Aplikacje mobilne

App Store zdecydowanie bardziej dochodowe od Google Play - mimo mniejszej ilości pobrań

przeczytasz w 1 min.

Zarówno App Store, jak i Google Play cieszą się bardzo dużą popularnością, choć okazuje się, że dzieli je całkiem sporo.

App Store zdecydowanie bardziej dochodowe od Google Play

Sklepy z aplikacjami na systemy iOS i Android okazały się pomysłem doskonałym. Zarówno App Store, jak i Google Play cieszą się bardzo dużą popularnością, choć okazuje się, że dzieli je całkiem sporo.

Najnowsze statystyki dotyczące tych platform zdradzają naprawdę ciekawe informacje. Pod względem generowanego ruchu przewodzi Google Play, z którego ściąganych jest 10% więcej aplikacji niż z App Store. Jak przekłada się to na zyski Apple i Google?

Zupełnie inaczej niż mogłyby sugerować to powyższe informacje. Pod względem generowanych przychodów zdecydowanie lepszy jest bowiem App Store, który zapewnia aż 2,3 razy więcej przychodów niż Google Play. Różnica jest zatem bardzo duża, a w porównaniu do sytuacji sprzed kilku miesięcy i tak dystans ten nieco się zmniejszył.

App Store Google Play statystyki

W obydwu sklepach najbardziej dochodowe są jednak gry. To one składają się na aż 80% przychodów Google Play. W przypadku App Store jest jednak bardzo podobnie, bo wynik ten jest niższy tylko o 5%.

Ze sklepu Google najczęściej korzystają mieszkańcy USA, Korei Południowej, Indii, Rosji i Brazylii. Platforma Apple cieszy się natomiast największym zainteresowaniem w USA, Japonii, Wielkiej Brytanii, Australii i Chinach.

Źródło: usatoday, appmedia, macrumors

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  aquadigger
  6
  Może jestem dziwny, ale nigdy nie kupiłem nic w appstore. Gdy jest jakaś płatna aplikacja którą chciałbym mieć, to albo czekam aż będzie za darmo (przeważnie przez 1 weekend) albo szukam odpowiednika. W Google Play jest dużo darmowych aplikacji, ale moim zdaniem są one w większości robione na odpiernicz.
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   A ja mam wrażenie, że niektóre płatne apki również są robione jakby z rozpędu. Niestety w swojej kolekcji mam takowe i to mnie ździebko irytuje, bo z upływem czasu jakoś nie widzę, aby autorzy coś poprawiali...

   Z drugiej strony, mam też doskonały przykład jak można utrzymać bardzo dobry support dla płatnej apki - natychmiastowa odpowiedź, seryjna korespondencja emailowa, dyskusja nad zagadnieniem, szybka aktualizacja programu i likwidacja niedogodności. Bardzo pozytywne wrażenie i szacunek dla twórcy.
   • avatar
    gormar
    2
    Tyle, że takie porównanie nie bierze pod uwagę z zysku Googla z reklam w darmowych grach oraz mikropłatności.
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Gdyby w Google Play'u była jakaś normalna płatność (choćby przelew jak w grach online) to sam był kupował i to sporo. A tak mogą mnie cmoknąć. A w żadne karty wirtualne bawić się nie będę.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Literówka w tytule . W sumie w Google Play jest sporo darmowych aplikacji wiec może dlatego jest tyle pobrań, lub opłata jest jedynie symboliczna. Nie wiem jak się sprawa ma w App Store.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ja w Google mam zwykłą kartę debetową podpiętą, i wszystko działa, nie wiem o co Ci chodzi.
       • avatar
        Vyzygota
        0
        @gormar
        Thats realy true!

        @TheBlur
        To jak Ty robisz zakupy w internecie?

        @Grabarz1750
        THE SAME