Internet

Aplikacje do iPhone'a są już warte ponad 71 000 dol.

przeczytasz w 1 min.

Firmy RIM (BlackBerry), Microsoft i Palm są gotowe do otwarcia własnych sklepów online i ma to nastąpić w tym roku. Nie jest tajemnicą, że zainspirował je do tego sklep Apple App Store, który dla producenta z Cupertino jest po prostu świetnym, kolejnym źródłem dochodu.

W sklepie Apple znajdziemy obecnie ponad 25 000 aplikacji do iPhone'a. Bardziej interesujące są jednak inne dane liczbowe. Na przykład wartość wszystkich aplikacji - jeśli zechciałbyś kupić teraz je wszystkie, zapłaciłbyś 71 442 69 dol. To sporo, jak za programy i gry do smartphone'a.


Aplikacje do iPhone'a są bardzo popularne (Fot. Venturebeat.com)

Co ciekawe, najpopularniejsze w App Store aplikacje nie są bezpłatne - największym powodzeniem cieszą się te wycenione na 0,99 dol. Jest ich też najwięcej, bo 10 274 (dla porównania darmowych jest 6044). Bardzo popularne są także aplikacje warte 1,99 dol. - jest ich 3302.

W tym miejscu warto wspomnieć, że sklep firmy RIM, BlackBerry App World, ma oferować aplikacje za minimum 2,99 dol. (przewidziane są także bezpłatne wersje). Takie posunięcie powinno sprawić, że w serwisie RIM nie będzie zbyt dużo kiepskich programów, których w App Store Apple'a znaleźć można sporo. Może to jednak doprowadzić także do tego, że sklep RIM nie będzie aż tak popularny.

Najpopularniejsze aplikacje do iPhone'a to... gry. Jest ich 5263 i cieszą się większym zainteresowaniem niż te zgromadzone w kategorii "Rozrywka", których Apple oferuje 3497.

A najgorsza i najmniej popularna kategoria w App Store? Cóż, to narzędzia z serii "Pogoda".

Źródło: Venturebeat.com

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    to 71 tys dolarow czy 7.1 miliona ? ;)
    komus sie zjadl przecinek :P