Klawiatury

Bezprzewodowy zestaw peryferii Gigabyte

przeczytasz w 1 min.

GIGABYTE KM7600 to zestaw składający się z bezprzewodowej myszki i klawiatury z ergonomicznie rozmieszczonymi przyciskami funkcyjnymi. Do komunikacji z komputerem urządzenia wykorzystują miniaturowy nano-odbiornik USB.

Klawiaturę wyposażono, oprócz standardowych klawiszy, w 14 dodatkowych przycisków funkcyjnych do sterowania multimediami i dodatkami oraz pokrętło głośności.

 Warto przeczytać:
 

Powrócono do coraz rzadziej stosowanego rozwiązania we współczesnych klawiaturach - dużych przycisków Spacji i Enter. Całość zasilana jest dwiema bateriami AA. Specjalna dioda wskaźnika poziomu naładowania baterii poinformuje o potrzebie wymiany zasilania. Dodatkowo – klawiatura posiada klawisze o delikatnym i cichym skoku. Jej wymiary to 467 x 205 x 31,2 mm, a waga to 814g (bez baterii).

Kompaktowe rozmiary optycznej myszy 100 x 60 x 36.5 mm sprawią, że nada się ona zarówno do pracy przy komputerze biurkowym jak i z laptopem. Mysz wyposażono w przycisk do regulacji czułości – możliwa jest zmiana między 800, a 1600 dpi. Urządzenie zasilane jest dwiema bateriami AAA, a jego waga to 80g (bez baterii). Dzięki gumowanym uchwytom nie wyślizgnie się z ręki.

Komunikacja z komputerem odbywa się dzięki wykorzystaniu miniaturowego odbiornika USB, który działa w paśmie 2,4 GHz. Chowany jest on w podstawie myszki. Zastosowanie wspomnianej częstotliwości umożliwia bezproblemową komunikację z komputerem z odległości nawet 13 metrów (bez przeszkód po drodze), zaś prędkość transmisji na poziomie 2 Mbit/s gwarantuje brak strat w sygnale i przesyłanych danych.

 

Zestaw GIGABYTE KM7600 objęty jest 3-letniągwarancją, a jego sugerowana cena wynosi 39 dolarów.

Źródło: Gigabyte

Polecamy artykuły:  
Przegląd rynku: obudowy PC
5 x SSD i 1 x HDD - praktyczne testy dysków
100 porad do Windows 7

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Ładne ale myszka mała i bez dodatkowych przycisków za to cena całkiem nie zła.
  • avatar
   bendyz
   0
   Bardzo dobry układ klawiszy, a raczej taki do którego jestem przyzwyczajony :) Duży enter to podstawa. jeśli wykonanie jest dobre to nawet całkiem fajny zestaw.
   • avatar
    Lightning
    0
    Dobry firmowy sprzęt :)
    Akurat rozglądam się za nową klawiaturą.
    • avatar
     Gasek
     0
     Zastanawiałem się nad tym zestawem od Microsoftu, teraz Gigabyte prowadzi, przede wszystkim ze względu na mysz;)
     • avatar
      szadok
      0
      No i w końcu jakiś rozsądnej wielkości nadajnik! To jest zestaw prawdziwie bezprzewodowy, a nie że mam bezprzewodową mysz i klawiaturę, ale za to przewodowy nadajnik (i to z dwoma kablami - do komunikacji z komputerem i do prądu), którego oczywiście nie pokazali na żadnym zdjęciu w żadnym sklepie - zobaczyłem go po odpakowaniu zestawu z pudełka! Fuk!
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Gdzie to można kupić, bo chcę już.