   Mam dla Ciebie ciekawe rozwiązanie. Jeśli temat aktualny to napisz na pawel_ciszewski@tlen.pl

   Skomentuj

 6. barwniak
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2015-11-03 12:42

  Koza + wyciąg, dane nie do odzyskania + cieplutko w biurze :)

  Skomentuj

 7. NiszczarkiWallner
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-02-05 11:23

  Jaka niszczarka do biura? Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę jakiego rodzaju to jest biuro. W dużych, korporacyjnych sprawdzą się niszczarki, które będą odznaczały się wysoką wydajnością, bo będą miały znacznie więcej pracy. Należy więc niszczarkę ocenić po tym ile jest w stanie zmielić jednorazowo kartek oraz jaka jest pojemność kosza, by nie dokładać sobie więcej pracy częstym opróżnianiem. Często niszczarki wyposażone są w system automax, który też świetnie sprawdzi się w biurach.

  Skomentuj

 8. MarcinSki
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2016-04-26 19:27

  Niemiecka niszczarka ROTO jest bardzo w porządku. Mamy ją już prawie dwa lata i sprawuje się dobrze. Kupiona razem z reszta sprzętów biurowych w DSD http://dsd.com.pl/o-firmie/ Do tego serwis także w DSD - opłacalne.

  Skomentuj

 9. marlonD
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-07-27 14:05

  U nas w biurze sprawdza się Bonsaii z http://www.hicopy.gdansk.pl/o-nas/ ale zgadzam się, ze zależy od biura i ilości przemiału :)

  Skomentuj

 10. ragon
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-01-19 21:12

  OPUS - proszę Was ...
  Jak już to tylko Wallner lub KOBRA to są porządne niszczarki dla firm.

  Skomentuj

  1. Vendeur
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-01-22 16:07

   Masz rację, KOBRA to klasa sam w sobie. Ale tak to jest, gdy za polecanie zabiera się ktoś, kto nie ma pojęcia w temacie.

   Skomentuj

 11. hupatek
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-01-20 10:49

  W zestawieniu zabraklo modeli dla niecierpliwych. w klasie do 1000PLN spokojnie sie mieszcza dwa najnizsze modele Rexel Auto 60 i 80x.

  Skomentuj

 12. SoloKolos
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-03-20 13:03

  Niszczarka dokumentów może być też dobrym pomysłem na prezent do biura. Przydatny podarunek od pracowników na pewno zadowoli przełożonego. Więcej na temat "biurowych" prezentów opisuje artykuł: http://niszczarkaideal.pl/popularne-niszczarki-600-zl/. Można zainspirować się, gdy zamierzamy kupić jakiś użyteczny upominek.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!