Systemy operacyjne

Android Wear 2.0 oficjalnie - kto dostanie aktualizację?

przeczytasz w 1 min.

Google zaprezentowało nową wersję swojego systemu dla smartwatchy.

Od kilku tygodni spekulowano o planach Google związanych z nową wersją systemu Android Wear. Doniesienia były trafne, ponieważ producent właśnie przedstawił Android Wear 2.0.

Czego oczekiwać? Zgodnie z przypuszczeniami, drobnej ewolucji. Google zdaje się koncentrować w największym stopniu między innymi na aktywności fizycznej użytkownika z pomocą aplikacji Google Fit oraz asystencie Google Assistant - o funkcjonalności takiej samej jak na smartfonach.

Android Wear 2.0 to także rozszerzone opcje personalizacji tarcz oraz możliwość szybkiego przełączania się pomiędzy nimi. Aplikacje pobierać można będzie na zegarek bezpośrednio z odpowiedniej sekcji sklepu Google Play, ale tylko wtedy, gdy urządzenie posiada kartę SIM. Usprawniono odpowiadanie na wiadomości wprost z zegarka - otrzymane powiadomienie można łatwo rozszerzyć i wprowadzić odpowiedź (tę urządzenie będzie też podpowiadać na podstawie analizy tekstu).


Jak zawsze w przypadku nowej wersji systemu, niezależnie od tego jakim urządzeniom jest dedykowana, ważna jest kwestia aktualizacji. Wprawdzie Google nie podało tu terminów (trzeba poczekać raczej na producentów poszczególnych smartwatchy), ale publikowana została dokładna lista modeli mających otrzymać Android Wear 2.0.

Prezentuje się ona następująco: ASUS ZenWatch 2 i 3, Casio Smart Outdoor Watch, Casio PRO TREK Smart, Fossil Q Founder, Fossil Q Marshal, Fossil Q Wander, Huawei Watch, LG Watch R, LG Watch Urbane i 2nd Edition LTE, Michael Kors Access Smartwatches, Moto 360 2nd Gen, Moto 360 for Women, Moto 360 Sport, New Balance RunIQ, Nixon Mission, Polar M600 oraz TAG Heuer Connected.

Źródło: Google

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  angelboy
  0
  dla mnie to wygląda trochę tak że każdy człowiek przez ilość gadżetów które posiada jest jak oznakowane bydło przez co te wielkie firmy wiedzą o nas wszystko i zbierają informacje skąd się da ;) możecie mnie za to zjechać ale to tylko moje osobiste zdanie :) po co kupować zegarek który non stop trzeba ładować, już same komórki są utrapieniem pod tym względem...
  • avatar
   lantar8
   -1
   Szajsung znowu robi klientów w bambuko? XD