Oprogramowanie

Android Market ma już 100 000 aplikacji

przeczytasz w 1 min.

Liczba aplikacji dostępnych w ramach usługi Android Market w końcu przekroczyła swój kamień milowy - 100 000.

To znakomity wynik, a przede wszystkim - uzyskany w bardzo krótkim czasie. Nie wolno jednak zapominać o tym, że w Markecie można spotkać jedną aplikację wydaną nawet w kilkunastu różnych wersjach. Dla przykładu skórki kolorystyczne do popularnej przeglądarki internetowej Dolphin Browser dostępne są w czterech kolorach - usługa klasyfikuje każdą jako osobny program.

 Warto przeczytać:
 

Prognozy dla Marketu były bardzo różne. Początkowo jego rozwój miał być zdecydowanie mniej dynamiczny. Jednak kiedy w kwietniu znalazło się w nim 50 000 aplikacji, eksperci często mówili, że do końca roku ich liczba wzrośnie do 150 000. Taki wynik jest wciąż możliwy, choć mało prawdopodobny.

Jednakże mimo niesamowitego przyspieszenia rozwoju Android Marketu uczciwie trzeba przyznać, że wciąż boryka się on z pewnymi problemami. Brak moderowanej zawartości sprawia, że spora część dostępnych w jego ramach aplikacji to zwykłe buble. Cały czas królem statystyk jest również Apple. Na iPhone'a i iPada już wkrótce dostępne będzie 300 000 programów.


Źródło: cnet

Polecamy artykuły:  
Test: jeszcze szybsze Core i3 i Core i5
Testy monitorów LCD: 9 modeli Full HD
Niedrogie a wydajne: 5 x GTS450

 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Grinch
  0
  To, że Apple ma więcej softu to wiadomo - jest dłużej na rynku. Warto by ogarnąć sprawę przyrostu aplikacji w ciągu roki i sprawdzić kto na tym polu wygrywa.
  • avatar
   1wilq
   0
   To tylko kwestia czasu jak android przeskoczy Apple'a. w końcu androida można mieć już w telefonie za 500 zł + wiec jest dla większej rzeszy ludzi w przystępnej cenie.. rynek zbytu tych aplikacji jest/będzie ogromny.. natomiast nie każdego stać na iPhona za ponad 2 tyś +
   przynajmniej takie moje zdanie.
   • avatar
    raffal81
    0
    Sam mam telefon z Androidem, po przesiadce z WINDOWS MOBILE dopiero jak szybko moze dzialac system, Windows mi mulil jak cholera.

    Co do aplikacji i ich ilosci, to oczywiste jest to ze na ANDROIDA bedzie mniej niz np na takiego IPHONA z racji takiej ze IPHONE na rynku jest juz baaaaardzo dlugo, a i tak jak dla mnie IPHONE rozwija sie w naprawde szybkim tempie.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Najlepsza moderacja, to samomoderacja, czyli umożliwienie użytkownikom wystawiania ocen aplikacjom. Nic prostszego. Jeśli danej aplikacji średnią ocenę 4.5/5 wystawiłoby 10k użytkowników, to chyba więcej już nie trzeba nic dodawać, nieprawdaż?
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Przekraczanie Rubikonu - git.
      Przekraczanie kamienia milowego - WTF?

      Pan Jakub znów usłyszał dzwony. Ale w którym kościele...?

      :)