Karty graficzne

AMD FirePro W vs Nvidia Quadro K: porównanie wydajności profesjonalnych kart graficznych

przeczytasz w 1 min.

AMD opublikowało interesujące porównanie wydajności swoich akceleratorów FirePro z serii W z konkurencyjnymi Quadro z serii K.

AMD FirePro W karta graficzna projektowanie wydajność grafika

Od roku w ofercie firmy AMD dostępne są profesjonalne karty graficzne FirePro z serii W (bazujące na architekturze GCN - Graphics Core Next), które stanowią alternatywę dla modeli Nvidia Quadro K (bazujących na architekturze Kepler). Niedawno koncern z Sunnyvale opublikował interesujące porównanie wydajności swoich oraz konkurencyjnych akceleratorów.

Testy przeprowadzono w aplikacjach SolidWorks 2013 (SPECapc benchmark) oraz PTC Creo Parametric 2.0 – obydwie służą do projektowania, modelowania i renderowania obiektów trójwymiarowych. Przy okazji warto również wspomnieć, iż korzystają one z akceleracji procesora graficznego oraz specjalnej optymalizacji sterowników graficznych.

Model AMD FirePro W5000 zestawiono z Nvidia Quadro K2000, natomiast AMD FirePro W7000 z Nvidia Quadro K4000 - obydwie pary oczywiście dostępne są w dosyć zbliżonej cenie.

W pierwszym przypadku karta FirePro W5000 poradziła sobie prawie o połowę szybciej niż Quadro K2000, natomiast W7000 o ponad 30% szybciej niż Quadro K4000.

W drugim przypadku producent chwali się technologią transparencji pikseli OIT (Order Independent Transparency), która pozwala urealistycznić wyświetlane obiekty, a przy tym nie spowodować utraty płynności wyświetlanych animacji.

Źródło: AMD

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Virtus
  12
  "Źródło: AMD" - to nie jest dobre źródło do tego rodzaju testów.
  • avatar
   Barubar24
   12
   Wszyscy zapominacie o jednym - AMD wprost odniosła się do konkurencji z nazwy. Co to oznacza? Jeśli wyniki byłyby niewiarygodne lub AMD nie byłoby wstanie udowodnić prawdziwości swoich racji Nvidia składa pozew i liczyć na dziesiątki jeśli nie setki milionów dolców odszkodowania.

   Czy AMD może sobie pozwolić na wypłatę odszkodowań.

   Dlaczego u nas w TV jak porównuje się coś do konkurencji to zamazuje się nazwę marki??? Bo nie dałoby się udowodnić, że reklamowany produkt jest lepszy. Wszak reklama porównawcza nie jest zabroniona.
   • avatar
    Konto usunięte
    10
    Radosław, wydajnościowo sprawdza się w profesjonalnych zastosowaniach. AMD wreszcie zaczęło się bardziej przykładać do wsparcia w tej kwestii.

    Pamiętam jak lata temu mój GeFroce 4 Titan 4200 128MB (128bit) przeszedł soft-mod i w OpenGl przyspieszył o około 20-30%, to był szał ;p
    • avatar
     Rebal
     -13
     Jebią mnie już radeony. Kiedyś byłem ich fanem od czasów pięknego złotego Gigabyte Maya. Zawsze w tej samej cenie może jest większa wydajność choć są przypadki że i nie...ale mają brzydszy obraz i zawsze są gorsze w grach typu Crysis względem kart NVidii.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Lepiej dajcie newsa, ja AMD szpieguje użytkowników.Już zaczyna być gorąco,na forach szydło wyszło z worka :))
      • avatar
       HardCorak
       0
       Jak zobaczyłem zedjęcie obrazek newsu to na pierwszą myśl mi się rzuciło że zamontowali kartę graficzną do kombajnu :)