Tablety

Apple iPad HD: premiera tabletu z systemem iOS 6.0 odbędzie się 7 marca?

przeczytasz w 1 min.

Atmosfera coraz gorętsza

Od jakiegoś czasu, coraz poważniej mówi się o powstawaniu kolejnego urządzenia firmy Apple. Coś jednak musi być na rzeczy gdyż, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że już 7 marca zostanie zaprezentowany nowy iPad.

Według wstępnych informacji Apple już od dłuższego czasu dysponuje sprawną wersją nowego iPada. Kolejny model niezwykle popularnego tabletu Apple, prawdopodobnie nie otrzyma spodziewanej przez użytkowników nazwy iPad 3, lecz iPad HD - chociaż to wciąż domniemania.

Jednak jeśli wierzyć udostępnionej liście akcesoriów dla nadchodzącego tabletu, będzie on właśnie opatrzony nazwą iPad HD. Urządzenie miałoby zostać wyposażone w 9,7-calowy dotykowy wyświetlacz, wyświetlający obraz w rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli.

Apple iPad HD 3 logo nazwa

Według kolejnych informacji tablet miałby zadebiutować wraz z nadchodzącą wersją systemu iOS 5.1, jednak jak dowodzą logi z serwisu Arstechnica testowa wersja iPada wykorzystuje system w wersji 6.0. Logi w serwisie pozostawione przez urządzenie pokazują również, że pracowało ono wraz z nowszą wersją silnika WebKit. Najbardziej prawdopodobną wersją jest, że firma z Cupertino testowała nową wersję oprogramowania iOS na nadchodzącym urządzeniu.

apple ipad hd 3 lista akcesoriów griffin

apple ipad hd 3 logi z serwisu arstechnica, system ios 6.0

Jakby nie patrzeć ten czterordzeniowy tablet niewątpliwie powstaje i być może zostanie oficjalnie zaprezentowany już 7 marca.


Więcej o firmie Apple:

Źródło: ArsTechnica, SlashGear, Gizmodo

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  9
  Co do nazewnictwa... chorzy by byli jak bo znowu czegoś nie określili mianem HD :) Pewnie jak coś ma nalepkę HD/FullHD to się lepiej sprzedaje :) Tak jak ostrze do Gillete w High Definition czy Fan Pak HD :) Mi już się od tego HD flaki przewracają... ile można?
  • avatar
   silverkin
   4
   Taka rozdzielczość, a ja... dalej pracuję na 17" 1280x1024. PRZESADA. Zwiększa to tylko niepotrzebnie wymaganą moc obliczeniową do wykonywania tych samych zadań, jednak w kilkukrotnie większej rozdzielczości.
   • avatar
    yamata
    3
    Aj-waj, a gdzie narzekania że to nie 16:10? ;)

    Co ciekawe, Apple jest tu określone jako "firma z Cupertino". Skoro już Benchmark uparł się pisać o Intelu i AMD per "gigant z...", co powtarza się do bólu w każdym artykule, to Apple, jako najdroższy koncern świata, też chyba na to miano zasługuje, nie?
    ;)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     aquadigger jarasz się tym ? bo jeśli tak to ja też !
     • avatar
      aquadigger
      0
      na razie nie ma czym się podniecać
      • avatar
       Igoruss
       -1
       Jestem ciekawe jak w tej rozdzielczości będą wyglądać strony intrnetowe bo większość jest dostosowana do standardowej szerokości 1280pix
       • avatar
        silverkin
        0
        Jednak już w mniejszej rozdzielczości efektu ziarnistości u Jabłuszka nie można.było dostrzec.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Oto prawda o Apple bez Jobs'a tylko nastawione na kasę wydające co pół roku coś nowego z tego co wiem każdego IPhone poddawano katorgą a tak dostajemy pół produkty jeden się uda z pomocą cudu drugi nie.