Komentarze

 • Zdjęcia pudełka, coolera i procesora Core i5 750

  Ocena komentarza: 0
  A po co zwiększać niepotrzenie cenę skoro i tak kto kręci kupi porządny cooler, a do stockowych parametrów wystarczy taki.

  A "Coire" rulez.

  16

 • Athlon II X2 240 i 245 już oficjalnie w sprzedaży

  Ocena komentarza: 0
  Bo ma 2000. Proce do AM2 włącznie mają 800/1000, od AM2+ mają 1800/2000.

  10

 • Windows 7 osiągnął status RTM!

  Ocena komentarza: 0
  Jaki build, 7700?

  17

 • Doom 4: trzy płyty DVD lub jedna Blu-ray

  Ocena komentarza: 0
  Dokładnie, przecież konsole mają dysk. Jakby się jakiejś gry nie dało podzielić to wystarczy podac wymóg posiadania HDD i z głowy. Debilizmem było by obcinanie gry czy pogarszanie grafiki tylko po to żeby zmieściła się na jednym krążku.

  Ja wszystkie gry na Xboksie instaluję na dysku bo wystarczy mi sam hałas wentylatorów, głośność napędu podczas gry jest absolutnie tragiczna, do tego jaki sens tyrać płytę. Po to właśnie jest dysk.

  47

 • Sempron 2.7 GHz na AM3 już w tym tygodniu

  Ocena komentarza: 0
  Drugi rdzeń będzie można sobie odblokować, o ile będzie sprawny. Te proce to Regor.

  TDP 45 W to strasznie dużo, jednordzeniowe Celerony w 65 nm miały 35 W. No ale niestety nie da się zrobić inaczej gdy fizycznie jest to dwurdzeniowy procesor (pobór prądu jednak zapewne będzie znacznie odbiegać od tej wartości).

  24

 • Optymalne pamięci dla Core i7?

  Ocena komentarza: 0
  Wreszcie sensowny test pokazujący że nie warto kupować szybkich pamieci oszczędzając np. na karcie graficznej. To drugie da duuużo większy przyrost wydajności. Najszybsze pamięci tylko do absolutnego high-endu.

  6

 • Blu-ray: sprzedaż większa o 91 proc.

  Ocena komentarza: 0
  U mnie w wypożyczalni jest dość sporo, cena 10 zł więc dla jednorazowych filmów akurat.
  Są jednak filmy do których często wracam (Groundhog Day oglądam równo co rok), także animacje oglądam po kilka razy, więc warto mieć w kolekcji.

  infango - nie ma czegoś takiego jak przekonwertowane filmy DVD. Wszystkie filmy na Blu-ray to prawdziwe HD. To że jakość starych produkcji jest czasem niska wynika ze sprzętu z pomocą jakiego zostały zarejestrowane. Dużo słabsze kolory, mocny szum, przeciętna ostrość, a także marna ścieżka dźwiękowa. Edycje DVD są jednak jeszcze słabsze. Przy transferze na Blu-ray dokłada się wszelkich starań aby jak najlepiej poprawić każdą klatkę obrazu, aby w jak największym stopniu wyeliminowac niedoskonałości wynikające z wieku filmu, z czasów kiedy nikt nawet o HD nie myślał.

  Ja póki co na Blu-ray mam tylko dwa filmy, oba to animacje. Wg mnie właśnie animacje najbardziej warto mieć w HD, są to idealne produkcje w których każdy piksel obrazu i każdy bit dźwięku musi być dokładnie zaprezentowany.

  9

 • Blu-ray: sprzedaż większa o 91 proc.

  Ocena komentarza: 0
  Ceny filmów HD w USA czy UK sa bardzo niskie, niestety z jakiegoś powodu u nas kosztują 100-120 zł, co jest chore.

  To jest mocny paradoks że sprowadzenie filmu z US Amazona kosztuje mniej niż kupienie w Polsce.

