Karty graficzne

ATI Radeon 4890 taniej??

przeczytasz w 1 min.

Jak donosi serwis Fudzilla, firma ATI postanowiła obniżyć cenę podstawową za swój najnowszy produkt Radeona 4890 do 239€. Nowy Radeon konkurować ma z GeForce GTX 260 core-216 55nm. 

Poza tym, można spodziewać się, że GeForce GTX 275 pojawi się nieco szybciej od nowego Radeona, lecz będzie droższy. Jednakże w ocenie ekspertów rynkowych różnica w wydajności i cenie będzie na korzyść ATI 4890 i sprawi, że nowy GTX 275 może mieć problemy ze znalezieniem nabywców.

Czyżby polityka "odgrzewania" kart przez nVidię o której pisaliśmy tutaj, miałaby zemścić się na niej?

Źródło: Fudzilla

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  entuzjasta789
  0
  jeszcze nie wyszła a już ATI ceny obniża od planowanych wcześniej:D
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   i dobrze
   • avatar
    suntzu
    0
    haa i mialem racje 4890 to ma być nowy rywal dla 260, a 4870 ma konkurować z 250tką .... Wydaje się ze nv przegrywa w obu przypadkach.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     suntzu, wg. nie 4870 bardziej konkuruje z 65nm-owym GTX260
     Pewnie dzięki tej obniżce już na starcie zdobędą wielu klientów. Lepiej tak niż wypuścić kartę drogo, poczekać aż konkurencja zrobi swoje i dopiero zbijać cenę (od razu uprzedzam: nie jestem żadnym ekonomistą, ale swoje zdanie wypada mieć ;) )
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      może i by te karty trochę górowały nad nvidią i jej "kotletami" , jak to jest krytykowane non-stop, ale osobiście , jak i cała rzesza ludzi, którzy są przekonani do nvidii, wybrałbym sobie przykładowo GTX260 i nie martwił się ciągle o niedopracowane sterowniki, bo tyle lat już ludzie narzekają, a problemy jak są dalej, tak są. Te 5 klatek mniej od konkurenta i 50zł więcej mnie już nie zbawi. Dlatego też tutaj może widzimy omawiane dobre modele, są posty typu "...Wydaje się ze nv przegrywa w obu przypadkach..." a jak popatrzeć na stan rynku, to i tak ATi ma mniejsze udziały w rynku, nvidia ponad połowę, nie znam dokładnego wyniku, więc nadal Kowalski idąc do sklepu bierze zieloną kartę..
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ja myślałem że z GTX260 konkuruje HD4870 a HD4890 będzie konkurencja dla GTX285