Karty graficzne

199,90 € za Radeona 4890! - ATi przebija magiczną granicę i na razie wygrywa walkę cenową z GTX 275.

przeczytasz w 1 min.

Mijają ostatnie sekundy do startu, zawodnicy z dwóch boksów już wciskają pedał gazu. Wystartowali! Team GeForce przoduje, ale to bolid ATi wysuwa się na prowadzenie. [...] Zbliża się linia mety, zawodnicy jadą idealnie równo obok siebie, przekraczają linię mety! Ale kto był pierwszy?

Tak można by opisać rywalizację dwóch koncernów produkujących układy graficzne. Najważniejszą rzeczą jest wydajność, lecz tuż za nią stoi cena. To tutaj zaczyna się "walka" obu producentów. Jedni obniżają cenę układu o 3%, a inni stoją w miejscu i na odwrót. Przejdźmy do rzeczy!

Firma Sapphire produkująca układy graficzne, obniżyła cenę Radeona 4890 poniżej magicznej granicy 200€. Produkt kosztuje 199,90 €! Jest to jedyny producent posiadający owy układ GPU w tak niskiej cenie. W dodatku Radeon 4870 kosztuje do 160 €, a więc ATi ma jeszcze miejsce na obniżki.

Co na to nVidia? Czy koncern również opuści ceny? Rywalizacja zapowiada się ciekawie, tym bardziej, że jest to korzystne dla nas - konsumentów.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Wszystko fajnie tylko ten kurs € ...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Eh... Ale tu w Polsce to musi przejść przez hurtownie i do sklepów a też chcą oni zarobić, więc co z tego i tak niby powinna kosztować coś ponad 650 zł a utrzymuje się na pułapie cenowym 990-1300 zł . Więc z czym tu do ludzi...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    przykre jest to, że najwiecej niestety zarabia na nas rząd - dla przypomnienia ostateczna cena to +22% dla darmozjadów czyli 2x-3x wiecej tego co zarabia hurtownia i sklep........ ale co tam cudny kraj.