  Cena playerów Blu-ray na razie jest dużo wyższa niż DVD (nie tylko u nas), ale mimo wszystko warto.
  Ja mam czytnik Blu-ray w kompie, za który dałem 300 zł, filmy z USA elegancko śmigają.

  9

 • Pamięci KIngston ValueRAM dla platformy Intel Core i5

  Ocena komentarza: 0
  Doprawdy? To ciekawe bo obecnie zestaw 2x2 GiB DDR3-1333 CL9 Kingstona można kupić za niecałe 250 zł.
  Kupiłem kiedyś DDR2-1100 i wiem że już nigdy nie kupię szybkich pamięci, bo nie daje to absolutnie nic. Dawniej przepustowość RAM-u była wąskim gardłem, przy obecnych wartościach nie ma najmniejszego znaczenia, oczywiście w domowych zastosowaniach.

  6

 • DiRT 2 - oficjalna data premiery już znana

  Ocena komentarza: 0
  To tak jakby cały czas chodzić w okularach rozmywających, rozjaśniających i zmieniających kolory. Tym właśnie jest post-processing, modyfikowanie wyrenderowanego już orazu. Fail.

  12

 • DiRT 2 - oficjalna data premiery już znana

  Ocena komentarza: 0
  Czemu mam milczeć, pierwszy obrazek to potwierdza, grafika wygląda jak z innej planety i nie ma nic wspólnego z realizmem, do czego się niby dąży.

  12

 • DiRT 2 - oficjalna data premiery już znana

  Ocena komentarza: 0
  Grafika niestety tak ochydna jak w pierwszej części oraz GRID. Na kompie na szczęście można wyłączyć post-processing. Na konsoli nie da się na to patrzeć, a szkoda.

  12

 • Nowe procesory dla podstawki LGA 1156

  Ocena komentarza: 0
  Q6600 był tani dopiero jak się 45 nm quady zadomowiły. Tak samo teraz tanieją Core 2 Quad żeby szybciej pozbyć się ich przed premierą nowej platformy. Jak ktoś dopiero chce się przesiąść na quada to już nie ma sensu kupować LGA 775, chyba że musi mieć teraz. Jak możemy poczekać dwa miesiące to lepiej kupić LGA 1156 i mieć podstawę do upgrade-ów w przyszłości, choćby na 32 nm quady za rok.

  A Lynnfieldy będą drogie bo oferują praktycznie taką samą wydajność jak Bloomfieldy. W domowych zastosowaniach trzeci kanał pamięci nie daje absolutnie nic. Podstawową zaletą tej platformy będą dużo tańsze płyty główne, na poziomie cen płyt z LGA 775.

  19

 • Pierwszy DLC do Fallouta 3 na PS3 ukaże się we wrześniu

  Ocena komentarza: 0
  Niby te teksty mają być zabawne?

  9

 • AMD wprowadza nowe six-core Istanbul

  Ocena komentarza: 0
  Tajemna wiedza to to w sumie nie jest. W pierwszej połowie przyszłego roku ukaże się 8-rdzeniowy procesor z 24 MiB cache L3, zostało to już potwierdzone. Cena będzie kosmiczna, no ale wydajność na topie.

  12

 • Premiera Core i5 7 września?!?

  Ocena komentarza: 0
  Używkę to może znajdziesz za mniej niż tysiąc złotych.

  Najwolniejszy model Lynnfielda będzie kosztował poniżej 900 zł, ale podstawowa różnica będzie w cenach płyt głównych. Tam gdzie płyty na LGA 1366 się zaczynają, to te na LGA 1156 będą się kończyć.

  Jak ktoś już posiada C2Q to nie ma sensu zmieniać, ale gdy ktoś dopiero planuje quada to 1156 będzie bardzo dobre. Będzie się można po roku przesiaść na 32 nm.

