Laptopy

Acer nadal stawia na netbooki

przeczytasz w 1 min.

Obecnie mamy boom różnego rodzaju tabletów. iPad, G-Slate, Xoom, Galaxy Tab - to te urządzenia obecnie narzucają trendy i pokazują, co w świecie IT jest modne. Acer nadal twierdzi, że netbook jest urządzeniem o wiele atrakcyjniejszym od tabletu.

Warto przeczytać:
Acer Aspire Ethos - Notebooki z wyższej półki
Komputer Acer z kinectopodobną technologią i 3D

Zdanie firmy nie powinno nikogo dziwić, kto zna podstawowe informacje na jej temat. Acer to jeden z największych producentów komputerów na świecie i największy dostawca netbooków. Powrót mody na netbooki byłby firmie na rękę, dlatego nadal nie zamierzają skupiać się na tabletach kosztem najmniejszych laptopów.

Acer sądzi, że netbooki mają lepsze wyposażenie i stosunek możliwości do ceny niż tablety oraz są od nich lepszym wyborem dla zwykłego konsumenta. Nie zmienia to jednak faktu, że netbooki prawdopodobnie okazały się chwilową modą - według Microsoftu ich sprzedaż w zeszłym kwartale spadła aż o 40% i nic nie zapowiada, by ten stan rzeczy miał ulec zmianie.

 

 

Dwie firmy dzielnie walczą o ratowanie netbooków przed tabletową ofensywą. Są to Acer i Intel. Ciekawe jednak, czy ta sztuka im się uda? Jest to mało prawdopodobne, zwłaszcza że Acer już wprowadził do swojej oferty pierwsze tablety. Przypominamy, że nie jest to pierwsza deklaracja Acera w sprawie netbooków. Firma wypowiadała się na ten temat na początku tego roku i zapowiedziała, że z całą pewnością nie zaprzestanie produkowania tego typu komputerów.

Źródło: Daily Tech

 

Polecamy artykuły: 
 
Tablet czy netbook - co jest lepsze?AMD Phenom II X4 980 Black Edition - cztery rdzenie w dobrej cenieEFI vs BIOS - najważniejsze różnice

 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Jest to mało prawdopodobne, zwłaszcza że Acer już wprowadził do swojej oferty pierwsze tablety.


  Jeśli dla kogoś netbook to maszyna na której jedyny program to internet explorer to proszę bardzo niech kupi tableta ale do jasnej cholery netbook to windows, windows to setki tysięcy aplikacji wyższej jakości i funkcjonalności niż androidowe proste appsiki.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Dobrze acer mówi. Netbook to netbook, uruchomisz na tym prawie wszystko, nie liczac najnowszych gier i moze paru innych rzeczy.
   Architektura x86, klawiatura, a w przypadku nowszych netbooków, takze lepsza grafika; DXVA. To są plusy netbooka.
   Niech ktos spróbuje odpalic na tablecie w miare dowolny program, i najważniejsze, taki do którego przyzwyczaił sie juz na PC.
   Albo jeszcze lepiej, watpie, jeśli ktoś pisze programy, mógł kompilować je dowolnym kompilatorem na tablecie. Netbook, dla programistów w podróży, ich nie ogranicza.