Jaki telewizor do gier? TOP 5 Telewizory

Jaki telewizor do gier? TOP 5

opublikowano przez Tomasz Chmielewski w dniu 2018-08-14

Odpowiedź na pytanie „jaki telewizor do gier” jest prosta jeżeli pod uwagę weźmiemy parametr opóźnienie. Jeżeli zatem zastanawiasz się, jaki telewizor do gier kupić do 2000 czy 3000 zł (i nie tylko), przeczytaj nasz krótki poradnik. Przedstawiamy ranking wybranych TV dla graczy.

Telewizor do gier

Jaki telewizor kupić do grania? Który telewizor jest najlepszy do gier? Które modele telewizorów 4K można polecić do grania? Oto pytania, które często stawiają sobie gracze. Nie jest łatwo na nie odpowiedzieć, bo tyle różnych wymagań, ilu graczy. I choć jedni użytkownicy chcą wybrać TV tylko i wyłącznie do gier, inni pragną mieć urządzenie bardziej uniwersalne, które będzie nadawać się równie dobrze do gier, jak i do telewizji, Netfliksa, YouTube’a oraz nocnych seansów filmowych.

Nie jest łatwo wskazać jeden jedyny dobry telewizor do gier, który spełniłby wszystkie te wymagania, ale jest jeden wymóg, co do którego zgadzają się wszyscy poszukujący najlepszego telewizora do gier: jak najniższy input lag. I to właśnie było głównym kryterium, na podstawie którego przygotowaliśmy niniejszy ranking TV do gier. Inaczej mówiąc, polecane tu telewizory 4K do gier uszeregowaliśmy od najniższego input laga do największego. Zapraszamy zatem do lektury naszego zestawienia dobrych telewizorów 4K do grania. W rankingu poniżej znajdziecie modele z ekranami o przekątnych 43, 50, 55 i 65 cali i w cenie od dwóch do sześciu tysięcy złotych.

Jaki telewizor do gier kupić? Oto polecane modele:

Dobry TV do gier - telewizor 4K z matrycą IPS

LG 55SJ810

Telewizory
Ocena benchmark.pl

W naszym rankingu telewizorów do gier ten model LG zajmuje drugie miejsce z powodu niskiego opóźnienia sygnału ‒ zaledwie 14,9 ms. Ta bardzo niska wartość input laga zapewnia szybką reakcję podczas rozgrywki i sprawia, że 55SJ810 jest jednym z ciekawszych TV do gier z ekranem 55 cali typu IPS. Choć telewizor ten wyposażono w dość kontrowersyjną matrycę LCD typu RGBW potocznie zwaną „prawie 4K” (więcej na ten temat tutaj), wierność odwzorowania kolorystycznych niuansów schodzi w szybkich grach na drugi plan, zwłaszcza, że rewelacyjnie niski input pozwala telewizorowi naprawdę wiele wybaczyć. Ponadto LG 55SJ810 ma wiele innych zalet jak matryca klasy 120Hz, upłynnianie ruchu (de-judder) z wielostopniową regulacją, przyjazny użytkownikowi system operacyjny webOS w wersji 3.5 oraz, co najważniejsze, aktualnie niemal o dwa i pół tysiąca złotych (!) niższą cenę niż w czasie gdy telewizor ten wchodził na rynek. Jeśli jesteś bardziej graczem niż kinomaniakiem, lubisz webOS-a oraz matryce typu IPS i zastanawiasz się jaki wybrać TV do gier, to LG 55SJ810 może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

Najważniejsze cechy:
 • Wyświetlacz (przekątna) 55 cale/cali
 • Wyświetlacz (rozdzielczość) 3840x2160 px
 • Podświetlanie ekranu LED
 • Technologia 3D brak
 • Złącza ethernet LAN, 3x USB, CI, 4x USB 2.0, S/PDIF

Wysokokontrastowe telewizory 4K z matrycą VA

Samsung 65MU7002

Telewizory
Ocena benchmark.pl

Jeżeli Waszym marzeniem jest TV do gier z ekranem 65 cali, warto przyjrzeć się bliżej modelowi 65MU7002. Ten należący do udanej serii MU7002 model może poszczycić się wyświetlaczem LCD klasy 120Hz, wielostopniowym upłynnianiem ruchu (układ Auto Motion Plus), przyzwoitej jakości obrazem HDR, ponadprzeciętnie dobrym dźwiękiem (dostrojonym w kalifornijskim laboratorium Samsunga) oraz łatwym w obsłudze systemem operacyjnym (Tizen). Dodajmy do tego niezły kontrast, bogate funkcje multimedialne, dużą liczbę aplikacji, minimalistycznego, lecz wygodnego i funkcjonalnego pilota oraz, nade wszystko, świetny input lag (15,7 ms), a stanie się jasne dlaczego Samsung 65MU7002 zasługuje na miano dobrego telewizora 4K do gier.

