SSD

Podsumowanie

z dnia 2014-03-10

Toshiba Q Series Pro 128 GB to odświeżona wersja dysku z serii Q. W testach wypada nieco lepiej, niż podobne cenowo nośniki od Goodrama, czy Plextora. Nośnik dość dobrze radzi sobie z transferami mniejszych próbek, co jest ważne dla przeciętnego użytkownika. Nieco słabej wypada przy dużych próbkach, nadal są to jednak osiągi w środku konkurencyjnej stawki.

Z testów PCMarka wynika, iż dysk zadowoli grafików i graczy. Bardzo dobrze wypadł w testach startu aplikacji, na które producent zwracał szczególną uwagę. Dzięki udostępnionej przez producenta aplikacji NTI Echo - migracja danych nie stanowi najmniejszego problemu. W stosunku do swojego poprzednika, pobiera mniej energii i ma nieco lepsze osiągi.

Toshiba Q Series Pro 128 GB

Uwzględniając cenę dysku – jest to dobra propozycja dla osób szukających mniejszego nośnika przeznaczonego na system lub programy do codziennego użytku oraz gry.

Ocena
Wydajność - odczyt:
zadowalający plus
Wydajność - zapis:
dobry
Jakość wykonania:  super
Opłacalność:
 super
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 369
dobry produkt benchmark.pl
marketplace

Komentarze

19
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Przyzwoity ten SSD Toshiby ale mimo wszystko wystarczy mi taki Goodram 2.5'' SSD C100 120GB za 299 zł. Te same kości tylko inny kontroler.
 • avatar
  ja bym brał m5s
 • avatar
  W stosunku do swojego poprzednika, pobiera mniej energii i ma niego lepsza osiągi. - do poprawy:)
  Zaloguj się
 • avatar
  Jakby miał 5 lat gwarancji to nie za bardzo było się do czego przyczepić. Życie pokaże czego jest wart. Jak na razie w tej cenie M5S wydaje się lepszą opcją.
 • avatar
  "o grubości 7” "

  chyba powinno byc 7 mm
 • avatar
  Szukam SSD 120 GB w granicach 300-350 ziko. Czy ten TOSHIBY jest wart zainteresowania?
  Zaloguj się
 • avatar
  A co myslicie o: Samsung 840 EVO 120GB SATA 3 MZ-7TE120BW w kwocie 330zl - oplacalny interes?
  Zaloguj się
 • avatar
  Szanowna Redakcji - ogromna prośba!
  Na ile to możliwe zastanówcie się czy nie warto było by przyjrzeć się sposobowi prezentowania wykresów, w szczególności ich skalom.

  Wykresy o "niewielkich" wartościach są bardzo nieczytelne, gdyż sugerują że różnice między urządzeniami są minimalne, gdzie w rzeczywistości sięgają kilkudziesięciu procent!

  Np. na wykresach "CrystalDiskMark – Odczyt losowy 4KB"
  Wykres sugeruje niewielką różnicę w osiągach, podczas gdy różnice sięgają niemal 80% między najsłabszym a najszybszym urządzeniem w teście.

  Pozdrawiam :)
  Zaloguj się
 • avatar
  Zapodał bym sobie SSD ale większej pojemności a jak do tej pory ceny są z kosmosu. Nie mam aż takiego ciśnienia na szybki dysk i spokojnie poczekam aż ceny spadną i wtedy chętnie zamienię talerzowy 1TB na SSD :)
  Zaloguj się