Dyski

200 GB dyski Ardata MobbyDisk

przeczytasz w 0 min.

W sprzedaży pojawiły się właśnie dwa nowe typy przenośnych dysków twardych 2.5” ARDATA z rodziny Mobby Disk. Tym razem głównymi ciekawostkami są bardzo duże pojemności: 160GB i 200GB. Należy podkreślić, że obecnie żaden inny producent nie oferuje na rynku polskim zewnętrznego dysku 2,5” o pojemności 200GB.

Ceny nowych modeli ARDATA to: 559 zł brutto za Mobby Disk HU-516A (160GB) i 794 zł brutto za Mobby Disk HU-520A (200 GB).

Seria Mobby Disk ma atrakcyjne wzornictwo, charakteryzuje się niewielkimi wymiarami, ale za to dużymi pojemnościami i szybkością dostępu do danych. Unikalną ich funkcją jest przycisk do uruchamiania automatycznego tworzenia kopii zapasowych.
Przenośne dyski z rodziny Mobby Disk zapewniają szybką i wygodną komunikację z komputerami PC, MAC lub notebookami poprzez interfejs USB 2.0. Co ciekawe, do pracy dysku nie jest wymagane zewnętrzne zasilanie! Energia potrzebna do pracy czerpana jest z portu USB. W zestawie znajduje się rezerwowy kabel zasilający – pozwalający pobierać energię z dwóch portów USB - przydatny szczególnie dla dysków o dużej pojemności. Dodatkowo, w pudełku znajdziemy praktyczne etui z kieszeniami na dysk i kabelki.

Działanie funkcji „szybki backup” jest niezwykle proste: po zainstalowaniu dołączonego do zestawu oprogramowania Backup4all (w pełni spolszczonego), należy zdefiniować tzw. plan backupowy – wybrać foldery i pliki, które mają być kopiowane na dysk przenośny. Uruchomienie procesu backupu rozpoczyna się po naciśnięciu przycisku znajdującego się na obudowie, będącego jednocześnie kontrolką pracy napędu.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!