Ciekawostki

Bill Gates woli inwestować w ekologię niż w kolonizację Marsa

Marta Andronik | Redaktor serwisu benchmark.pl
49 komentarzy Dyskutuj z nami

Bill Gates podzielił się swoimi przemyśleniami związanymi z ekologią i globalnym ociepleniem. Uważa, że warto inwestować w ratowanie naszej planety.

Bill Gates odkąd odszedł z zarządu Microsoftu przeznacza swój czas i pieniądze na działania filantropijne. Ostatnio podzielił się swoimi poglądami odnośnie zagadnień związanych z zagrożeniami czyhającymi na nas i naszą planetę. I niekoniecznie idą one w parze z pomysłami Elona Muska, który ma w planach kolonizację Marsa.

Bill Gates zachęca do inwestowania w ekologię

Założyciel Microsoftu właśnie wydał nową książkę, w której opisał jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Chce uświadomić ludzi, że działania każdego z nas mają sens i wszyscy mamy wpływ na stan naszej planety. Uważa, że jeżeli włożymy w to dostatecznie dużo wysiłku i pospieszymy się, mamy szansę uniknąć tragicznych dla nas skutków globalnego ocieplenia. Jednocześnie wprowadzane zmiany będą jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoi ludzkość.

Dlatego Gates woli wydać część swojego majątku na cele związane z Ziemią. Nie tylko te dotyczące kryzysu klimatycznego, ale też ochrony zdrowia, między innymi na szczepionki przeciwko odrze.

Zamiast lecieć na Marsa – ratujmy Ziemię

Gates uważa, że bardziej opłaca się zadbać o walkę z globalnym ociepleniem niż podejmować próby kolonizacji innych planet. Odniósł się tym samym do planów budowania baz na księżycu oraz lotów załogowych na Marsa.

Pochwalił przy okazji działania Elona Muska w zakresie pojazdów elektrycznych: „to, co Elon zrobił z Teslą, jest jednym z największych wkładów w zmiany klimatu, jakie ktokolwiek kiedykolwiek zrobił”. Dodał, że niedocenianie Muska nie jest dobrym pomysłem.

Bill Gates nieraz już udowodnił, że jest człowiekiem o przenikliwym umyśle i potrafi wiele rzeczy przewidzieć. W 1999 roku wydał książkę pt. „Biznes szybki jak myśl” (Business @ the Speed of Thought), w której niezwykle trafnie opisał technologie funkcjonujące obecnie. Skoro teraz dzieli się swoimi przemyśleniami i ostrzega o zagrożeniach, może warto poważnie się nad tym zastanowić?

Źródła: Bill Gates, New York Times, businessinsider, foto: @Bill Gates

Warto zobaczyć również:

Komentarze

50
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  myszka91
  Dziwi mnie to, że są ludzie którzy nie widzą tego, że wszystko co płynie z USA jest jedną wielką fikcją i oszustwem.
  9
 • avatar
  KENJI512
  Ciekawe co będzie, jak Elon wyląduje na Marsie, odkryje duże zasoby minerałów typu złoto, diamenty, ropa naftowa :D

  Nagle cały świat będzie sobie roszczył prawa do Marsa albo jego konkretnych regionów, a lewicowa młodzież będzie zaganiana do protestowania "Mars planetą ludzi, a nie Elona" "wszystkich ludzi" :D
  5
 • avatar
  Yamdit
  Bill Gates to już jest spec od wszystkiego. Wyjątkowo dobrze idzie mu "ograniczanie przeludnienia" Ziemi.
  2
 • avatar
  arek11
  Oba cele są tożsame ponieważ na księżycu są ogromne zasoby helu3, który mógłby zaspokoić potrzeby energetyczne ziemi na setki lat. Amerykanie mieli w to inwestować ale po odkryciu paliw lupkowych u siebie za Obamy zrezygnowali. Taka ekologia.
  1
 • avatar
  Obiektor
  A ja myslalem ze woli inwestowac w te internetcoiny ;)
 • avatar
  Ahura
  a ja bym zainwestował w pieniądze, coby żyło mi się lepiej.
 • avatar
  xxx.514
  Spoko, tylko laboratoria w przestrzeni kosmicznej, gdzie panuje nizsza lub calkowity brak grawitacji pozwolilyby dokonac nowych odkryc w medycynie czy materialach.
 • avatar
  Ciekawski_
  Widzę, że niektórzy uznali, że mijam się z prawdą. Poczytajcie sobie - https://ligaswiata.blogspot.com/2016/02/indie-pozywaja-billa-gatesa.html
  Google mocno cenzuruje dostęp do informacji o przestępczej działalności tego Pana, ale jak się człowiek postara to do nich dotrze.
 • avatar
  Ciekawski_
  Ten Pan za to co zrobił i nadal robi, to powinien siedzieć w więzieniu, a nie w cokolwiek inwestować.
  -1
 • avatar
  Ciekawski_
  Ten Pan niczego nie przewidział, tylko jak każdy komuch, dzielnie walczy z problemami do których powstania sam się przyczynił. Za te wszystkie ofiary jego "szczepionek" w Indiach i nie tylko to powinien zawisnąć.
  -1
 • avatar
  piomiq
  Dlaczego ludzie uważają, że jeśli ktoś ma miliardy na koncie to może wydawać słuszne sądy na najróżniejsze tematy, kwestie, czy doradzać w sprawie problemów trapiących świat.

