Smartfony

Google porzuca wsparcie dla “słodkiego” Androida

przeczytasz w 1 min.

Dla wielu, jeden z pierwszych Androidów - Jelly Bean wkrótce przestanie być wspierany przez Google. Ostatnia aktualizacja Usług Google Play dla tej wersji systemu jest zaplanowana na sierpień 2021 roku.

Kolejny Android przechodzi na emeryturę

Zaprezentowany niemal 10 lat temu, bo w 2012 roku Android Jelly Bean był w momencie premiery powiewem świeżości w świecie smartfonów. To właśnie w tej wersji wprowadzono Google Now, wyświetlające użytkownikom dopasowane wiadomości, ale również wsparcie wyświetlania obrazu w 60 fps.

Dziś urządzenia pracujące pod kontrolą Jelly Bean (od 4.1 do 4.3.1) stanowią jedynie 1% wszystkich urządzeń z Androidem, w związku z czym Google zamierza zakończyć wsparcie Usług Google Play już w sierpniu tego roku. Ostatnia aktualizacja będzie oznaczona numerem 21.30.99. Wraz z nią minimalny poziom interfejsu API zostanie zmieniony na 19.

Użytkownicy, którzy posiadają jeszcze urządzenia z Androidem Jelly Bean nadal będą mogli korzystać z dotychczas zainstalowanych aplikacji, ale niemożliwa będzie aktualizacja do nowych wersji.

Android Jelly BeanAndroid Jelly Bean

Trzeba przyznać, że Android 4.1 - 4.3.1 to historia, ale dla wielu to właśnie ten system był jednym z pierwszych, od którego zaczęła się ich przygoda ze smartfonami. Napiszcie w komentarzu, czy pamiętacie odchodzącą w niepamięć wersję Jelly Bean i jakie macie z nią wspomnienia.

Źródło: gsmarena.com

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  assistant
  2
  Galaxy S4
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Ciekawe kiedy to samo się stanie z Androidem KitKat 4.4, ja mam starego tableta Huawei z Androidem 4.4.4. Nie mogę zainstalować żadnej apki a jak cokolwiek zainstaluję to bardzo muli i się zacina i dlatego nic tam nie instaluję a zresztą niektóre aplikacje i tak by nie działały. Nawet nie aktualizuję przeglądarki aby nie było problemów z wydajnością i nie loguję się do konta Google aby nie było aktualizacji systemowych aplikacji co by spowolniło tablet. Próbowałem aktualizację do nowszego Androida i się nie da bo za słabe parametry. A na dodatek mam tylko 1 GB pamięci RAM.
   • avatar
    greghostor
    -6
    Mój stary jest w tym 1%, on tylko dzwoni, więc chyba mu bez różnicy. Wszystkie ikonki ma rozwalone na cały wyświetlacz. Taśmie ma na głośniku i słabo słychać, bo mu odstaje pokrowiec i nie wie co to android i chciał być cool i na czasie więc zajumał mi starego fona i myśli, że ma 20 lat a nie wie jak się tym posługiwać. Typ ewidentnie zatrzymał się na PRL a nie jest taki stary tylko jest babą a nie chłopem.
    • avatar
     ARTMAX
     0
     Gdzieś mam jeszcze schowane dwa telefony i dwa tablety z czwórką. Wszystkiego starszego pozbyłem się już dawno.
     Jedynie tablet z 2 GB RAM i prockiem 4 rdzeniowym dawał jeszcze niedawno radę... w emulacji starych konsol Nintendo i PSX.
     • avatar
      Hydrofon7
      0
      Oj przerabialo sie to wlacznie z KitKatem na Galaxy S2 Kiedys to bylo...
      • avatar
       Silver
       0
       Tytuł brzmi jakby w ogóle porzucił wsparcie dla androida -> nazwa kodowa prawie wszystkich wersji nawiązuje do słodyczy.