Procesory

AMD C-60, czyli Ontario z TurboCore

przeczytasz w 1 min.

Zgodnie z najnowszymi informacjami, Advanced Micro Devices w trzecim kwartale wprowadzi na rynek nowy model APU należący do rodziny Brazos. Będzie to C-60, czyli kolejne Ontario.

Podobnie jak model C-50, zapowiadany Ontario będzie mógł się pochwalić dwoma rdzeniami Bobcat pracującymi z częstotliwością 1,00 GHz, a także zintegrowanym Radeonem HD 6290 ustawionym na 276 MHz. Jednak w przeciwieństwie do swojego "młodszego brata", C-60 będzie dysponował technologią TurboCore. Dzięki niej będzie możliwa zmiana taktowania CPU do 1,33 GHz, zaś GPU do 400 MHz.

Nie wiemy, czy wyższy "numerek" układu graficznego (w C-50 i C-30 dostępny jest HD6250) będzie oznaczać większą ilość jednostek strumieniowych, czy tylko dodanie opcji automatycznego przetaktownia. Wskaźnik TDP C-60 ma pozostać bez zmian w stosunku do obecnych modeli, czyli na poziomie 9 watów. W tym momencie nasuwa się pytanie: Jak będzie przebiegało podkręcenie, aby zachować takie TDP? W odpowiedzi pojawiły się spekulacje dotyczące szczegółów działania TurboCore.

Warto przeczytać:
Llano z 3 razy lepszym GPU niż Sandy Bridge

Mówi się, że tryb turbo, który będzie regulowany automatycznie, nie będzie mógł zostać jednocześnie ustawiony na rdzeniach x86 Bobcat i procesorze graficznym. Na prawdziwe, potwierdzone informacje przyjdzie nam jeszcze poczekać, gdyż APU C-60 ma pojawić się dopiero pod koniec nadchodzących wakacji.

 

 

Źródło: Macles, TechConnect

Polecamy artykuły:  
Najlepsze karty graficzne – kwiecień 2011
AMD Radeon 6790 - lepszy niż GeForce GTX 550 Ti
Samsung Galaxy Ace - prawdziwy as w klasie średniej?

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Damian Szymański
  0
  Ja obstawiam, że jednak w trybie TC wzrośnie współczynnik TDP. Możliwa jest też opcja, że TC będzie działało tak jak w prockach Thuban.
  • avatar
   Fourth Illusion
   0
   no no widac sie nie obijali nad tymi technologiami

   w sumie kiedys juz amd pokazalo klase z opertonem x86-64 i ogolnie z amd 64 czemu nie mialo by powtorzyc sukcesu