  7

 • AMD wprowadza nowe six-core Istanbul

  Ocena komentarza: 0
  Szkoda, że teraz wszystkie Opterony są na Socket F.

  12

 • Premiera Core i5 7 września?!?

  Ocena komentarza: 0
  Modele z HT (8 wątków) mają być brandowane jako Core i7.
  Tylko proce 4-wątkowe będą brandowane jako Core i5 (quady bez HT i duale z HT).

  7

 • Zbyt wysokie TDP nowego Phenoma II X4 965?!?

  Ocena komentarza: 0
  Jakie znowu średnie TDP. TDP to jest TDP, nie może być średnie czy minimalne czy jakiekolwiek. TDP (Thermal Design Power) to maksymalna wartośc ciepła jaką musi być w stanie odprowadzić układ chłodzący procesor. Nie ma to nic wspólnego z poborem prądu, który zawsze jest niższy od TDP, przynajmniej na standardowych parametrach.

  Tak więc stockowe Core i7 nie mogą pobierać więcej niż 130 W.

  W przypadku niższych modeli Intela pobór prądu jest o ponad połowę niższy niż TDP, a w przypadku wyższych modeli również dużo mniejszy.
  Np. E5200 pobiera maksymalnie ok. 25 W, a Q9550 poniżej 65 W (zwykła wersja, nie tylko S).

  20

 • Nowe pamięci DDR3 1333/1066 MHz od Silicon Power

  Ocena komentarza: 0
  Od napięcia i taktowania. To nie są pamięci do OC tylko do budżetowych kompów. Jak ktoś się na nich weźmie za OC to łatwo spalić.

  11

 • Nowe pamięci DDR3 1333/1066 MHz od Silicon Power

  Ocena komentarza: 0
  Masakra. Ciekawi mnie jak wygląda praca radaktorów nad sortowaniem tych aktualności. Tutaj mamy coś co cofa nas w czasie do premiery pamięci DDR3, przedstawia masę informacji, które już każdy zna. Do tego nie ma informacji najistotniejszej, czyli o cenie, bo to jedyne co może ciekawić przy takich produktach (czyli budżetowych modelach pamięci).

  Mój news o Sandy Bridge już dwa dni czeka, masakra bis.

  11

 • 32 nanometry coraz bliżej? Intel przyśpiesza

  Ocena komentarza: 0
  R2rrO - ja mam kulę. W 28 nm nigdy nie będzie procesorów CPU. Kolejny shrink po 32 nm to 22 nm, co zostało już potwierdzone.

  Do tego możesz łatwo przewidzieć kolejne przejścia - co drugi proces jego wartość jest zmniejszana o połowę (i zaokrąglana w dół).

  180/2 = 90
  130/2 = 65
  90/2 = 45
  65/2 = 32
  45/2 = 22
  32/2 = 16

  Jeśli będzie to możliwe to w najbliższych latach zobaczymy 16, 11, 8, 5, 4, 2 nm itd. Bardzo prawdopodobne że obecne materiały nie dadzą się aż tak zmniejszyć, więc będzie potrzebne coś nowego.

  A u AMD jest kompatybilność podstawek tylko dlatego że nie wprowadzają żadnych istotnych zmian w architekturze. Gdy zintegrowali kontroler pamięci to zmienili podstawkę - kompatybilności wstecz nie było. Gdy zmienili kontroler na DDR2 też zmienili podstawkę i kompatybilności nie było. Dopiero teraz jest kompatybilność AM2 z AM3, tylko dlatego że przemyśleli wcześniej konstrukcję i dobrali odpowiednią ilość pinów. Za jakiś czas jednak kontroler DDR2 zniknie z procesorów, a same procki AM3 dostaną dodatkowe piny (obecnie 938, a podstawka ma 941) i juz nie będą pasować do AM2. Kompatybilności nie można zawsze zachować.

  Intel zrobił gigantyczne zmiany względem Core 2, ale jak ktoś się nie zna to nie jest w stanie pojąć że konieczne były nowe podstawki.

