Ciekawostki

Anonymous: 3 hakerów aresztowanych w Hiszpanii

przeczytasz w 1 min.

O grupie hakerów Anonymous było głośno już od jakiegoś czasu, jednak ostatnie tygodnie przyniosły im większą „popularność”. Wszystko oczywiście za sprawą ataku na PlayStation Network i kradzież danych klientów tej usługi.

Świat obiegły właśnie informacje o aresztowaniu w Hiszpanii trzech członków Anonymous. Do zatrzymania doszło w piątek w trzech miastach: Barcelonie, Walencji oraz na terenach oddalonych na południe od Almerii. Jak wynika ze wstępnych informacji, trzy zatrzymane osoby nie brały udziału w wielkim ataku na usługę PSN. Przedstawiono im jednak inne zarzuty.

Hiszpańska policja oraz organy ścigania ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii, które brały udział w akcji mają dowody świadczące o atakach na hiszpańskie banki, oraz włoskie firmy energetyczne. Udało się to ustalić na podstawie danych znalezionych na serwerze u jednego z nich. Prócz dwóch wspomnianych celów, serwer brał również udział w atakach na rządowe strony Egiptu, Libii, Iranu czy Nowej Zelandii.

Anonymous

Akcja policji była przygotowywana od przeszło pół roku. Od października ubiegłego roku specjalna komórka hiszpańskiej policji prześledziła około dwa miliony linii tekstu, na które składały się maile oraz rozmowy prowadzone na czatach czy stronach internetowych.

Nie nie zapowiada by to zatrzymanie miało w jakikolwiek sposób osłabić Anonów. Jakie jest Wasze zdanie o tej grupie? Czy nadal walczą o wolność słowa czy przerodzili się w grupę, która chce jedynie by było o niej głośno?


Więcej o Anonimowych:

Źródło: Reuters

Komentarze

33
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Hehehe pół roku przygotowań, złapanych trzech ludzi i to jeszcze nie związanych z największym wyciekiem danych, skuteczność policji w sieci jest niesamowita.
  • avatar
   jacy4
   0
   Anonymous nie atakuje banków. I tutaj się nieźle nadziali ci co opublikowali tą informacje. Pewnie chcieli wystraszyć tych co pomagają Anonymous lub i samych członków Anonymous.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    I co... Przedstawią im sfingowane dowody. Jestem za akcjami Anonymous.

    A jeżeli nie mówimy o całej organizacji to jaki ch*j, że Anonymous jest w tytule?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     wg tego co podaja rozne zrodla w internecie anonymous nie ma zadnej struktury organizacyjnej ani hierarchi. gdy na umowionych kanalach pojawia sie haslo do dzialania, autonomiczne jednostki zaczynaja dzialac kazda na wlasna reke. mozna zlapac mniej ostrozna jednostke ktora nie jest w zaden sposob powiazana z innymi, tak jak w tym artykule i powiedziec ze to anonymous bo to bardzo popularny temat zapewniajacy wielka ogladalnosc.
     nie znaczy to jednak ze anonymous zostal schwytany i pokonany, bo anonymous to nie konkretni ludzie tylko bardziej idea
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      "Akcja policji była przygotowywana od przeszło pół roku. Od października ubiegłego roku specjalna komórka hiszpańskiej policji prześledziła około dwa miliony linii tekstu, na które składały się maile oraz rozmowy prowadzone na czatach czy stronach internetowych."

      Czy jak będę dostatecznie długo śledził czata na onecie, to złapię hakera? :>
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Mogliby się przyczynić do rozbudowania wiki leaks.
       • avatar
        krzywyzielarz
        0
        Hakier to też człowiek pewnie oferowali niezłą sumkę za ataki na to. A ktoś się skusił i wpadł. Oczywiście popieram ataki na RIAA i inne instytucje, a wykradanie haseł. to pokazuje jakim idiotą był admin stosując takie denne zabezpieczenia. I to miało na celu ośmieszenie administracji i właścicieli owych serwisów. I uświadomienie ludziom że danych osobowych nie powinniśmy podawać na prawo i lewo.
        • avatar
         miedzianek
         0
         'Nie nie zapowiada by to zatrzymanie miało w jakikolwiek sposób osłabić Anonów'

         'Nie nie'
         'Anonow'

         Boze,co to za zwroty?!
         • avatar
          tommyt1983
          0
          Biedne serwery Hiszpanskiej policji :D:D:D ile dajecie im czasu?? :D
          • avatar
           pscager
           0
           Powiem wam, że nic nie wiadomo. Myślę, że złapano trzech Bin Ladenów..A sorry podobno on nie żyje..
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            I bardzo dobrze. Jestem za 100% PELNYM monitoringiem internetu. Czas wylapac miernoty komputerowe.
            • avatar
             Player1
             0
             O grupie Anonymous słyszałem głównie w kontekście włamu od PSN i utarcia nosa Sony, więc ciężko mi się wypowiadać szerzej o jej działalności, ale podoba mi się idea, według której nawet międzynarodowy koncern dysponujący niemalże nieograniczonymi środkami, musi uznać wyższość grupki "szarych" ludzi, którzy uzbrojeni wyłącznie w wiedzę i chęci są w stanie dojechać takiego giganta i pokazać mu jego miejsce w szeregu. Popieram.
             • avatar
              giv86
              0
              Johny mnemonic się przypomina...

              Ah...

              Co do grupy anonymus mam mieszane uczucia.

              Z jednej strony fajnie. Będą się bić w imię ideologii która jest popierana w naszym kręgu kulturowym. Zwracam uwagę na "naszym".

              Dalej zrobili kilka fajnych rzeczy i naprawdę się starają.

              Ale pytanie jest inne.

              Kto będzie pilnował strażników?
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               No tak pytranie dobre ale można je zadać każdemu który pilnuje czegoś (ideologi lub własności) Jeśli znajdzie się ktoś lub jakaś organizajcja która będzie ich pilnować to wtedy nasi "strażnicy" strażników również nie będą pilnowani...

               Popieram Anonymus i mam nadzieję że nie strzeli im nic głupiego do głowy prócz pilnowania wolności w internecie...