Kamery do monitoringu domowego - TOP 5 Monitoring IP

Kamery do monitoringu domowego - TOP 5

opublikowano przez w dniu 2018-11-02

Jaka kamera do monitoringu domowego będzie najlepsza? Na rynku możemy dostać szeroką gamę urządzeń o zróżnicowanych cenach i możliwościach. Zobaczcie nasze polecane modele TOP 5.

Jaką kamerę do monitoringu domowego wybrać? Dzięki kamerom IP (internetowym) każdy z nas może monitorować swój dom i równocześnie śledzić obraz z kamery za pomocą smartfona, czy na komputerze. Takie rozwiązania dla domów czy małych biur nie są specjalnie drogie, chociaż im bardziej zaawansowane urządzenie (np. oferujące więcej dodatków, czy nagrywające obraz w wyższej rozdzielczości), tym więcej będzie nas kosztować.

Na naszych łamach znajdziesz również zestawienia polecanych kamer sportowych, czy też polecanych wideorejestratorów samochodowych.

Monitoring domu - jaką kamerę wybrac?

Kamery IP mogą umożliwiać przewodowe, bądź bezprzewodowe podłączenie do internetu. Warto zwrócić na takie funkcjonalności jak funkcja nagrywania nocnego (diody podczerwieni), system detekcji ruchu (kamera rozpocznie nagrywanie dopiero w momencie wykrycia ruchu i wyśle ci powiadomienie np. na smartfon czy pocztę e-mail), czy możliwość zapisu filmów i zdjęć na karcie SD. Istotnym elementem kamery IP jest oprogramowanie, bowiem to one w dużym stopniu określa funkcjonalność danego rozwiązania.

W przypadku monitoringu domowego ważna jest również łatwość instalacji, bowiem nie każdy jest specjalistą od sieci i często chcemy po prostu podłączyć urządzenie, sparować jest z aplikacją na smartfonie i nie zawracać sobie głowy technicznymi detalami. Większość urządzeń do monitoringu domowego będzie pracować wewnątrz pomieszczeń, więc w takim wypadku nie będą potrzebne nam kamery wyposażone dodatkowo w wodoszczelność (ochrona przed deszczem) co podwyższa ich cenę.

Polecane kamery do monitoringu domowego:

 

Creative Live! Cam IP SmartHD

Kamerki internetowe
Ocena benchmark.pl

Nie zawsze potrzebujemy najdroższego i najbardziej zaawansowanego rozwiązania. W większości przypadków świetnie sprawdzą się takie niedrogie konstrukcje jak Creative Live ! Cam IP SmartHD. Pomimo niskiej ceny kamerka wyposażona jest w noktowizję, wykrywanie ruchu i może wysyłać alerty na telefon komórkowy. Producent zadbał również o prostą konfigurację. Miłym dodatkiem jest magnetyczna podstawka, dzięki której można przyczepić kamerkę do metalowej powierzchni.

Najważniejsze cechy:
 • Rozdzielczość nagrań wideo 720p 25 kl.

Foscam C1

Monitoring IP
Ocena benchmark.pl

Foscam C1 to kolejna niedroga kamera IP, która sprawdzi się w podstawowych zastosowaniach. Obsługuje ona rozdzielczość 720p, a kąt widzenia obiektywu wynosi 100 stopni. Foscam C1 został wyposażony zarówno w łączność przewodową, jak i bezprzewodową, nie zabrakło miejsca na złącze kart microSD. Na plus należy również zapisać bogate możliwości konfiguracyjne. Oczywiście znalazło się tu miejsce zarówno dla diod IR, jak i systemu detekcji ruchu.