  30

 • 32 nanometry coraz bliżej? Intel przyśpiesza

  Ocena komentarza: 0
  Tak tak, non stop nowe podstawki. AMD za to ma tą samą od czasów K8, prawda?

  30

 • Kieszonkowe kamery HD od RCA

  Ocena komentarza: 0
  Można to łatwo obliczyć na podstawie podanych danych. Skoro 16 GB (14.9 GiB) wystarczy na ok. 8 godzin, to bitrate filmu będzie wynosił ok. 4.2 Mbps, czyli dość mało, ale zależy jeszcze jaki framerate. Jeśli nie więcej niż 30 FPS to wystarczy, zapewne bardziej negatywnie na jakość wpłynie matryca i inne komponenty.

  2

 • X-Fi HomeTheater HD bliski rozpoczęcia dostaw

  Ocena komentarza: 0
  Ta karta jak sama nazwa wskazuje nie jest celowana przede wszystkim do graczy. Jej główni odbiorcy to miłośnicy kina domowego.

  Dźwiękówka ta będzie jedną z trzech (obok dwóch Realteków) kart pozwalających na odtwarzanie pełnej jakości dźwięku Blu-ray, przynajmniej z pomocą programu PowerDVD, a to dzięki wyjściu HDMI. Nie wiadomo czy na wyjściach analogowych dźwięk także będzie w pełnej jakości.

  Na innych dźwiękówkach dźwięk HD jest downsamplowany do formatu 16/48, co powoduje dość wyraźny spadek jakości, ale to zależnie od uszu.

  Mam tylko nadzieję że cena nie będzie przesadzona, bo planuję ją kupić pod koniec roku.

  11

 • Najtańszy Arrandale za 260$??

  Ocena komentarza: 0
  Ogólnie dziwny news. Cena 262$ dotyczy procesora SU9400, który nalezy do rodziny Core 2 i serii Ultra Low Voltage. Chyba normalne że będzie bardzo drogi.

  Wystąpiła spekulacja co do ceny Arrandale, która nie jest niczym podparta. Nie podano tu żadnych szczegółów odnośnie choćby taktowania i TDP, a cena wyssana z palca.

  Arrandale będzie występował w trzech wariantach TDP - 18/25/35 W. Te ostatnie na pewno nie będę miały tak kosmicznych cen.

  5

 • Najtańszy Arrandale za 260$??

  Ocena komentarza: 0
  Co tu ma Atom do rzeczy? Arrandale to mobilny Nehalem w 32 nm, czyli Core i3.

  5

 • Foxconn P55 Inferno Katana i P55A - płyty główne pod Core i5.

  Ocena komentarza: 0
  Nie rozumiem co ten chip może dać, skoro kontroler w procu obsługuje tylko 16 linii. Przepustowość będzie ta sama.

  4

 • ASUS P6X58 - najnowsza płyta główna Asus'a dla LGA1366

  Ocena komentarza: 0
  Swoją drogą widzimy nowe nazewnictwo płyt zapoczątkowane wraz z prezentacjami płyt pod Lynnfielda (np. P7P55). Pozytywna zmiana bo od razu widać na jakim chipsecie płyta, podobnie jak u Gigabyte, który ma zdecydowanie najlepsze nazewnictwo z wszystkich.

  3

 • ASUS P6X58 - najnowsza płyta główna Asus'a dla LGA1366

  Ocena komentarza: 0
  Porty SATA III są obsługiwane przez dodatkowy kontroler na płycie, który prawie na pewno podłączony przez PCI-E 1.1, ciekawe tylko czy x1 czy x2. Jak by nie było to i tak pełny potencjał interfejsu wykorzystany nie będzie, no ale i dyski SSD pewnie też nie prędko osiągną takie prędkości, chyba że w RAID 0.

