• benchmark.pl
 • Ciekawostki
 • Amazon zatrudni ponad 9000 Polaków na okres przedświąteczny. Ile można będzie zarobić?
Ciekawostki

Amazon zatrudni ponad 9000 Polaków na okres przedświąteczny. Ile można będzie zarobić?

przeczytasz w 2 min.

W tym roku Amazon dość mocno zaakcentował swoją obecność na polskim rynku. Uruchomił dedykowany nam sklep i zwiększył zatrudnienie, ale mimo tego nie zabraknie dodatkowych ofert pracy na okres przedświąteczny.

Amazon szuka pracowników sezonowych

Wiosną wystartował Amazon.pl, na początku tego miesiąca Amazon ogłosił natomiast, że od początku roku stworzył w Polsce kolejne 5000 miejsc pracy i tym samym łącznie zatrudnia nad Wisłą już 23000 osób. Mowa o stałych miejscach pracy, ale ważną rolę dla firmy odgrywają również pracownicy sezonowi. Kolejne 9000 ma być potrzebne na okres przedświąteczny.

„Do przedświątecznego szczytu przygotowujemy się przez cały rok i bardzo cieszy nas, że tym razem będziemy mogli stworzyć ponad 9 000 dodatkowych miejsc pracy. Nie możemy się doczekać, aby powitać zarówno pracowników, którzy wspierali nas już w poprzednich latach, jak i tych, którzy dołączą do naszego zespołu po raz pierwszy.” - Marian Sepesi, dyrektor regionalny ds. operacji Amazon na obszar Europy Środkowo-Wschodniej

Trudno mówić o zaskoczeniu, Amazon to jedna z firm mocno zapracowanych przed świętami. Zresztą, sami może jesteście w gronie osób, które szukając prezentów korzystają z jej rozbudowanej oferty. Omawiane 9000 pracowników sezonowych rozłoży się na wszystkie centra logistyki e-commerce, jakie Amazon ma w Polsce.

„Ostatni kwartał każdego roku zazwyczaj oznacza wzrost dynamiki zatrudnienia w sektorze usług, a pracownicy tymczasowi stanowią jeden z kluczowych elementów systemu zatrudnienia w tym okresie. Cieszy nas w tym kontekście deklaracja firmy Amazon dotycząca zwiększenia zatrudnienia dla pracowników sezonowych, potwierdzająca zainteresowanie amerykańskiego kapitału inwestycjami w Polsce.” - Tony Housh, Prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce

Ile można zarobić w Amazon w Polsce?

W tym przypadku nikt nie robi tajemnicy z zarobków, na jakie mogą liczyć aplikujący na wolne stanowiska. Zaczynając swoją karierę w Amazon można liczyć na stawkę godzinową rozpoczynającą się od 22,50 zł brutto. Do tego na dodatkową miesięczną premię w wysokości do 15% uzależnioną od frekwencji indywidualnej oraz produktywności całego zespołu.

Są to stawki dotyczące wszystkich centrów logistyki Amazon w Polsce, a także pracowników sezonowych, zatrudnionych na pół etatu i pełnoetatowych. Czy to dobra oferta? Tu każdy będzie miał swoją odpowiedź. Jaka jest Wasza?

Źródło: Amazon

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  StaryZgred
  21
  Podejrzewam że będzie tak samo jak w UK czyli:
  -praca pod presją non stop.
  -gówniane zarobki
  -niezłe zarobki jeśli chcesz zarżnąć się pracując 80 godzin tygodniowo czyli coś czego wiele ludzi nie kuma. Co z tego że można zarobić 2000 funtów na miesiąc jeśli trzeba walić nadgodziny jak maszyna i to jeszcze na nockach.
  -zerowe szanse na awans. Amazon chce cię przeżuć, wycisnąć wszystkie soki i wypluć po maksymalnie trzech latach. Na twoje miejsce będą inni. Nie ma absolutnie mowy o robieniu żadnej kariery. Wiedzą sami najlepiej że pracownik po dwóch latach harówy jeśli dostanie awans to zacznie się po prostu opierdalać.
  -korporacyjny bezduszny stosunek do pracownika. Nie wyrabiasz wypier***sz.
  -nieszczęśnicy co wylądowali na nockach wyglądali po 6 miesiącach jakby mieli terminalnego raka.
  -poznałem wiele osób które pracowały dla Amazona czy to na magazynie czy jako kierowcy i wszyscy twierdzili to samo, unikać jak dżumy.
  Amazon to nie miejsce pracy, to amerykańska wyciskarka. W Stanach ludzi traktuje się jak gówno i do Europy przywlekli te same praktyki.
  Są tacy co chwalą sobie pracę w Amazonie ale to nie ludzie to padlina.
  PS
  Jeśli faktycznie płacą 22.5 na godzinę to na rękę dostanie się około 2600 PLN. Na zachód od Odry tyle to kosztuje utrzymanie zwierzęcia. Żałosne. W UK za to samo płacą 3 razy więcej a ceny w sklepach, nie oszukujmy się, są na zbliżonym poziomie.
  • avatar
   Abigail
   17
   Polskie obozy koncent....pracy nabiera nowego znaczenia XD
   • avatar
    terr4
    8
    Taka "mała" ferma `niewolników`.
    • avatar
     Cinas
     5
     Trzeba zadać pytanie ile osób straci prace po świętach... Tak naprawdę to nie jest dobra wiadomość.
     • avatar
      KENJI512
      3
      22.50zł brutto?

      Ile to, 3zł brutto powyżej najniższej krajowej 2022?
      • avatar
       Mario2k
       0
       Cieszcie się że bezrobocie jest prawie żadne bo w firmach takich jak Amazon wymagania od pracowników byłyby 2x większe
       • avatar
        Dexterr
        -11
        Pracownik Poczty Polskiej ma 2800 brutto co daje ok 17 brutto za godzinę, nauczyciel to samo. Ratownikowi medycznemu wychodzi ok 24 brutto.
        Amazon daje więcej niż płacą nauczycielom i dla niektórych upośledzonych jest obozem pracy??
        • avatar
         youkai20
         0
         Amazon teraz zatrudnia niemal samych Ukraińców (przynajmniej we WRO01), więc nie dajcie się nabrać na gadanie o zatrudnieniu Polaków.
         • avatar
          keepercraft
          0
          Normalny zabieg dla pracowników sezonowych robiących na śmieciówki.
          Nie jest to wiele, lecz popyt na to i tak się znajdzie.
          • avatar
           fonzie
           0
           2500 do ręki za cały etat ?
           .....miałem coś napisać ale sobie daruję.....
           • avatar
            Caarn
            0
            "Amazon zatrudni ponad 9000 robaków do pracy..."
            • avatar
             raffal81
             0
             A po świętach zwolni bez zapłaty ;PPPPPPPPP