Najważniejsze cechy:
 • Rozdzielczość nagrań wideo 1280 x 720 px
 • Karta pamięci microSD
 • Wymiary 70 x 70 x 120 mm
 • Waga 170 g

D-Link DCS-8000LH

Kamery
Ocena benchmark.pl

D-Link DCS-8000LH to miniaturowa (jej wymiary to zaledwie 3,5 x 3,8 x 9,2 cm) kamera IP o kącie widzenia 120 stopni.  Kamerą zarządzamy dzięki portalowi i mobilnej aplikacji mydlink - a wstępną konfigurację możemy przeprowadzić nawet przez Bluetooth. D-Link DCS-8000LH został wyposażony zarówno w system wykrywania ruchu, jak i dźwięku, a maksymalna rozdzielczość nagrań to 720p (1280 x 720). Urządzenie wyposażone jest również w czterokrotny zoom cyfrowy.

Najważniejsze cechy:
 • Matryca 1 Mpix
 • Zoom cyfrowy (max) 4x
 • Rozdzielczość nagrań wideo 720p 30 kl./s
 • Wymiary 3,5 x 3,8 x 9,2 mm
 • Waga 57.7 g

D-Link DCS-8100LH

Kamerki internetowe
Ocena benchmark.pl

Jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanego urządzenia, to niezłym wyborem może być D-Link DCS-8100LH, chociaż oznacza to oczywiście wyższy pułap cenowy. Kąty widzenia tej kamerki to już 180 stopni, jest tu dwukierunkowa transmisja audio, wbudowane diody podczerwieni (doświetlanie do 5 metrów), jak i detekcja ruchu. W przypadku produktów D-link mamy oczywiście do czynienia z obsługą przez usługę mydlink. Mamy tu również możliwość ustalenia harmonogramów nagrywania.

Najważniejsze cechy:
 • Rozdzielczość nagrań wideo 1280 x 720 px
 • Karta pamięci microSD
 • Waga 155 g

Netgear Arlo Q VMC3040

Monitoring IP
Ocena benchmark.pl

Jeśli nie zamierzasz oszczędzać na monitoringu domowym i interesują się lepsze i droższe rozwiązania, to wybór powinien paść na kamerę Netgear Arlo Q VMC3040. Jej cena zbliża się już do 1000 zł, ale oferuje nagrywanie w jakości 1080p (1920 x 1080 przy 30 klatkach na sekundę), dwukierunkowe audio, ulepszoną noktowizję, możliwość zapisywania nagrań w chmurze, opcjonalne nagrywanie 24 godziny na dobę, czy wsparcie dla Amazon Alexa, czy Google Assistant.. Urządzenie oferuje również 8-krotny zoom cyfrowy.

Najważniejsze cechy:
 • Zoom cyfrowy (max) 8x
 • Rozdzielczość nagrań wideo 1080p 30 kl.

Może cię również zainteresować:

marketplace

Komentarze

4
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gdzie oferta Xiaomi ? :O
 • avatar
  Za 400-500zł można już polować na Hikvision w zewnętrznej obudowie. Kąty widzenia, jakość obrazu, możliwości konfiguracji znacznie większe niż w proponowanych kamerkach.
 • avatar
  LOL, 1k zł za kamerkę 1080p 30fps. Zapewne dużo bardziej opłaca się robić takie zakupy u producentów, którzy działają poza sektorem podzespołów komputerowych bez chorych marży. Nie mam pojęcia za co oni sobie tyle naliczają w 2018, gdzie sam sensor z optyką kosztuje grosze, a bliska podczerwień jest odbierana przez każdy krzemowy sensor CMOS.

  Lepiej już poszukać rozwiązań zbudowanych w oparciu o OpenHardware, a nie dawać się dymać na tak banalnie prostych urządzeniach.
 • avatar
  Ja mam kamerę obrotową smartDGM IPC-WC01 i jestem bardzo zadowolony, kupiłem za około 200pln. Obraca się w poziomie o 355 stopni i w pionie 85 stopni, obraz ma FHD 1920x1080. Wszystkie powiadomienia otrzymuję na telefon, a czujnik ruchu w dzień zbiera z bardzo daleka nawet przez szybę. Dzięki czemu wszystko widzę co się dzieje na budowie kiedy nikogo nie ma.