Karty graficzne

Nihil novi

z dnia 2017-07-19

MSI Radeon RX 580 Armor OC 8G

Wydajność

Zgodnie z oczekiwaniami Radeon RX 580 nas nie zaskoczył. Lekko podbity zegar rdzenia przełożył się na nieco lepsze osiągy względem modelu RX 480, ale mówimy tu o raptem kilku procentach. Różnicy, która patrząc przekrojowo nie wpłynie na jakość rozgrywki w praktycznie żadnej grze.

Podkręcanie

Testowana karta MSI miała jeszcze małe zapasy mocy do uzyskania przy podkręcaniu. Ostatecznie rdzeń udało się nam przetaktować do 1420 MHz, co w zasadzie nie odbiega od tego, co można uzyskać w przypadku innych niereferencyjnych kart opatych na RX 480. Na pamięciach udało się uzyskać dodatkowe 80 MHz, a więc szału również było.

Kultura pracy

System chłodzenia na karcie MSI Radeon RX 580 Armor OC 8G z pewnością nie zalicza się do najcichszych. Co prawda skuteczności mu nie można odmówić - nie mieliśmy problemów ze zbijaniem taktowania pod obciążeniem, ale jego kultura pracy pozostawia trochę do życzenia.

Opłacalność

Niestety na rynku nadal kart z serii 5X0 jak i 4X0 jest niewiele. "Górnicy" wykupują praktycznie wszystkie, co przekłada się na mocno zawyżone ceny tych modeli. W momencie pisania tych słów za testowanego Radeona trzeba zapłacić dobrze ponad 2300 zł. Trudno więc w tym momencie mówić o opłacalności.

Dla kogo

Karty z rodziny RX 570 580 skierowane są do średnio wymagających graczy, którzy teoretycznie mogą nabyć kartę nadającą się do zabawy w najnowsze tytuły, w rozdzielczości FullHD za przystępne pieniądze. Niestety realia rynkowe są obecnie takie jakie i są. Dość powiedzieć, że jeszcze kilka miesięcy temu za podobną kwotę można było kupić GTX 1080.

MSI Radeon RX 580 Armor OC 8G

Podsumowując MSI Radeon RX 580 Armor OC 8G to dobra konstrukcja, która charakteryzuje się przyzwoitą wydajnością oraz niezłym ale i nieco głośnym systemem chłodzenia. Nic wielkiego zarzucić jej nie można i jak tylko ceny wrócą do normalnego poziomu to będzie to pozycja godna rozważenia.

Ocena końcowa - MSI Radeon RX 580 Armor OC 8G

 • niezła wydajność
 • fabrycznie podkręcona
 • skuteczny system chłodzenia...
 • który jednak do najcichszych się nie zalicza
 • minimalny potencjał OC

Dobry produkt

marketplace

Komentarze

19
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  W obecnej chwili zakup RX 580 jest kompletnie bezsensowny - 1060 kosztuje dużo mniej, a w podobnej cenie można dostać 1070.
  Zaloguj się
 • avatar
  Bedzie w komparatorze?
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Ooo, czyżby zatem Armor wypadał lepiej od Gaming X? Bo ten 2. zrzuca stockowe zegary pod obciążeniem i też pracuje przy tym jak suszara (test na purepc). Jeżeli tak to mamy odwrotną sytuację jak przy 480: tam Armor nie trzymał zegarów a Gaming miał najlepsze chłodzenie z wszystkich Polarisów.

  Chętnie bym zobaczył bezpośrednie porównanie na Benchmarku kilku najpopularniejszych modeli (Nitro+, Gaming X, Aorus Xtr) bo niektórzy producenci przy Refreshu się przyłożyli (Gigabyte, Sapphire) podczas gdy inni skopali sprawę (MSI?) ale przy obecnej dostępności to pewnie mogę sobie pomarzyć.
  Zaloguj się
 • avatar
  Ceny już powoli spadają. Ja chyba dorzucę trochę i 1070 sobie kupie.
 • avatar
  Natomiast ciężko się pogodzić z faktem, że trzecia cześć wiedźmina została zoptymalizowana pod karty nvidia.
  Zamiast jak poprzednie części zostać neutralnym.
  Zaloguj się
 • avatar
  Ten RX grubo ponad 2000 zł, a w cenie 1500 spokojnie znajdzie się 1060, która bije go w każdym teście. AMD chyba upadło na głowę.
  Zaloguj się
 • avatar
  Wszystkie obecnie siedzą w koparkach :):)