Tablety

Apple ma zaprezentować tańszego iPada

przeczytasz w 1 min.

Możliwe, że na najbliższej konferencji Apple zaprezentowany zostanie tańszy iPad dedykowany uczniom, studentom i nauczycielom. Urządzenie wspierać ma obsługę rysikiem.

Z czym kojarzą Wam się produkty Apple? Z wysoką jakością wykonania, wydajnością, świetnie zoptymalizowanym systemem? Większość osób zgodzi się, że nie można im tego omówić, ale jednocześnie dodać trzeba do tego wysokie ceny. Właśnie w tym kontekście ciekawie brzmią najnowsze doniesienia.

Na najbliższy wtorek, Apple zaplanowało konferencję, na której omawiać ma rozwiązania dedykowane edukacji. Konferencja odbędzie się w Chicago, w Lane Tech College Prep High School i wydawało się, że producent skupi się na oprogramowaniu. Jest jednak szansa, że zobaczymy również sprzęt.

Wedle źródeł bloomberg, Apple jest gotowe do prezentacji tańszego iPada, który dedykowany będzie uczniom, studentom i nauczycielom. Celowo używamy tu określenia tańszy, ponieważ znając ceny dotychczasowych propozycji tego producenta nowy model i tak kosztować będzie zapewne dość sporo (w porównaniu do produktów konkurencji).

Ma mieć jednak kilka asów w rękawie. Jednym z nich ma być obsługa rysika (tutaj padają nawiązania do zaproszenia, na którym logo producenta wygląda na narysowane odręcznie). Szczegółów na temat specyfikacji niestety brakuje, sugeruje się, iż będzie to model z 9,7 calowym ekranem.

Apple tańszy iPad

Źródło: bloomberg

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kokosnh
  0
  jak będzie po 1000zł to kupie zaraz po pierwszej wypłacie, tanie tablety z androidem to zło, jak mój nexo 10 3G z którym się męczę, już kilka lat.
  A przy apple z mojego doświadczenia, zawsze miałem dobrą pracę na baterii (mimo małej pojemności według spec) i dobrą płynność interfejsu.
  • avatar
   Dragonik
   -1
   Tańszego? toż wyznafcy powiedzą żę jak to tańszy elitarny sprzęt, jak oni pokażą się na mieście z tańszym ipadłem
   • avatar
    festin
    0
    To niby następca iPada 2017 - który kosztował koło 2k zł i był całkiem fajnym urządzeniem, tyle, że nieco grubym. 2018 ma być nawet tańszy - więc przy dodaniu rysika i warstwy digitizera możemy spodziewać się conajwyżej tej samej specyfikacji, co 2017. Albo jeszcze gorzej - dostępności ograniczonej tylko dla studentów/edukatorów.