• benchmark.pl
 • Gry
 • DICE o kampanii fabularnej w Battlefield 4 - „mamy świetną historię do opowiedzenia”
Gry

DICE o kampanii fabularnej w Battlefield 4 - „mamy świetną historię do opowiedzenia”

przeczytasz w 1 min.

Dyrektor kreatywny studia DICE przyznał, że choć to multiplayer jest najbardziej promowany, kampania fabularna też będzie niczego sobie.

Battlefield 4 single

Battlefield to dla licznej grupy graczy seria wyłącznie do rozgrywki wieloosobowej. Dyrektor kreatywny studia DICE, pracującego właśnie nad „czwórką” Lars Gustavsson powiedział jednak w ostatnim wywiadzie, że nowy tytuł będzie miał również świetną kampanię fabularną. 

Lars Gustavsson został zapytany przez redaktora CVG czy przy tak promowanym trybie multiplayer w grze Battlefield 4, kampania fabularna poszła w odstawkę czy też producenci przygotowali coś ciekawego. „Czas pokaże, ale robimy tryb single-player, bo chcemy i wiele się przy tym nauczyliśmy. Poza tym uważam, że mamy do opowiedzenia świetną historię”.

„Jako ekipa wiele się nauczyliśmy poprzez krzyżowanie elementów single- i multiplayera. Cała koncepcja Levolution w dużej mierze wywodzi się z trybu jednoosobowego, jak i z naszych poszukiwań sposobów na wniesienie do świata dramaturgii i interakcji” – opisuje Lars Gustavsson.

„Mieliśmy wiele opinii na temat trybu dla jednego gracza z Battlefield 3. Jako że jest to produkt z serii Battlefield, ludzie oczekiwali, że całość będzie bardziej otwarta. Przyrzekliśmy więc sobie, że w Battlefield 4 bardziej wszystko ujednolicimy – wykorzystujemy więc wiele rzeczy z trybu multiplayer, począwszy od możliwości skorzystania z zespołu. Przede wszystkim chcieliśmy dać graczowi więcej swobody – w Battlefieled 3 wszystko polegało na: ‘weź to i zabij tamto’, co nie jest szczególnie ekscytujące. Gracze chcą czuć się sprytni”- dodaje.

Wygląda więc na to, że studio DICE kontynuuje publiczne lincze za to, jak wyglądała gra Battlefield 3, stawiając sobie za cel niepowtórzenie tych błędów w nadchodzącej „czwórce”. Po systemie odblokowywania zawartości w multiplayerze przyszedł czas na liniową kampanię fabularną. Miejmy tylko nadzieję, że nie jest to czcze gadanie.

Gra Battlefield 4 ukaże się 29 października bieżącego roku w wersjach przeznaczonych na komputery osobiste oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Edycje na konsole nowej generacji pojawią się później w tym roku.

Źródło: PCGamesN, Battlefield

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  18
  dobry singiel nie jest zły :D
  • avatar
   ArioX
   8
   Dużo słów żeby podtrzymać serię "na językach" - nie ważne co się mówi - byle się mówiło.

   Czas pokaże czy BF4 rzeczyście będzie taki wspaniały... osobiście większe nadzieje pokładam w COD:G... ciężko przeżyłem COD:MW3 (jakby tego jako DLC do MW2 nie mogli dać)
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Best Single Player w świecie Battlefield to jak na razie domena Bad Company 2 ;)
    • avatar
     Kieresz
     2
     nie podoba sie nie kupujcie.... proste i logiczne....po co sapiecie....
     • avatar
      Nieznośny
      1
      Jak dla mnie to znowu są to durne gadki szmatki. Już na pokazie singla kiedy był pokazywany gameplay, można było zauważyć, że większość akcji nadal jest okrutnie liniowa,oskryptowana, a przeciwnicy mega tępi. Gdyby nie ta do bólu liniowość rodem z CoD-a, to singiel w BF3 byłby całkiem okej. Mnie się tam podobał. Nie oczekiwałem fabuły jak w takim Black Ops (kto grał ten wie) i nie oczekuje cudów na kiju w BF4, bo i tak w singla zagram, ale grę kupię dla multi pomimo, że lubię grać w tryb dla pojedynczego gracza. Najlepszy single był w Bad Company 2 i tu się zgadzam w pełni z przedmówcami. :)
      • avatar
       projectdarkstar
       0
       Czyli jak raz nie zrobiliście kalki CODa?
       Zobaczymy...
       • avatar
        TheEquinoxe
        -1
        A kogo w ogóle obchodzi singiel w tej grze? O.o
        • avatar
         Lord_Nikkon
         -2
         Bla bla bla. Najważniejszy jest multi a ten jak widać po becie nadal bardziej kuleje niż przypomina finalny produkt
         • avatar
          Maxdamage
          -5
          Kazdy kto gra w betę i ma choć krztę inteligencji tej gry nie kupi- nie zmieniło się dosłownie nic.
          • avatar
           aleksander12
           0
           Mam nadzieje że pedzie zrobili dobrego singla na uczciwe 8-10 godzin bo nie każdy gra multi