Mobile

Android VR - nowy system czy nowe gogle?

przeczytasz w 1 min.

Być może jedno i drugie. Google ma ambitne plany i spore nadzieje związane z rzeczywistością wirtualną.

Tak przyszłościowy wydaje się dla naszej branży temat jak rzeczywistość wirtualna nie może zostać pominięty przez żadnego z największych producentów. Google pierwsze próby ma już za sobą. Próby całkiem udane trzeba dodać, ponieważ Google Cardboard okazały się sporym sukcesem. Najprawdopodobniej były one jednak jedynie rozgrzewką.

Do sieci trafiać zaczynają coraz dokładniejsze informacje na temat Android VR. Nazwa jest tu na tyle wymowna, że od samego początku typowano dwa rozwiązania nowy system lub nowe gogle, z naciskiem na te drugie. W świetle najświeższych doniesień zobaczyć możemy obydwa produkty.

W sklepie Google Play (w sekcji dla deweloperów) pojawiły się bowiem zapisy sugerujące, iż wkrótce można będzie przygotowywać aplikacje z myślą o nowej platformie Android VR, która dołączy do wcześniej znanych już propozycji - Android Wear, Android TV oraz Android Auto.

Android VR Google Play

Nowe gogle, jakie pojawić mogą się pod taką samą nazwą, mają być już zdecydowanie bardziej zaawansowane niż Google Cardboard. Do działania nie będą podobno wymagały smartfona, a wydajność plasować ma je gdzieś pomiędzy Samsung Gear VR a Oculus Rift i HTC Vive. Cena powinna w związku z tym plasować się w przedziale od 100 do 500 dolarów. Rozrzut spory, ale na ten moment bliższych informacji brakuje. Wiele zależeć będzie od wydajności nowych gogli.

Zanosi się zatem na to, iż Google ma ambitne plany i spore nadzieje związane z rzeczywistością wirtualną. Najprawdopodobniej wiele wyjaśni się już w przyszłym tygodniu kiedy to odbędzie się konferencja Google I/O.

Źródło: digitaltrends, mashable

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -1
  Rzeczywistość rozszerzona to przyszłość rozrywki. Samsung świetnie zdaje sobie z tego sprawę dlatego do zakupionego przedpremierowo flagowca Galaxy S7 dodawał bonusowo okulary Gear VR. Użytkownicy mogli wejść w całkowicie nowy wymiar rozrywki. Warto wspomnieć, że okulary są kompatybilne również ze starszymi modelami Samsunga.
  • avatar
   mcnowak
   -4
   "Tak przyszłościowy wydaje się dla naszej branży temat jak rzeczywistość wirtualna nie może zostać pomięty przez żadnego z największych producentów." To zdanie wydaje się wyjątkowo "pomięte", gramatycznie i nie tylko.