Systemy operacyjne

Android po raz pierwszy przed Windows

przeczytasz w 1 min.

Co do tego, że przeglądacie Internet mamy pewność. Pytanie, na urządzeniu z jakim systemem najczęściej?

Na urządzeniach z jakim systemem operacyjnym najczęściej zaglądacie do Internetu? Po raz pierwszy w historii liderem takiego zestawienia został Google Android.

Z danych zebranych przez StatCounter wynika, iż w marcu to właśnie urządzenia z Google Android generowały największy ruch w sieci - 37.93%. To minimalnie więcej niż w przypadku sprzętów z systemami z rodziny Windows - 37.91%.

Czy mówić można tu o zaskoczeniu? Raczej nie. Po pierwsze, urządzenia mobilne są obecnie szalenie popularne, a zdecydowanie najwięcej z nich pracuje pod kontrolą Google Android właśnie. Poza tym od wielu miesięcy, a nawet lat, widoczny był trend rosnących udziałów platformy Google i jednocześnie spadek notowań platform Microsoftu.

systemy operacyjne przeglądanie Internetu

Warto przy tym doprecyzować, iż StatCounter zbiera dane na podstawie około 2,5 miliona stron internetowych, ale bierze pod uwagę jedynie przeglądarki internetowe.

Co to oznacza? Nie jest zagadką, iż właściciele smartfonów czy tabletów korzystają także z wielu aplikacji i również za ich pomocą generują ruch w sieci. Gdyby również ten aspekt wzięto pod uwagę, udziały Google Android oraz Apple iOS byłyby zapewne jeszcze większe.

Źródło: TricksAge, theverge

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  shoken
  8
  Android to Linux,czyli ten rok to jest pierwszy rok Linuksa.
  Pingwin rzucił kamieniem w okno…

  Kamień odbił się od szyby zostawiając jedynie malutką rysę. Microsoft znowu śmiał się głośno, że pingwin to nielot, że słaby i w ogóle to kiszka. Przyszła sroga zima, pingwin trzymał się dzielnie, w rysa na okienku od zimna rosła, rosła i rosła – po to, by w końcu szczelina przedarła się na drugą stronę. Microsoftowi już nie było tak wesoło.
  • avatar
   Foxy the Pirate
   2
   "bierze pod uwagę jedynie przeglądarki internetowe"
   Gry multiplayer.
   • avatar
    jarekzon
    1
    Kiedyś wydawało to się niemożliwe.
    • avatar
     jarekzon
     0
     Android czyli Linux.