Laptopy

ASUS zapowiada laptopy ZenBook Pure bez zbędnego oprogramowania

przeczytasz w 1 min.

Modele z serii ZenBook Pure będą nie tylko wydajniejsze, ale też bezpieczniejsze. Specyfikacja techniczna nie powinna ulec zmianie.

ASUS ZenBook Pure

Firma ASUS zapowiedziała laptopy z serii ZenBook Pure, które będą dostarczane bez zbędnego oprogramowania (tzw. bloatware).

Nowa seria będzie dostarczana z preinstalowanym systemem operacyjnym, ale nie będzie on „zaśmiecony” zbędnym oprogramowaniem, które często przynosiło więcej szkody niż pożytku – do głównych zarzutów można tutaj zaliczyć wydłużenia czasu uruchamiania systemu i zmniejszenie wydajności poprzez zasobożerne aplikacje działające w tle. Ponadto dodatkowe oprogramowanie nierzadko okazywało się dziurawe, co negatywnie wpływało na bezpieczeństwo laptopa.

„Czyste” ZenBooki mają pojawić się jeszcze w tym miesiącu, a jednym z pierwszych modeli będzie UX305CA Pure – cechuje się on smukłą konstrukcją, która została pozbawiona wentylatora. Laptop będzie sprzedawany w konfiguracjach zbliżonych do standardowej wersji UX305CA.

Źródło: Sweclockers

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Niesamowite :O Innowacja! :O Usunęli oprogramowanie i powstała wersja Pure xD I może trzeba będzie jeszcze więcej zapłacić ? XDD
  • avatar
   entropic
   4
   czyste wersje powinny byc w standardzie i oprogramowanie dodatkowe powinno byc dolaczone na plycie badz w katalogu na dysku C zeby sobie kazdy mogl zainstalowac JEZELI chce
   • avatar
    WEXEL
    4
    Ja to rozumiem mniej więcej tak..."panie kup pan laptopa...panie ten kosztuje więcej bo do niego nie nasraliśmy... tamten jest z zawartością dodana i dlatego tańszy".
    • avatar
     Krukow
     0
     A nowych płyt głównych x99 od nich nadal nie ma w Polsce i nie wiadomo kiedy będą.
     • avatar
      piotr.potulski
      0
      100% Czystej wersji to nie będzie, zawsze są tam jakieś pierdoły do kamerki, touchpada, klawiszy funkcyjnych, włączania wifi. Ale przynajmniej nie będą przeginali tak jak (chyba wciąż) Dell