Aplikacje mobilne

Apple nie spodobała się aplikacja do odszukiwania słuchawek AirPods

przeczytasz w 1 min.

Po co szukać, skoro jedną ze słuchawek dokupić można za 69 dolarów.

Jaka powinna być pierwsza czynność podejmowana po zgubieniu czegokolwiek? Wydaje się, że poszukiwania, ale niektórzy wyznają chyba inną zasadę. Wedle ostatnich głosów Apple zdecydowanie bardziej zachęca do ponownego zakupu, przynajmniej w przypadku słuchawek Apple AirPods.

Ich premiera nie obyła się bez sporego echa. Przypomnijmy jednak, że są to słuchawki bezprzewodowe, które po wyjęciu z etui automatycznie łączą się poprzez Bluetooth z innym urządzeniem właściciela, zazwyczaj ze smartfonem. Niewielkie gabaryty oraz brak przewodów to połączenie, które przyczynić może się do zgubienia nawet nie całości, ale jednej ze słuchawek. Na pomoc ruszyć miała wtedy aplikacja Finder for AirPods.

Nie jest to oprogramowanie szczególnie skomplikowane. Jego zadanie to mierzenie siły sygnału Bluetooth emitowanego przez słuchawki i pokazywanie na ekranie smartfona przybliżonego dystansu do nich.

Aplikacja w poniedziałek została jednak usunięta ze sklepu App Store, a jej twórcy informują teraz, że nie ma szans na powrót. Dlaczego? Wedle przekazywanych mediom informacjom, Apple uznało aplikację za nieodpowiednią. Bliższe wyjaśnienia nie zostały jednak przedstawione.

Jak zawsze w podobnych sytuacjach pojawiają się różne opinie. Wedle niektórych Apple musiało mieć jakiś powód, inni wskazują jednak na chęć zysku. Chociaż komplet słuchawek kosztuje 159 dolarów, jedną z nich (na przykład w wypadku zagubienia) dokupić można za „jedyne” 69 dolarów.

Źródło: fortune

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TruePerson
  28
  Naprawdę? Jeszcze bez konkretnych argumentów, ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o $$$. ;)
  • avatar
   21
   Nie mogą przełknąć tego, że ktoś w ogóle sugeruje, że ich słuchawki łatwo giną. ;)
   • avatar
    witoldsz
    12
    Może wydadzą ją na Androida. W razie kłopotów zawsze można liczyć na pomoc kogoś z Androidem, albo użyć starego telefonu :)
    • avatar
     KENJI512
     8
     Widzę tylko dwie możliwości:
     1) Kwestie bezpieczeństwa, wykorzystanie aplikacji to namierzania użytkownika itp.
     2) Pieniądze...
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Qucze...a nie, przepraszam, mam S7.
      To w porząsiu.
      • avatar
       Vaclav
       -1
       W zestawie 21$ drożej niż osobno - ot marketing dla wyznawcy Apple lol
       • avatar
        Vaclav
        -1
        podwójny post - do kosza
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Używam produktów Apple i sobie chwalę ale to co czasami wymyślają to głupota. Chociaż Apple nie dopuszcza wielu apek do sklepu i może mieli powód. Nie mniej jest to kontrowersyjne i oburzające jak zrobili to tylko dla swoich celów.