Internet

15 faktów o Wikipedii

Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Jakub Kralka
16 komentarzy Dyskutuj z nami

Amerykańskie serwisy od czasu do czasu serwują nam tablice z interesującymi faktami na temat różnych firm z branży IT.

Swego czasu obiecałem Wam, że wśród nich wszystkich będziemy wybierać najciekawsze i publikować na łamach serwisu benchmark.pl. Niewątpliwie do tego grona mozna zaliczyć pomysłową tablicę poświęconą Wikipedii - największej internetowej encyklopedii tworzonej przez jej użytkowników.

Twórcy postawili na więcej ciekawostek, a mniej liczb. Dowiemy się więc z niej między innymi tego, że edycji Wikipedii... sprzyja zła pogoda. Dlatego kraje z północy radzą sobie lepiej od tych z południa, nawet jeśli mają mniej obywateli. Natomiast najpopularniejszym artykułem na całym świecie jest termin Sex. Z wyjątkiem dwóch państw. Szczegóły i pozostałe ciekawostki - na tablicy!

Polecamy artykuły:    
Programy dla pasjonatów fotografii cyfrowej 100 najlepszych gier XX wieku cz. 3 Sztuczki i porady do Windows 7 na lepszą pracę

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Wstawić to ok, ale przetłumaczyć to nie łaska. Nie każdy zna perfekcyjnie angielski, a to przecież polska witryna.
 • avatar
  Konto usunięte
  jak już coś dajecie to tłumaczcie to chociaż a jak się nie umie to pominąć newsa
 • avatar
  Jakub Kralka
  Przetłumaczone, choć jestem nieco rozczarowany, że były problemy z wersją angielską...
 • avatar
  piezol
  Co za kraj. Rozumiem, nie chce się wchodzić na anglojęzyczne strony o sprzęcie - to jest logiczne, można nie znać słownictwa tematycznego itd. - ale już kilku zdań nie móc sobie przetłumaczyć ? Groargh.
  Wszystko przez konsole
 • avatar
  Konto usunięte
  Zdecydowanie nie traktuje Wikipedii jako sensownego zrodla informacji.
 • avatar
  cyferluu
  a ja zastałem polska wersje :D

  ciesze się , że takie artykuły się pojawiają :D

  Co do wiki. To używam jedynie w przypadku gdy mam jakieś pojecie o zagadnieniu i na szybko potrzebuje potwierdzenia moich słów ( ogólnego zarysu)
 • avatar
  Jedni mówią, że gdy się korzysta z Wikipedii to potem nie wiadomo kogo posądzać o błędy, a drudzy uważają ja za rzetelne źródło informacji.
  Ja jestem raczej w tych drugich.
 • avatar
  Warmonger
  Zaglądam do Wikipedii (anglojęzycznej, ofc) głownie wtedy, gdy chcę szybko poznać zarys jakiegoś zagadnienia. Kopiowanie szczegółów do własnej pracy nie wchodzi w grę, ale pozwala znaleźć jakiś punkt zaczepienia do dalszych poszukiwań. Są odnośniki do literatury, powiązane hasła i pojęcia, które można dalej googlować.
 • avatar
  Konto usunięte
  Z Wikipedią jest jak z pewną "czekoladą" z czasów mego dzieciństwa. Na etykiecie widniał mały napis: wyrób czekoladopodobny.
 • avatar
  Gakudini
  Jestem oburzony tym, że tylko 13% edytujących stanowią kobiety. Żądam wprowadzenie parytetów! UE powinna nałożyć karę na Wikipedię za dyskryminacje kobiet. ;)
 • avatar
  Jędruś
  Wniosek - kobiety są mnie kreatywne od mężczyzn.
  Wniosek - kobietom świat uczuciowy przesłania ten realny.
  Wniosek - nie ważne czy jesteś magistrem czy uczniem gimnazjum,jeśli masz chęci podzielić się z kimś wiedzą to to zrobisz.