Mój sprzęt

 • Nazwa zestawu: Snowstorm
 • Typ zestawu: komputer stacjonarny
 • Procesor: Intel Core i7 4770K
 • Karta graficzna: nVidia GeForce GTX 970
 • Płyta główna: MSI Gaming Z370
 • Pamięć RAM: DDR-3 1600 16 GB | Kingston
 • Dysk twardy: SSD Samsung Evo 256 GB + 3 TB HGST Ultrastar
 • Dodatkowe informacje: Gdzie dokonano zakupu: Składany zestaw Inne elementy w moim komputerze: Windows 10 Pro

 • Nazwa zestawu: NAS
 • Typ zestawu: komputer stacjonarny
 • Procesor: AMD Phenom II X4 955 3,2 GHz
 • Karta graficzna: AMD Radeon HD4000 4250
 • Płyta główna: chipset AMD 880G
 • Pamięć RAM: DDR-3 1066 2 GB
 • Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.10 250 GB
 • Dodatkowe informacje: Gdzie dokonano zakupu: Składak Inne elementy w moim komputerze: Dodatkowe dyski storage udostepnione po sieci. Co planuję zmienić: Więcej RAM. SSD na dysk startowy Obudowa serwerowa z kieszeniami hot plug. Dokupienie dysków i utworzenie macierzy. Do czego używam zestawu: Home Media & Storage Server with Plex & DLNA support. Jakich aplikacji używam: Ubuntu Linux, Plex Media Server, PS3 Media Server

Komentarze

 • Szybkość łącza internetowego

  Ocena komentarza: 2
  Tak jak napisał wcześniej kolega/koleżanka o nicku sztuczna_inteligencja, takie artykuły zamiast pożytku, przynoszą jedynie więcej szkody.
  Po pierwsze, zazwyczaj technologią bezprzewodową łącz telekomunikacyjnych nie jest WiFi. WiFi jest technologią dystrybucji sieci w prywatnych mieszkaniach użytkowników końcowych, ze względu na korzystanie z pasm nielicencjonowanych oraz małą moc nadawania. Owszem, istnieją w mniejszych miastach operatorzy lokalni, korzystający z kierunkowych anten WiFi, ale najwięksi wykorzystują w tym celu 4G/3G.
  Po drugie - warto byłoby napisać że 1 MBit to 128 kb. Jest to często mylone przez laików z megabajtem (MB).
  Kolejna rzecz to filmy z Youtube. Nie zawsze szybkie łącze oznacza płynne odtwarzanie filmików, ponieważ należy pamiętać o koniecznej infrastrukturze po stronie operatora. należą do niej specjalne serwery które trzymają treść jak najbliżej klienta (geograficznie, tzw. transparent cache). Bez tego nawet najszybsze łącze nie poradzi sobie, ponieważ treść będzie pobierana z serwerów google (geograficznie bardzo odległych; ilość sieci po drodze skutecznie obniży prędkość transferu).
  No i ostatnia kwestia: twierdzenie że w 2018 do normalnej pracy wystarczy 5 MBit, a do oglądania 4K wystarczy 10+ MBit sugeruje że całość sponsoruje jakiś operator sieci komórkowej, najpewniej Play, który takie ograniczenia w swojej sieci ma.
  Nie dajcie się nabierać. Zawsze bierzcie najlepsze łącze jakie
  jest dostępne w waszej okolicy, w miarę możliwości niech to będzie łącze stacjonarne. Specyfika sieci komórkowych nie gwarantuje uzyskania konkretnej przepływności, ze względu na ograniczoną pojemność komórki. Jeżeli ktoś sprzedaje internet 4G (LTE) do 150 MBit to należy pamiętać że jest to po pierwsze teoretyczna pojemność, która spada wraz ze wzrostem odległości do nadajnika, oraz że musi być podzielona po równo między wszystkich użytkowników zalogowanych w danym momencie do tego nadajnika.

  Najbardziej przykre jest kiedy taki nabrany klient dzwoni później do operatora i słyszy że "Osoby trzecie zakłócają pracę nadajnika. Skontaktujemy się wkrótce". Padł ofiarą nieuczciwego operatora i własnej niewiedzy.

