Na topie

Jaka niszczarka do biura? TOP 5

Autor:
zespół TiF

więcej artykułów ze strefy:
Niszczarki

Polecamy pięć ciekawych modeli niszczarek dla małych firm i osób prowadzących jednoosobową działalność. Doskonałej jakości urządzenia przybiurkowe, które szybko i sprawnie poradzą sobie z niszczeniem nawet dużej ilości dokumentów.

  • Jaka niszczarka do biura? TOP 5 | zdjęcie 1
Ocena redakcji

5

super

 

A A

Nie posiadasz jeszcze niszczarki do dokumentów w swojej firmie? Może najwyższy czas się w nią zaopatrzyć? Wbrew pozorom tego typu urządzenia nie są potrzebne wyłącznie w dużych korporacjach. Jeśli masz małą firmę lub nawet pracujesz w trybie home office, tego typu sprzęt do firmy jest bardzo przydatny. Główny powód, to ustawa o Ochronie Danych Osobowych, która przewiduje poważne sankcje za nawet nieumyślne udostępnienie danych osobowych nieuprawnionym do tego osobom. Druga istotna kwestia, to działalność konkurencji. Nikogo już nie dziwi wynajmowanie wyspecjalizowanych firm do wydobywania informacji o planach firm konkurencyjnych.

Jaka niszczarka do 1000 zł

W poniższym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim niszczarki dla mikro i małych firm, a nawet dla osób prowadzących jednoosobową działalność. Dlatego też górny pułap cenowy ustawiliśmy na poziomie 1000 zł. W tej cenie nie kupimy dużych kombajnów mielących olbrzymie ilości papieru, ale bez problemu znajdziemy doskonałej jakości urządzenia przybiurkowe, które szybko i sprawnie poradzą sobie z niszczeniem nawet dużej ilości dokumentów.

Po analizie oferty dostępnej obecnie w sprzedaży, stworzyliśmy następujące zestawienie TOP-5 niszczarek dla mikro i małych firm:

Tworząc to zestawienie, wzięliśmy pod uwagę najważniejsze kryteria, jakie musi spełnić sprzęt wysokiej jakości. Kryterium pierwsze to oczywiście stopień tajności, który spełnia niszczarka. Określa się go na podstawie wielkości ścinków papieru, jakie powstają po zniszczeniu dokumentu. Są to klasy oznaczane jako DIN od cyfry 1 do 5. Określa je poniższa tabela:

  Stopień
tajności
Zastosowanie Paski Ścinki
  1 Zwykłe pisma do 12 mm  
  2 Korespondencja wewnętrzna do 6 mm maks. pow. 800 mm2
  3 Dokumenty poufne do 2 mm do 4 x 80 mm
  4 Dokumenty tajne   do 2 x 15 mm
  5 Dokumenty ściśle tajne   do 0,8 x 13 mm

Tabela pomija stopień DIN 6, który został stworzony na użytek dokumentów rządowych o najwyższym stopniu tajności.

Kolejna kwestia, którą braliśmy pod uwagę to umiejętność radzenia sobie z nośnikami informacji innymi niż papier. Wiele danych przechowywanych jest obecnie choćby na płytach CD czy zafoliowanych dokumentach. Niszczarka musi sobie też radzić z wszelkiego rodzaju dodatkami, takimi jak zszywki, spinacze, czy koszulki na dokumenty.

Ważne są też parametry definiujące komfort użytkowania niszczarki. Mowa tu przede wszystkim o szybkości jej działania, ilości stron niszczonych jednorazowo, wielkości pojemnika na ścinki, czy nawet o hałasie, jaki wydobywa się z urządzenia podczas jego pracy.

Pod uwagę braliśmy też oczywiście stosunek jakości i funkcjonalności urządzenia w stosunku do jego ceny. Okazuje się, że na rynku można kupić solidny sprzęt w naprawdę okazyjnych cenach.

Fellowes 75Cs

Mocna, niezawodna, doskonałej jakości niszczarka do 1000 zł.
Fellowes to firma, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Długie lata doświadczeń w produkcji niszczarek sprawiły, że firma ta jest jednym z liderów tego rynku. Fellowes 75Cs jest jednym z bardzo udanych modeli. Jednocześnie może zniszczyć aż 12 kartek. Poza niszczeniem papieru niszczyć możemy też spinacze, zszywki, płyty CD, a nawet karty kredytowe. Papier cięty jest na ścinki o powierzchni 3.9x38mm. Urządzenie jest niewielkie jak na swoje możliwości. Wymiary to 28x38x51cm. Szczelina wejściowa dla wygody jest nieco szersza niż wąski bok formatu A4 i ma 23 cm. Niszczarka ma też funkcję cofania przydatną w przypadku zacięcia się papieru.

