• benchmark.pl
  • Foto
  • AIRNEF - bezprzewodowe zgrywanie zdjęć do komputera dla aparatów Nikon z Wi-Fi
Foto

AIRNEF - bezprzewodowe zgrywanie zdjęć do komputera dla aparatów Nikon z Wi-Fi

przeczytasz w 1 min.

AIRNEF to aplikacja do bezprzewodowej komunikacji z aparatami Nikon. Potrafi przegrywać zdjęcia, czego nie potrafi oprogramowanie Nikon.

AIRNEF

AIRNEF to aplikacja, która jest dziełem potrzeby. Potrzeby by wygodnie przegrywać bezprzewodowo zdjęcia z aparatów Nikon, a także, wbrew nazwie, aparatów Canon. By skorzystać z bezprzewodowego transferu konieczne jest by aparat dysponował wbudowanym modułem Wi-Fi lub, w przypadku Nikona, był połączony z adapterem Nikon WU-1a i Nikon WU-1b.

Deweloper nie przetestował aplikacji z aparatami D3, D4 i D8x0, które wykorzystują adaptery Nikon WT-4A i WT-5A, ale nie podważa możliwości poprawnej współpracy również w tym przypadku.

AIRNEF ustawienia

Aplikacja działa również z aparatami Canon, ale to w przypadku Nikona otrzymujemy to na co nie możemy liczyć w przypadku oprogramowania producenta aparatu. Czyli funkcję bezprzewodowego transferu zdjęć i filmów z umieszczonej w aparacie karty pamięci. Aplikacja AIRNEF dostępna jest jako narzędzie działające z linii komend oraz program z własnym interfejsem.

AIRNEF transfer

Do transferu zdjęć wykorzystywany jest protokół MTP, który gwarantuje minimalną prędkość przesyłu na poziomie 2,5 MB/s. Dodatkowo aplikacja pamięta, które pliki zostały już pobrane, a także pozwala zdefiniować kolejność kopiowania. Twórca zapewnia, że AIRNEF jest odporny na ewentualne błędy w bezprzewodowej komunikacji z aparatem.

Pliki aplikacji AIRNEF dla systemu Windows, Mac OS X oraz Linux, można pobrać ze strony dewelopera, który jest również autorem innej ciekawej aplikacji Rawshack. Wyświetla ona statystyczne podsumowanie dla plików RAW z aparatów cyfrowych.

Źródło: airnef

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!