• benchmark.pl
 • Foto
 • Czy Android w systemowym aparacie cyfrowym ma sens? - zdaniem Panasonica w tej chwili nie ma
Foto

Czy Android w systemowym aparacie cyfrowym ma sens? - zdaniem Panasonica w tej chwili nie ma

przeczytasz w 1 min.

Shigeo Sakaue z Panasonic w wywiadzie dla Draadbreuk.nl potwierdził brak zainteresowania konstruowaniem aparatów z systemem Android

Panasonic Lumix CM1

Oprogramowanie aparatu cyfrowego to coś, co sprawia iż jest on dla użytkownika bardziej lub mniej komfortowy w użyciu. Jedni cenią sobie Pentaxa za jego rozbudowane menu inni wolą pionowe menu Nikona, a jeszcze inni poziomy układ Canona. W tym całym obrazie namieszał swojego czasu Android, który Samsung wprowadził do swoich systemowych aparatów Samsung NX. Czy słusznie?

Sam Samsung nie jest do końca pewien swojej decyzji, a już na pewno odrzuca ten pomysł Panasonic. Tak stwierdził, w wywiadzie dla Draadbreuk.nl, Shigeo Sakaue, który powiedział, że Panasonic nie planuje wprowadzenia na rynek systemowych aparatów cyfrowych z Androidem.

Panasonic ma co prawda mocno zaawansowany smartfon-foto, który można nawet potraktować jako aparat z funkcją telefonu. Panasonic CM1 korzysta z Androida, ale wszelkie inne, nawet najmniejsze, konstrukcje z rodziny Lumix wykorzystują znany już od lat schemat menu.


Menu Panasonic CM1


Menu Samsung NX

Canon 70D menu
Menu Canon 70D

Nie wiemy jakie są dokładnie pobudki Panasonica, choć można podejrzewać, że jednym z powodów jest prawdopodobnie dość słaba sprzedaż modelu CM1, a także niewielkie sukcesy innych Androidowych aparatów.

Zastanówmy się dlaczego. Android w aparacie cyfrowym daje pewne korzyści, ale wydaje się, że odciąga również uwagę użytkownika od tego co najważniejsze w urządzeniu. Czyli wykonywania zdjęć (lub rejestrowania filmów).

Ograniczone (w dużym stopniu polegające na fizycznych przyciskach), ale funkcjonalne menu zwykłego aparatu ma tę zaletę, że przynajmniej na razie, jest ergonomiczniejsze niż najbardziej zaawansowane rozwiązania spotykane w Androidowych aplikacjach. Poza tym system Android plus aplikacja foto jest mniej efektywny niż firmware aparatu cyfrowego, wymaga także zastosowania innego hardware dla jego obsługi.

A jakie jest wasze zdanie?

Źródło: 43rumors, inf. własna

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  4
  Wszędzie tylko android i android, ok w telefonie rozumiem ale po co do aparatu, pralki lodówki, telewizora?
  • avatar
   Franz
   2
   Niestety zaczynają go pakować gdzie się tylko da, a efekt jest taki, że potem te urządzenia działają gorzej niż wcześniej, gdy miały dedykowane dla nich oprogramowanie.
   • avatar
    lagosp
    0
    i bardzo dobrze. To by był przerost formy nad treścią. To mają być aparaty a nie kolejny szpiegowski system żeby nas jeszcze bardziej kontrolować
    • avatar
     Fiona
     0
     Moja deska klozetowa po zainstalowaniu androida opuszcza się płynniej, fakt donosi do NSA co i kiedy, ale za to ten płynny ruch....
     • avatar
      WEXEL
      0
      Gorzej jak będziesz musiał jej "reset" robić żeby klocka spuściła w obieg :D
      I temacik na forum... "pomocy, jestem u rodziców dziewczyny, w toalecie, system w kiblu przymula i nie działa spłuczka za to walnął mi 13 fotek na kiblu i wrzucił na Fejsa. Chyba jakiś wirus ...co robić? Pomocy!!! "
      :D