Ciekawostki

Bezprzewodowe akcesoria do Eee Box

przeczytasz w 1 min.

Właściwie każdy z nas wie czym dla Asusa jest seria produktów Eee. Zaczęło się od Eee PC, niewielkich netbooków, które okazały się prawdziwym hitem rynkowym, by kolejno na rynku pojawiły się inne produkty marki Eee.

Eee Box to nettop, czyli stosunkowo wolny i tani komputer stacjonarny, który – jak podaje producent – świetnie spełnia się w roli domowego centrum rozrywki (media PC), pozwalając na płynne odtwarzanie filmów HD. Ponieważ Box cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów, Asus postanowił wprowadzić kilka akcesoriów, które zwiększą jego funkcjonalność.


Pilot zdalnego sterowania (Fot. Softpedia.com)

Niemiecka strona poświęcona produktom Eee natrafiła na zdjęcia akcesoriów do Eee Box, których nie znajdziemy jeszcze w sprzedaży. Są to pilot zdalnego sterowania, który pozwoli nam na wygodne użytkowanie komputerka, jak i dwa zestawy biurowe, składające się z myszy i klawiatury. Obydwa są w zasadzie identyczne – różnią się przede wszystkim kolorem (biały i czarny). Wszystkie nowości komunikują się z komputerem drogą bezprzewodową, dzięki czemu komfort użytkowania jest dość wysoki.

Wielu użytkowników zastanawiało się swojego czasu, jak to możliwe, że Eee Box uważany jest za typowy komputer Media PC, skoro nie potrafi zapewnić płynnej animacji na filmach HD. Okazuje się, że najnowsze wersje, modele B204 i B206, wyposażono w karty graficzne ATI Radeon HD 3400, które radzą sobie z materiałami wideo HD. Nie brakuje też złącza HDMI, przydatnego przy podłączeniu sprzętu do wysokorozdzielczego telewizora (HDTV).


Klawiatura i mysz – zestawy dla Eee Box (Fot. Softpedia.com)

Warto jednak wiedzieć, że komputery Eee Box nie nadają się do gier – sprostanie wymaganiom filmów HD to maks, na co stać te niewielkie „skrzynki” Asusa.

Ceny najnowszych akcesoriów nie są jeszcze znane. Nie wiadomo też kiedy rozpocznie się sprzedaż. Niemniej jednak ze względu na zbliżające się targi CES, niewykluczone że Asus wyjawi potrzebne szczegóły już wkrótce.

Źródło:Softpedia.com

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!