  Szkoda że te dwa porty SATA III są na dole płyty w normalnej pozycji. Jeśli nie dało się im zorganizować miejsca obok portów SATA II, to lepiej było wywalić kontroler PATA, bo nie wyobrażam sobie żeby ktoś z takim sprzętem używał średniowiecznych napędów.

  3

 • Nowe płyty z chipsetem Intel P57 od Asusa

  Ocena komentarza: 0
  Chcesz triple channel to kup i7. Przecież muszą się czymś różnić te platformy.

  A w domowych zastosowaniach triple channel nie daje nic, zresztą tak samo jak DDR3.

  Konstrukcja tych procesorów z założenia jest nastawiona na serwery/stacje robocze, i tam się sprawdzają idealnie. I tak świetnie że procesory są w domowych zastosowaniach wydajniejsze od Core 2 Quad, bo specyfikacja na to nie wskazuje.

  Ta architektura przeżyje jeszcze trzy rozwinięcia (i dwie zmiany procesu), dopiero wtedy doczekamy się większego skoku wydajności.

  Do końca roku pamięci DDR3 dużo potanieją, głónie za sprawą tego iż będa już trzy platformy obsługujące tylko ten typ pamięci. Staną się one niedługo standardem.

  Ceny płyt na początku to 100-200 $. Z czasem najprostsze konstrukcje jeszcze potanieją.

  8

 • Intel Pineview. Pierwsze wyniki następcy Atoma (Computex 2009)

  Ocena komentarza: 0
  Ile by zużycie prądu przez proca nie wzrosło to i tak będzie dużo lepiej niż w połączeniu z GM945. To badziewie wykonane jest w 130 nm, a nowy Atom w całości będzie w 45 nm. Nie wiem jak Tiger Point, ale miejmy nadzieję, że tak samo.

  2

 • Nowe płyty z chipsetem Intel P57 od Asusa

  Ocena komentarza: 0
  Płyty ochydne, ale ogólnie konstrukcja wydaje się ok. Niezłe rozmieszczenie slotów, cztery leżace porty SATA (choć mogli dać wszystkie), małe chłodzenie chipsetu (większe nie jest potrzebne bo to tylko SB).
  Przydało by się tylko chłodzenie na mosfetach, no i jakiś fajny ciemny laminat.

  Czekam na coś z wyższej półki, bo póki co mało takich zaprezentowano, najlepsza była płyta EVGA, ciekawe tylko jak będzie z jej działaniem.

  8

 • Nowości Intela na Computex 2009 - Core i5 2,67GHz w Cinebench R10

  Ocena komentarza: 0
  Czyli twoim zdaniem AMD nie było popularne mając w ofercie S754 i S939, a potem jeszcze AM2? Bo chyba było.

  Obecnie LGA 1366 jest popularne wyłącznie u ludzi zamożnych i to się nie zmieni, ta platforma do końca swego żywota będzie high-endem.

  Właśnie na potrzeby segmentu mainstream Intel wprowadza LGA 1156, i na ta platformę będzie caaała masa procesorów łącznie z dwurdzeniowcami w 32 nm.
  Póki co drastycznych zmian w architekturze u Intela koniec, nie ma potrzeby integrować z procesorem nic więcej i dlatego te dwie podstawki będą miały długi żywot, Intel zapowiada dłuższy niż LGA 775.
  Obecnie zapowiedzi Intela kończą się na końcu roku 2012, kiedy zadebiutuje Haswell w 22 nm. Podstawka się nie zmieni.

  Nudne już to narzekanie na podstawki. Czasem ich zmiana jest koniecznością.
  Zauważ może że nie potrzeba zmiany podstawki żeby stracić kompatybilność - LGA 775 jest używane oficjalnie od i915, a na tak starych płytach nie odpalisz procesorów Core 2.

  A na długą żywotność AM2+ nie licz, bo z czasem z procesorów zniknie kontroler DDR2 i z płytą będziesz musiał się pożegnać.

