Mobile

Apple z bardzo dobrymi wynikami finansowymi

przeczytasz w 1 min.

Jeśli na rynku mobilnym ktoś traci to z pewnością nie jest to Apple.

Apple logo

Pamiętacie ostatnie informacje na temat może nie tyle kiepskiej, ale z pewnością pogarszającej się kondycji finansowej Samsunga? Wygląda na to, że tego typu sytuacja nie dotyczy Apple.

Producent ten pochwalił się właśnie wynikami finansowymi za 4 kwartał roku fiskalnego 2014. Nie dość, że ujawnione sumy robią duże wrażenie to jeszcze okazuje się, że wyniki są zdecydowanie lepsze niż przed rokiem. Jeśli zatem na rynku mobilnym ktoś traci to z pewnością nie jest to Apple.

We wspomnianym już okresie Apple osiągnęło przychody na poziomie 42,1 miliarda dolarów co przełożyło się na zysk w wysokości 8,5 miliarda dolarów. Dla porównania, przed rokiem liczy te wynosiły odpowiednio 37,5 oraz 7,5 miliarda dolarów.

Zapewne wielu z Was domyśla się, że w głównej mierze jest to zasługa sprzedaży iPhonów. Faktycznie, to właśnie te urządzenia stanowią największe źródło dochodów Apple. Dość powiedzieć, że w omawianym okresie sprzedano ponad 39 milionów smartfonów z logo nadgryzionego jabłka. Chociaż inne urządzenia Apple, a także usługi nie cieszą się taką popularnością to najwyraźniej łącznie wystarcza to do osiągnięcia doskonałych wyników finansowych.

Źródło: cnn, phonearena

Komentarze

31
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Znaleźli łosi na iShit 6 no to kase mają
  • avatar
   projectdarkstar
   1
   Widać model biznesowy oparty na stworzeniu armii bezmyślnych zombie które kupują wszystko z logiem Apple się sprawdza.
   • avatar
    artretyk
    1
    A ja dzisiaj juz zamowilem 6, chodz do wyboru mialem Z3 albo Lumie 930
    • avatar
     Franz
     -22
     Apple ma kasę, bo robi najlepsze na świecie smartfony i tablety, które idealnie nadają się do zabawy i pracy (można na nich robić wszystko - programować, tworzyć muzykę, dzieła plasyczne, projektować i wykonywać zaawansowane obliczenia dzięki superwydajnym procesorom i najlepszym ekranom), ich laptpy nie mają sobie równych na rynku pod każdym względem, a IMac to arcydzieło, które powinien posiadać każdy miłośnik grania, czy chociażby przeglądania stron w sieci., a odtwarzacze ipod to niedościgniony wzór brzmienia.
     Jak dodać do tego, że ich sprzęt nigdy się nie psuje (bo robią go z innych niż wszyscy inni producenci części, tworzonych specjalnie dla Appla) i nie istnieja na niego wirusy, a także nie da się z niego wykraść danych to mamy powody, które dają taki świetny wynik finansowy.
     Dochodzi jeszcze jedna ważna cecha ich produktów - to sprzęt o intuicyjnej obsłudze, wręcz sam wykonuje zadania za użytkownika, odgadując jego intencje - np. takie projekty graficzne na MacBookach, czy iMacach to wręcz same się tworzą - dlatego są to tak popularne sprzęty w tym środowisku.
     Inne firmy jak wdrożą u siebie takie pomysły też będą siedzieć na forsie.
     • avatar
      DzikiWariat
      0
      Franz chciał pojechać sarkazmem, ale się nie udało bo sporo prawdy w tym jest :D
      - "Ich ekrany nie mają równych" - Retina 5k w drodze
      - "Nie mają wirusów"- fakt, są DOŚĆ bezpieczne
      - "Ipody są ideałem muzyki" - ideałem nie są tak samo jak samo mp3 ale gdyby nie apple dalej byś słuchał muzyki z Discmana, no może z BD-ROM discmana z 2gigabajtowym buferem
      - "Nie da się z niego wykraść danych" - przy kradzieży lapka - nie da. Z chmury czy czegokolwiek innego - tak samo jak w każdym innym urządzeniu
      i tak dalej ... nie dziw się że ludzie nie wyczuli sarkazmu.
      • avatar
       korki45
       0
       SAMSUNG i ANDROID forEVER!!!! ZROZUMCIE TO!!!!!
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Nie dziwię się, że mają takie dobre wyniki, jak teraz każde dziecko stęka, że chce iphona bo inaczej wiocha pokazać się w szkole, podobnie jest z dzieciakami które nigdy nie były w Maku, czują się gorsze zamiast lepsze...
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Apple z bardzo dobrymi wynikami finansowymi.. To tylko w USA