Ciekawostki

Bezpieczna przesiadka z Peceta na Maca?

przeczytasz w 1 min.

Jeśli przymierzacie się do zmiany swojego „peceta” na pełną wdzięku „makówkę” to może Wam się przydać dość ciekawe rozwiązanie jakie pojawiło się ofercie firmy Belkin. Producent znany jest z wymyślania różnego rodzaju rozwiązań mających ułatwić życie użytkownikom sprzętu elektronicznego. Tym razem proponuje specjalny przewód USB o jednoznacznie kojarzącej się nazwie „Switch-to-Mac”.

Przewód zakończony z obu stron wtykami USB podłącza się do komputera klasy PC i Mac. Specjalny „Asystent Migracji” pozwoli na wygodne przeniesienie danych dotyczących konfiguracji, a także dokumentów wprost z platformy PC na Mac. Oprócz mozolnie stworzonej konfiguracji niektórych programów, przeniesione zostaną pliki audio, wideo, zdjęcia. Jak zapowiada Belkin, proces ten jest na tyle uproszczony, że nie ma tu mowy o szoku związanym z tradycyjnym przechodzeniem z jednej platformy na drugą. ;)

„Switch-to-Mac” dostępny będzie już od lutego 2009 w cenie 50$ na terenie Europy, Kanady, Azji i Australii. Spoglądając na wahania kursu dolara pojawia się tylko jedno pytanie: czy za tę cenę nie lepiej trochę się „pomęczyć”?

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  "Spoglądając na wahania kursu dolara pojawia się tylko jedno pytanie: czy za tę cenę nie lepiej trochę się „pomęczyć”?"

  biorąc pod uwagę, że urządzenie nie jest adresowane do Polaków :) (u nas ludzie mają większe pojęcie o IT niż typowy hamburger:) ) to nie jest to wygórowana cena - zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę jabłuszka :)

  IMHO komentarz na końcu art. nie do końca pasuje reszta artykułu oki :)