  6

 • Gigabyte P55 - najlepsza pod Core i5? (Computex 2009)

  Ocena komentarza: 0
  Ciekawe rozwiązanie. Zarówno za SATA III jak i USB 3.0 odpowiadają dodatkowe kontrolery, bo P55 ani P57 tych standardów nie obsługują.

  Przyznam że całkiem niezłe, a nawet bardzo dobre ułożenie slotów kart rozszerzeń, brawa też za leżące złącza SATA.

  Niepotrzebne wydają mi sie zaś dwa dodatkowe sloty RAM, no i 6-fazowa sekcja zasilania to raczej dość mało dla quadów, przynajmniej do mocnego OC.

  3

 • Nowy CPU Cooler od Thermalright (Computex 2009)

  Ocena komentarza: 0
  Jakiś ładny kolorek, czym jest pokryty ten radiator?

  9

 • Intel P57 jeszcze w tym roku (Computex 2009)

  Ocena komentarza: 0
  Po to tyle podstawek żeby jedna z platform mogła być tańsza, wolisz dać 600 czy 1100 zł za dobrą plytę?
  LGA 1366 nigdy nie potanieje (przynajmniej do czasu nastepcy, a to nie prędko nastąpi).

  3

 • 6 rdzeni oficjalnie od AMD. Nowe układy do zastosowań profesjonalnych

  Ocena komentarza: 0
  Zegar musi być śmiesznie niski.

  15

 • nVidia i Adobe: Flash akcelerowany przez GPU

  Ocena komentarza: 0
  Super wiadomość. Zniknie jedna z większych wad platformy ION, na której obecnie nie da się oglądać filmów HQ w serwisie YouTube, gdyż Atom nie daje sobie z tym rady.

  7

 • Asus z chipsetem AMD RS880 na targach Computex

  Ocena komentarza: 0
  Procesory AM3 zamontujesz w AM2+. A jako że są tylko gniazda DDR2 to raczej jest to AM2+.

  Te nowe chipsety miały być razem z SB800. Dziwna ta płyta.

  10

 • 28 nm? Kto pierwszy wdroży nową technologię?

  Ocena komentarza: 0
  Nie będzie CPU w 28 nm. W przypadku CPU mamy większe skoki i nie używa się pośrednich procesów. Po 32 będzie od razu 22 nm, potem 16, a co dalej to na razie nie wiadomo.

  Fabryki o których mowa produkują chipy do kart graficznych, i różne inne chipy o konkretnym przeznaczeniu. CPU produkowane są przez własne fabryki AMD i Intela.

  A Tick-Tock zmienia się co rok:
  2006 - Conroe 65 nm
  2007 - Penryn 45 nm
  2008 - Nehalem 45 nm
  2009 - Westmere 32 nm
  2010 - Sandy Bridge 32 nm
  2011 - Ivy Bridge 22 nm

  42

 • 28 nm? Kto pierwszy wdroży nową technologię?

  Ocena komentarza: 0
  Ciekawe czy do kart graficznych wykorzystają 32 nm, czy od razu 28 (tak jak pominęli 45). Prawdopodobnie to drugie, ale to raczej dopiero przy okazji kolejnej generacji kart - koniec 2010/początek 2011.

  42

 • Intel Core i5 2.66GHz w benchmarkach

  Ocena komentarza: 0
  Mnie ciekawi skąd się wzięło 8 wątków na screenie z CPU-Z, skoro ten proc ma być pozbawiony obsługi HT.

  13

 • Asus P7P55 Pro uwieczniony na zdjęciach

  Ocena komentarza: 0
  A do czego ci lepsze? Tam jest tylko "mostek południowy" i nic więcej.

