Karty graficzne

Radeon RX 460 dla laptopów - wydajność w grach

przeczytasz w 1 min.

AMD w końcu ma szansę zwiększyć swoje udziały na rynku laptopów do grania. Zapowiedzi dotyczące Radeona RX 460 wyglądają bardzo obiecująco.

Za nami premiera karty graficznej Radeon RX 460 w wersji dla komputerów stacjonarnych. Wiadomo jednak, że producent przygotowuje również jej mobilny odpowiednik, który znajdzie zastosowanie głównie w laptopach do grania. Jakiej wydajności możemy się spodziewać?

Pierwsze przecieki o wydajności Radeona RX 460 (w wersji dla laptopów) pojawiły się kilka dni temu, ale obejmowały one tylko wynik w syntetycznym, leciwym benchmarku 3DMark 11. Tym razem dotarliśmy do wyników wydajności w grach, które dają bardziej miarodajny obraz nadchodzącego akceleratora.

Na jednym wykresie porównano wydajność desktopowej i mobilnej wersji karty Radeon RX 460. Warto jednak zauważyć, że pierwszą z nich przetestowano na platformie z wydajniejszym procesorem Intel Core i7-6770K, natomiast drugą ze słabszym, mobilnym układem Core i5-6300HQ.

AMD Radeon RX 460 - porównanie wydajności karty desktopowej i mobilnej

Okazuje się, że obydwa modele oferują zbliżoną wydajność – w DOTA 2 możemy liczyć praktycznie na takie same osiągi, natomiast w pozostałych grach różnica wynosi 10 – 15% na korzyść wersji desktopowej. Można zatem podejrzewać, że obydwie karty bazują na tej samej konstrukcji, ale w wersji mobilnej obniżono taktowania.

AMD Radeon RX 460 - zapowiedź laptopów
Radeon RX 460 ma konkurować z GeForce GTX 960M

Wygląda więc na to, że Radeon RX 460 ma szansę zrobić zamieszanie w segmencie niedrogich laptopów do grania i „wygryźć” stamtąd konkurencyjny model GeForce GTX 960M. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że według dotychczasowych, nieoficjalnych informacji, Nvidia na początku planuje wydać dużo wydajniejsze karty dla laptopów, a średni segment jak na razie pozostanie z konstrukcjami ze starej generacji Maxwell.

Źródło: iXBT

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  alexmal01
  11
  Liczę na AMD. Na takie laptopy na pewno będzie większy popyt niż na horrendalnie drogie maszyny z mobilnymi Pascalami.
  • avatar
   Dudi4Fr
   7
   W końcu po tylu latach coś się zmieni w lapkach! Nvidia i tak będzie w najmocniejszych modelach (1070 i 1080) ale za to te tańsze modele do gier stanieją przez konkurencje od AMD!
   • avatar
    stach122
    1
    Nieźle, AMD w lapkach. Taka wydajność może zrobić zamieszanie na niższych segmentach.