  26

 • Google Song Maker - zabawa na leniwy weekend

  Ocena komentarza: 0
  https://goo.gl/9gc5Xp

  13

 • Google Song Maker - zabawa na leniwy weekend

  Ocena komentarza: 0
  https://musiclab.chromeexperiments.com/Song-Maker/song/4958418947276800

  13

 • Premiera OnePlus 5 - zmiana stylistyki, duża wydajność i podwójna kamera

  Ocena komentarza: 0
  Dlaczego autorzy tych artykułów/newsów nigdy nie piszą czegoś więcej o kategorii LTE , tylko o ficzerach, które mają wszystkie niemal nowoczesne smartfony? Przecież to najważniejsza informacja jest:
  jak kategoria terminala LTE, które pasma obsługuje itp.
  Przecież wiadomo nie od dziś, że chińskie smartfony często nie obsługują LTE w pasmie 800 MHz, co czynie je bezużytecznymi w PL niemalże.

  27

 • Assassin's Creed II (PC) z nowym zabezpieczeniem DRM

  Ocena komentarza: 0
  A tak jeśli ktoś nie uwierzy w moje słowa - niech zwróci uwagę ile czasu łamią już PS3. I co? Kupa.

  124

 • Assassin's Creed II (PC) z nowym zabezpieczeniem DRM

  Ocena komentarza: 0
  Tacy wszyscy są pewni że to zabezpieczenie zostanie złamane bardzo szybko... Zapewniam was że NIE BĘDZIE. Dlaczego? Dlatego że weryfikacja może być zaszyta w bardzo wielu miejscach w grze, i to losowo wybranych. W tym momencie potencjalny cracker niewiele będzie mógł zrobić. Gwarantuję wam, że wersje pirackie będą niegrywalne. Cracki zazwyczaj załatwiają sprawę kiedy dokonywana jest jedna weryfikacja gry. A przecież można tak zorganizować grę, aby korzystała z SOA, czyli pewne funkcje programu były zaimplementowane jako WebService na serwerach UBI.
  Z drugiej strony, pytanie brzmi - ile czasu gra będzie wspierana na serwerach UBI? 2 lata? 3 lata? A potem co - na śmietnik?

  124

 • Hydra GPU, czyli Radeon i GeForce w duecie

  Ocena komentarza: 0
  http://physxinfo.com/news/942/hybrid-physx-mod-1-02-195-xx-drivers-and-win-xp-support/
  Ależ działa, tylko trzeba ładniej poprosić. A NVidia to banda fiutoow. Sami sobie w kolano strzelają w ten sposób.

  85

 • Nie będzie podziału TPSA. Jest porozumienie z UKE

  Ocena komentarza: 0
  No to dobrze, bo już myślałem że to jakaś ściema z tym playem. Ok, sorki, nie chciałem obrazic :)

  22

 • Nie będzie podziału TPSA. Jest porozumienie z UKE

  Ocena komentarza: 0
  Nikt Cię nie zmusza przecież do korzystania z oferty TP. Idź do innych, "lepszych" operatorów. Ale fakty są takie, że gdyby nie infrastruktura należąca do TP (w którą sporo się jednak inwestuje), to gówno by mieli klienci innych operatorów nawet w dużych miastach. Ale na szczęście jest UKE, które każe inwestować kasę w infrastrukturę a potem udostępniać ją za bezcen prawdziwie pazernym i "polskim" firmom, jak Netia, gdzie 80% udziałów ma szwedzka Telia, albo UPC Chello, czyli Liberty Global... A Astera to kto kupił? Nikt inny jak Lion Capital, jakoś chyba nie za polski fundusz. Generalnie zanim coś powiecie, to się zastanówcie - która spółka akcyjna dzisiaj jest w 100% polska?

  22

 • Nie będzie podziału TPSA. Jest porozumienie z UKE

  Ocena komentarza: 0
  Zdajesz sobie sprawę, że bredzisz? Komu ma posmarować TP w UKE, jeśli sama szefowa UKE raczej bierze łapówy z Netii? Jakoś o tym nikt nie mówi, tylko psioczą na Tepsę... jak myślisz, dlaczego płacisz do Playa drożej? Przypadek? A może "zezwolenie" UKE? Takie bzdury potrafią wypisywać tylko ludzie nie mający o temacie żadnego pojęcia...

