Karty graficzne

AMD Navi - zdjęcia płytki drukowanej nowej karty graficznej

przeczytasz w 1 min.

Ujawnione zdjęcia ukazują pierwsze szczegóły na temat specyfikacji nowych kart graficznych. Producent postawi na nowe pamięci i nowoczesny zestaw wyjść wideo.

Premiera kart graficznych AMD Navi zbliża się coraz większymi krokami. Wygląda na to, że referencyjne karty już trafiły do produkcji, bo do sieci wyciekły zdjęcia PCB.

Zdjęcie płytki drukowanej pojawiły się na chińskim portalu ITHome. Z jakiego modelu podchodzą? Tego nie wiadomo. Na pewno mamy do czynienia z jeszcze niewydaną kartą graficzną AMD. Można podejrzewać konstrukcję należącą do nadchodzącej generacji Navi.

AMD PCB

Karta bazuje na płytce drukowanej o standardowej wielkości (267 mm). W centralnej cześci znalazło się miejsce na układ graficzny (podobnych rozmiarów do Polarisa 20 z kart Radeon RX 570/580) oraz osiem kości pamięci GDDR6 (łącznie dadzą one 8 GB pamięci GDDR6 256-bit).

AMD PCB

Uwagę zwraca też nowoczesny zestaw wyjść wideo – 2x DisplayPort, HDMI i USB typ C. Za zasilanie odpowiada 8-fazowa sekcja VRM, a energię doprowadzają dwa 8-pinowe złącza (chociaż konstrukcja daje możliwość zastosowania zasilania 8+6 lub 2x 6-pin). Układ PCB może również sugerować zastosowanie chłodzenia z turbiną.

Na ten moment trudno cokolwiek powiedzieć o wydajności czy zapotrzebowaniu na energię. Pozostaje więc czekać na kolejne przecieki i premierę akceleratorów (ta ma nastąpić jeszcze w tym roku).

Źródło: ITHome, Actually Hardcore Overclocking

Komentarze

32
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  danieloslaw1
  9
  go go AMD. trzeba utrzeć nosa nvidii i ich cenom
  • avatar
   Barszczu
   5
   Znowu czytam dyskusję jak to AMD/NVIDIA dogoni drugiego w konkursie na najmocniejsze karty. Cieszy fakt, że w kraju kasy ludziska mają od metra, każden jeden :-) wydaje na grafy ze dwie pensje i dlatego wszystkich tak one interesują. Osobiście nie należę do takich szczęściarzy i karty kupuję w zakresie współczesnych 500-800 pln. Czy to rivaZX, mx440, radek 9600, 3850, 5770 czy obecnie 570 spełniały te normy. Jednocześnie - tu może to jakieś patologicznie biedne otoczenie - ale jego 99% posiadało podobne grafiki, w tym pułapie cenowym. Także odpuście sobie dyskusje o dośc marginalnym topie i skupmy się na rywalizacji w zakresie normalnych grafik. Bo już ceny np. 1650 są tak chore, że aż boli. A to akuratnie nasza, konsumencka wina, bo łykamy wszystkie gnioty w coraz wyższych cenach i jeszcze się jaramy wyscigiem zbrojeń dla 1% nabywców.
   • avatar
    Rafs0n
    2
    Jestem ciekaw czy będzie miała pcie 4.0 ready
    • avatar
     Dudi4Fr
     0
     250-300W + Turbina... Dostaje flashback z R9 290X
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      To jest laminat w wersji inżynieryjnej (ES).
      Dla porównania, wersja inżynieryjna RTX2080 miała 3x8pin.

      assets.rockpapershotgun.com/images/2018/06/Nvidia-Turing-GTX-1180-leak.jpg

      Sugeruję zacisnąć zwieracze i grzecznie zaczekać do premiery.