  A płyta to coś typu P5Q Pro, czyli niższa półka cenowa. Ja czekam na prezentacje czegoś z wyższej półki, bo ta płyta niestety zdecydowanie nie dla mnie:
  - wszystkie sloty PCI-E obok siebie -> totalna porażka, PCI już mi zupełnie nie potrzebne
  - bardzo marna lokacja złącz SATA -> nie są poziomo przy krawędzi płyty
  - nie ma info o FireWire i eSATA na tylnim panelu -> lipa

  Reszta jest ok. Sporo miejsca wokół socketu, płyta jest full ATX (a nie lekko obcięta na dłuższym boku) więc wszystko nie jest pościskane.

  4

 • Promocja USB 3.0 rozpoczęta

  Ocena komentarza: 0
  Nikt nie twierdzi że problem, po prostu nie ma się co palić że już dziś muszę to mieć.

  A jeśli w nowym standardzie zwiększy się amperaż i będzie można zasilać dyski 3.5" z jednego portu no to fajnie.

  7

 • Promocja USB 3.0 rozpoczęta

  Ocena komentarza: 0
  I do czego to wykorzystasz? Myszka ci przyspieszy?

  Póki co nie ma nic do czego ten standard był by konieczny. Dyski podpinane przez USB 2.0 nie wykorzystują w pełni przepustowości tego interfejsu, więc chyba tym bardziej nie zrobią tego z wersją 3.0. eSATA sprawdza się tu 100 razy lepiej.

  7

 • ATI i DirectX 11 jeszcze w tym roku

  Ocena komentarza: 0
  suntzu a dlaczego obracasz wszystko do góry nogami? Nie powinno być tak że wszystko pojawia się jednocześnie? Wychodzi Windows 7, nowe karty i od razu mamy gry w pełni je wykorzystujące. Niestety tak nie jest.

  A z tworzeniem gier nie czeka się do premiery nowych kart. Producenci wcześniej mają odpowiedni sprzęt i SDK, a że tego nie wykorzystują to inna sprawa.

  Zresztą kogo obchodzi jakiś DX11. Bez DX10 można się spokojnie obejść do dziś, zdecydowana większość gier wykorzystuje DX9, a te które korzystają z DX10 nie wnoszą prawie nic nowego.
  Co interesuje to wydajność nowych kart. Ten czynnik najbardziej wpływa na rozwój grafiki. Dostaniemy dwukrotny przyrost mocy (GT300 prawie 2.5 teraflopa) to i grafika będzie mogła dużo zyskać na jakości. I wcale nie będzie musiała korzystać z DX11.

  11

 • Intel wkrótce zapowie Nehalema 8-core??

  Ocena komentarza: 0
  4000 to na pewno nie złotych. Obecnie najwyższy serwerowy procesor kosztuje 1600 dolarów, a to tylko cztery rdzenie i 2xQPI.

  Becktony będą na nowy socket LGA 1567. 8 rdzeni, 4xQPI, 24 MiB cache L3 i konieczność stosowania FB-DIMM. Spokojnie możemy się szykować na nowy rekord ceny procesora.

  6

 • Platforma Intel Pine Trail pojawi się w czwartym kwartale 2009

  Ocena komentarza: 0
  Ciekawe jak będzie wyglądać ta kompatybilność z ION, bo jakoś tego nie widzę. Skoro i kontroler pamięci i GPU są zintegrowane w procu to mostek północny nie jest potrzebny, więc sens łączenia go z GeForce 9400M jest praktycznie żaden, gdyż całość będzie pobierać dużo prądu (dwa kontrolery pamięci, dwa GPU).

  Niech zapewnią pełne wsparcie dla wszystkich formatów HD to będą mieć hit i godnego konkurenta dla ION-a.

  2

 • Playstation 3 otrzyma jednak dodatki do Fallout 3. Bethesda zapowiada dwa nowe DLC i edycje Game of the Year

  Ocena komentarza: 0
  50 euro za edycję GotY. W USA będzie to 50 dolarów. Europejski przelicznik rządzi.

  1