  22

 • BattleForge. DX10 vs. DX10.1. Wrażenia z gry. Testy wydajności

  Ocena komentarza: 0
  Dżizas, jak czytam te wasze komentarze to jedyne co mi przychodzi do głowy to komentarze na onecie. Co wy macie po 13 lat? Jeden pisze ze "autor powinien sprawdzić kod gry". Zastanów się człowieku o czym piszesz. Kolejny wali takie monstrualne zdania że nic nie da się z nich zrozumieć... Naucz się trochę interpunkcji, poprawisz swoje umiejętności wyrażania myśli. Jeszcze inni narzekają że gra optymalizowana na Radeony. No i co z tego że optymalizowana, jak i tak większość gier jest z logo Nvidia...
  Co do takstu - całkiem ok, brakuje mi testu Radeona 4870X2 - skoro testujecie GTXa295 to przydałby się dwuprocesorowy konkurent od AMD. Być może wtedy BF naprawdę dostanie "kopa" i zdystansuje zielonych rywali?

  90

 • Google: przeglądarka Chrome o 30 proc. szybsza

  Ocena komentarza: 0
  Chrome blokuje reklamy, oprócz reklam Google (no chyba nie strzelą sobie w kolano...)

  30

 • Trzecia część Simsów wyciekła do sieci. Piraci triumfują?

  Ocena komentarza: 0
  Własność intelektualna to nieporozumienie w odniesieniu do gier komputerowych - efekty pracy wielkich zespołów programistów, być może nieźle opłacanych ale mających w umowie zapis przekazania autorskich praw majątkowych na rzecz producenta (w tym przypadku EA). Tak więc to koncerny dzierżą "prawa" do utworu, i sprawiedliwość którą proponują to sprawiedliwość silniejszego - któż w sporze z takim gigantem jest w stanie wyjść obronną ręką, biorąc pod uwagę całe armie prawników na usługach EA ? Tak więc nazywanie piratów złodziejami to zwykła propaganda. I ma na celu zwykłe zastraszanie. A po co takie przecieki? Nie wiadomo, ale mogę dać głowę że jest to celowe działanie, mające na celu promowanie DRM i innych technik utrudniających życie legalnym nabywcom. Jeśli tak jest, to ja, chociaż wspieram dobre gry poprzez kupowanie ich nawet jeśli nie gram aż tyle, wrszcie dam sobie spokój. Szczególnie po kolejnej grze w rodzaju GTA IV, gdzie nie tylko trzeba zarejestrować się w kilku miejscach podając wrażliwe dane osobowe, to na koniec okazuje się że w Polsce Games for Windows nie działa w pełni i trzeba rejestrować się podając fałszywe dane dot. miejsca zamieszkania. Ale producent nie umieszcza na pudełku żadnego ostrzeżenia...

  81

 • Zewnętrzny, hybrydowy tuner TV Leadtek WinFast PalmTop DTV200 H

  Ocena komentarza: 0
  Tuner spoko, tylko dlaczego soft dodatkowy (oprócz PVR2) po chińsku? I nie idzie zmienić języka (chyba że jest taka opcja ale trzeba do niej znać chiński). No i potrafi przechwytywać HD do ts z tunera dvb-t, super sprawa - w tvp hd są czasem niezłe filmy.

  6

 • Koniec Neostrady. Nadchodzi Orange Internet!

  Ocena komentarza: 0
  Orange Freedom i Orange Freedom Pro, które zastąpią neostradę oferują większe możliwości. Między innymi jest to dostęp do internetu za pośrednictwem CDMA w rejonach zacofanych jeśli chodzi o okablowanie dostępowe (np. Bieszczady).

  81

 • Nowa wersja benchmark.pl w testach (tryb ukryty)

  Ocena komentarza: 0
  Bardzo ładny nowoczesny design. Jednak proponuję wycofywać się powoli z przezroczystych gifów w tle boxów, bo wygląda to nie za ciekawie (białe kropki w rogach) i psuje efekt. Proponuję na początek zapoznać się z http://bjorkoy.com/past/2007/4/8/the_easiest_way_to_png/ a potem zastanowić się nad zmianą. W końcu pozatym era ie6 powoli odchodzi do lamusa... Drugie spostrzeżenie, to rozwalające się formularze logowania i rejestracji pod Firefoksem 2, może to dlatego że nowy layout jest jeszcze nie do końca dopieszczony.
  Cała reszta - bardzo ładna. Może trochę przesada z tym narzutem z prototype, scriptaculous itp. ale chyba taki znak czasów - Web 2.0 :). Zresztą zobaczymy jakie efekty wykorzystacie (w sumie do zwykłego ajaxowego doczytywania zawartości można napisać w 20 linijkach własną funkcję).

  457