Ciekawostki

AMD angażuje się w kinomatografię - niedługo premiera filmu "Jak uratować mamę"

przeczytasz w 1 min.

Na Dzień Dziecka zaplanowano premierę filmu "Jak uratować mamę", ale oprócz tego wspiera Ubisoft przy tworzeniu filmu Assasin's Creed.

Jak uratować mamę - efekty FX

Już 1 czerwca, w Dzień Dziecka będzie miała miejsce oficjalna premiera polskiego filmu animowanego p.t. „Jak uratować mamę” (wcześniej był on znany jako Złote Krople). To film animowany wykonany w szczególnej technice, bo łączy rysunkową formę postaci z bardzo zaawansowaną grafiką 3D scenerii. Swój udział w dziele ma firma AMD.

Film opowiada historię rodzeństwa, które na pomoc mamie udaje się do fantastycznego świata, ale powodzenie swojej misji osiągną tylko wówczas, gdy nie będą się uciekać do żadnej przemocy. Olbrzymia ilość barwnych i widowiskowych scenerii, niekonwencjonalna opowieść familijna, a do tego znakomita plejada aktorów sprawia, że film ten jest unikatowy pod wieloma względami. Za animację i reżyserię odpowiada polskie studio Virtual Magic.

Głosy bohaterom udzielili m.in.: Maciej Stuhr, Cezary Pazura, Tomasz Kot, Jarosław Boberek, Andrzej Grabowski i inni. Z kolei główny teledysk do filmu i muzyczny motyw przewodni przygotowała grupa Tabb & Sound’N’Grace. Dystrybucją filmu zajmuje się Kino Świat, a sam film zdobył już szereg nagród na międzynarodowych festiwalach, w tym zwyciężył m.in. w New Media Film Festival w Los Angeles i Indiach.

Film powstawał przy współudziale i wsparciu firmy AMD, a historia twórców ze studia Virtual Magic rozpoczęła się na konkursie organizowanym przez AMD w 2003 roku - tam właśnie założyciel studia, Daniel Zduńczyk powalił jury niesamowitą animacją „1 maja”.

Jak uratować mamę - efekty FX w filmie

Firma AMD coraz mocniej angażuje się w projekty kinomatografii, czego przykładem jest wsparcie dla Ubisoft przy tworzeniu wersji VR filmu Assasin’s Creed, a także dla twórców największego przedsięwzięcia filmowego Bollywood, czyli filmu Baahubali.

Źródło: AMD

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  3
  Człowiek usłyszy głos Andrzeja Grabowskiego i od razu robi mu się micha cieszy :-)
  • avatar
   Bostonawy
   1
   Tło bardzo dobre ale postacie kompletnie nie pasują, niestety. Ale i tak obejrzę jeśli od początku filmu nie będą oczy bolały
   • avatar
    tobexor
    1
    postacie jak z kolorowych bajek z PRL-u w hd
    • avatar
     naqerpl
     -4
     Z całym szacunkiem, grafiką tego crapu się uratować nie da.
     Ten trailer pokazuje wszystko... (ps: tła renderowane były fajne, ale postaci)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Zgadzam się z kolegą. Albo robimy całą bajkę w formie scenerii 3D albo rysunkową. Mi po oglądnięciu samego trailera w oczach się mieniło :) zwłaszcza w chwili ukazania postaci i statku na tle wysokiej jakości wody, która wygląda po prostu jak prawdziwa. Za duży kontrast. To nie adaptacja smerfów na tle prawdziwej scenerii, gdzie postacie niebieskich jeszcze pasowały, rysunkowe już nie koniecznie. Ale to tylko moje zdanie, innym może się bardzie podobać.