Najważniejsze cechy:
 • Wyświetlacz (przekątna) 65 cale/cali
 • Wyświetlacz (rozdzielczość) 3840x2160 px
 • Podświetlanie ekranu LED
 • Technologia 3D brak
 • Złącza ethernet LAN, 4x HDMI, 3x USB, CI, S/PDIF
 • Tuner TV analogowy, DVB-C, DVB-T (MPEG4), DVB-T2

Samsung 50MU6102

Telewizory
Ocena benchmark.pl

Jeżeli sześć tysięcy złotych to zdecydowanie zbyt dużo, a Ty możesz pozwolić sobie tylko na TV do gier do 3000 zł, świetnym wyborem będzie model 50MU6102 firmy Samsung. To wyjątkowe urządzenie, a to z kilku względów. Po pierwsze, zasługuje na uwagę choćby ze względu na sam input lag ‒ zaledwie 17,4 ms. Po drugie, dzięki matrycy LCD typu VA czerń jest głęboka, a kontrast wysoki (>4000:1), co powinno przypaść do gustu osobom oglądającym filmy lub grającym w zaciemnionym pomieszczeniu ‒ krótko mówiąc, pod względem kontrastu jest to najlepszy telewizor w naszym rankingu. Choć matryca jest tylko klasy 60Hz (w tej cenie trudno oczekiwać czegoś innego), Samsung 50MU6102 może pochwalić się wielostopniowym upłynnianiem ruchu ‒ funkcją nieczęstą u rywali z tej klasy cenowej. W sumie, to naprawdę udany telewizor 4K z ekranem 50 cali, który, co najważniejsze, nadaje się nie tylko do gier ‒ dzięki wysokiemu kontrastowi miłośnicy nocnych seansów filmowych nie będą tym telewizorem rozczarowani.

Najważniejsze cechy:
 • Wyświetlacz (przekątna) 50 cale/cali
 • Wyświetlacz (rozdzielczość) 3840x2160 px
 • Podświetlanie ekranu LED
 • Technologia 3D brak
 • Złącza ethernet LAN, composite (CVBS), component, 3x HDMI, CI, S/PDIF
 • Tuner TV DVB-C, DVB-T2

LG 50UK6300

Telewizory
Ocena benchmark.pl

Są dwa powody, które czynią telewizor 50UK6300 wyjątkowym. Jednakże zanim do nich przejdziemy, na początek małe wyjaśnienie. Litery „UK” w nazwie nie oznaczają w żadnym wypadku modelu brytyjskiego sprzedawanego w Polsce. Tak się złożyło, że „U” oznaczające zwyczajowo u LG telewizor z ekranem o rozdzielczości Ultra HD łączy się z „K” oznaczającym rok modelowy 2018 (w poprzednim roku było to „J”). W związku z tym nie ma obaw, że telewizor nie będzie przystosowany technicznie do krajowego rynku. Pierwszą rzeczą, która wyróżnia 50UK6300 jest nietypowy rozmiar wyświetlacza - 50 cali. Jest on nietypowy, bowiem LG nie produkuje matryc LCD o takiej przekątnej, w związku z czym mamy tu najprawdopodobniej do czynienia z tajwańskim panelem typu VA. Zamiana VA na IPS daje wymierne korzyści w postaci lepszej, tj. znacznie ciemniejszej czerni i większego kontrastu, co docenią użytkownicy oglądający telewizję wieczorem lub w bardzo ciemnym pomieszczeniu. Drugą rzeczą wyróżniającą model 50UK6300 jest bardzo niska wartość opóźnienia sygnału na złączu HDMI - zaledwie 10,1 ms. To jak dotąd najniższa zmierzona przez nas wartość input laga, co czyni ten model liderem aktualnego rankingu telewizorów dla graczy. To wszystko w przystępnej cenie nie przekraczającej dwóch i pół tysiąca złotych.

Najważniejsze cechy:
 • Wyświetlacz (przekątna) 50 cale/cali
 • Wyświetlacz (rozdzielczość) 3840x2160 px
 • Technologia 3D brak
 • Złącza RJ-45, component, 3x HDMI, CI, 2x USB 3.0, S/PDIF
 • Tuner TV analogowy, DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Szerokokątowy telewizor 4K z matrycą IPS

Sony 43XE7005

Telewizory
Ocena benchmark.pl

Do tej pory nasz ranking zdominowały telewizory duże. Jeżeli zaś szukasz czegoś mniejszego, tj. chcesz kupić TV do gier z ekranem na przykład 40 lub maksimum 43 cali, warto rozważyć Sony 43XE7005 ‒ najmniejszy TV do gier w naszym rankingu. Z wynikiem 19,1 ms ta niewielka Bravia (najmniejszy telewizor 4K firmy Sony w ofercie na rok 2017) plasuje się co prawda na końcu naszego rankingu, ale przecież nadal mamy do czynienia z wartością poniżej 20 milisekund, co jest jeśli nie rewelacyjnym, to na pewno znakomitym wynikiem. Dzięki zmieszczeniu aż 25 milionów subpikseli na ekranie o przekątnej zaledwie 43 cali, obraz jest bardzo gęsty i przyjemny w odbiorze. Pozytywne wrażenia pogłębia niezła reprodukcja barw w ustawieniach fabrycznych, którą można jeszcze poprawić w drodze kalibracji balansu bieli. Jak przystało na matrycę IPS, kolory pod kątem zachowują swoje nasycenie. Całości dopełnia znakomite skalowanie sygnałów o niskiej rozdzielczości do 4K, obsługa wielu formatów plików wideo, dobre opcje ich sortowania oraz wygodny pilot.

Najważniejsze cechy:
 • Wyświetlacz (przekątna) 43 cale/cali
 • Wyświetlacz (rozdzielczość) 3840x2160 px
 • Podświetlanie ekranu LED
 • Technologia 3D brak
 • Złącza słuchawkowe, ethernet LAN, 3x HDMI, 3x USB, S/PDIF
 • Tuner TV DVB-C, DVB-T (MPEG4)