Najważniejsze cechy

Szerokość szczeliny
230 mm
Wymiary ścinek
3,9 x 38 mm
Niszczenie innych materiałów
zszywki i spinacze, płyty kompaktowe, karty kredytowe
Pojemność pojemnika
27 l

Pełna specyfikacja

90%

Ocena benchmark.pl

Opus TS 2222CD

Niszczarka do rzadkiego niszczenia dużych porcji dokumentów, do 1000 zł
W wielu firmach niszczarek nie używa się na co dzień, ale za to, gdy jest już taka potrzeba, niszczy się naprawdę duże porcje dokumentów. W takim przypadku kluczem jest wydajność niszczarki i szybkość jej działania. Opus TS 2222CD za jednym razem jest w stanie pociąć aż 22 kartki. Wrażenie robi też wielkość pojemnika na ścinki, aż 28 litrów. Niszczarka jest dość duża. Jej wymiary to 29x37x65cm. Jeśli masz zamiar jej używać rzadko, to ucieszy Cię wiadomość, że w trybie stand-by w ogóle nie zużywa energii. Stopień tajności urządzenia to DIN-3. Oprócz papieru zniszczysz w niej także płyty i małe elementy metalowe, takie jak zszywki, czy spinacze.

Najważniejsze cechy

Szerokość szczeliny
22 mm
Wymiary ścinek
3,9 x 44 mm
Niszczenie innych materiałów
zszywki i spinacze, płyty kompaktowe, karty kredytowe
Pojemność pojemnika
28 l

Pełna specyfikacja

90%

Ocena benchmark.pl

Rexel DUO

Niszczarka do okazjonalnego niszczenia dokumentów w małym biurze – do 400 zł.
Gdy prowadzi się mikrofirmę i konieczność niszczenia dokumentów nie występuje zbyt często, można nieco przyoszczędzić, stawiając na tańszy model, taki jak Rexel Duo. To niezawodny sprzęt przystosowany do niewielkich obciążeń, typowych dla małego biura (jednorazowo przyjmuje maksymalnie 10 kartek, a po 6 minutach pracy należy dać mu pół godziny odpoczynku). Niszczarkę cechuje stopień tajności DIN 3 (P-3) – jej noże tną kartki na ścinki 4 x 45 mm, z których trudno już odczytać informacje. Dodatkowym atutem jest możliwość niszczenia także spinaczy i zszywek, a nawet kart kredytowych i płyt kompaktowych. W 17-litrowym pojemniku natomiast zmieszczą się pozostałości po 100 dokumentach.

Najważniejsze cechy

Szerokość szczeliny
220 mm
Wymiary ścinek
4 x 45 mm
Niszczenie innych materiałów
zszywki i spinacze, płyty kompaktowe, karty kredytowe
Pojemność pojemnika
17 l

Pełna specyfikacja

90%

Ocena benchmark.pl

Fellowes P-25S

Dobra jakość za bardzo niską cenę - niszczarka do 200 zł.
Mając niewielką firmę, liczy się każda złotówka. Chcąc kupić dobrej jakości niszczarkę w naprawdę niskiej cenie, warto zwrócić uwagę na Fellowes P-25S. Urządzenie jest bardzo małe – 15x28x29cm, ale jednocześnie pojemnik na ścinki ma 11 litrów. Wystarczy więc spokojnie na 2-3 tygodnie niszczenia kilku kartek dziennie. Jednorazowo możesz zniszczyć 5 kartek formatu A4. Urządzenie tnie kartki na paski. Ma też zabezpieczenie przed przegrzaniem silniczka. Ma funkcję automatycznego startu po włożeniu papieru.

Najważniejsze cechy

Szerokość szczeliny
220 mm
Wymiary ścinek
7 mm
Pojemność pojemnika
11 l

Pełna specyfikacja

90%

Ocena benchmark.pl

Tracer CUTTER TRX-119

Niszczarka z wysokim stopiniem tajności w rozsądnej cenie - do 200 zł.
Jeśli w Twojej firmie znajdują się bardzo poufne dokumenty, musisz kupić urządzenie o klasie tajności co najmniej na poziomie DIN-4. Taki poziom gwarantuje model Tracer CUTTER TRX-119. Pojemność kosza na ścinki w tym modelu to 21 litrów. Niszczarka poradzi sobie z niszczeniem płyt CD i kart kredytowych. Jednorazowo zniszczy do 10 kartek. Model ten ma zabezpieczenie termiczne. Gdy silniczek niebezpiecznie zacznie się przegrzewać, wyłączy się do czasu ostygnięcia. Funkcja revers jest przydatna w przypadku zacięcia. Nie musimy siłą wydzierać papieru z otworu wlotowego.

Najważniejsze cechy

Szerokość szczeliny
220 mm
Wymiary ścinek
5 mm
Niszczenie innych materiałów
płyty kompaktowe, karty kredytowe
Pojemność pojemnika
21 l

Pełna specyfikacja

90%

Ocena benchmark.pl

W tematyce sprzęt dla firmy polecamy również:

Odsłon: 16747 Skomentuj artykuł
Komentarze

0

Udostępnij