  Jakie on ma przygotowanie by doradzać w nieswoim obszarze. Zrozumiałbym gdyby coś powiedział o Windows. Coś tam doradził. Ale nie, wydaje mu się że jest ekspertem z dziedzin wszelakich.
  Najgorsze jest to, że ludzie bezrefleksyjnie przyjmują jego prawdy objawione.
  -1
 • avatar
  EgzoPro
  A MS nadal do swoich myszek i kontrolerów Xbox dodaje jednorazowe baterie alkaiczne (jednocześnie wspierając sens jednorazowych baterii), więc gdzie ta ekologia poniekąd u Billa? Jak to określa MS, jest to wygodniejsze dla graczy, to może lepiej nie dodawać baterii (wariant Apple) lub dodawać akumulatorki (wariant Sony, tylko zamiast wbudowanych - zewnętrzne)? Fajnie się mówi o ekologii, ale jednak tylko tam gdzie $ się zgadzają, a resztę się spycha na najmniejszych, co by walczyli za lepszy świat, oczywiście tylko i wyłącznie własnym kosztem.
  -2
 • avatar
  gofish
  I słusznie
  -2
 • avatar
  Warmonger
  Bill Gates wiele osiągnął i dużo wie o tym, jak działa świat. Ponadto wydaje swoje pieniądze na pomoc obcym ludziom i ratowanie świata...

  ...w odróżnieniu od hejterów poniżej.
  -2
 • avatar
  kkastr
  Nazywanie zmian klimatu "katastrofą klimatyczną" jest chyba trochę przesadne. Ani to pierwsze ani ostatnie, szczególnie jak się spojrzy na całe dzieje Ziemi. Zmiany w różnych dziedzinach są często przedstawiane jako coś pozytywnego, czemu więc w przypadku zmian klimatu mamy być totalnymi konserwatystami przepełnionymi myślami o nadciągającej katastrofie? Przecież wcale nie jest takie oczywiste, że powinniśmy z każdą zmianą klimatu walczyć. Czy na prawdę chcemy by pół Europy znowu przykrył lodowiec? Przecież nasz interglacjał właśnie powinien się kończyć i jeśli nic się nie zmieni w cyklu zlodowaceń to wtedy dopiero będzie prawdziwa katastrofa.
  -7
 • avatar
  Marucins
  Ta jasne :D
 • avatar
  Michał 06
  Gates jak każdy człowiek rozumny woli inwestować na ziemi bo to mu się zwraca z nawiązką , na marsie niema kogo dymać na pieniądze, też bym tam nie inwestował. (komentarz żartobliwy)
 • avatar
  juli1212
  OK, Gates ma swoje za uszami, ale dla mnie to nie ma znaczenia w dyskusji nad sensem prób kolonizacji Marsa. Nawet jeśli Gates mówi tak, bo ma w tym interes - to zgadzam się z tezą, że próby kolonizacji Marsa nie mają sensu z wielu powodów, a wydawanie na to jeszcze kasy podatników - to delikatnie mówiąc rozrzutność. Dlaczego? Pomijam oczywiste argumenty, w tym że Mars nie nadaje się do zamieszkania przez ludzi. To co jest chyba najistotniejsze to fakt, że ludzkość nie dysponuje technologią pozwalającą na pozyskiwanie i SPROWADZANIE z Marsa złóż mineralnych. A nawet jeśli takie powstaną w rozsądnej perspektywie czasowej to będą tak kosztowne, że po prostu nieopłacalne.
 • avatar
  PiotrFarbowski
  BitBay \(^o^)/
  Najlepsza polska giełda kryptowalut
  Załóż konto bezpłatnie juz teraz
  zarabiaj bez wychodzenia z domu

  https://auth.bitbay.net/ref/farv