Technologie i Firma

Bitcoin warty ponad 3000 dolarów [AKT. - kolejne rekordy]

przeczytasz w 2 min.

Bitcoin – najpopularniejsza kryptowaluta znów zaczyna zyskiwać na wartości. Udało się nawet pobić dotychczasowy rekord.

Aktualizacja [07.08.2017]: Bitcoin utrzymuje wysoką wartość, która od soboty nie spadła poniżej poziomu 3200 dolarów. Ba, kryptowaluta wciąż pnie się do góry i niedawno osiągnęła swój nowy najwyższy poziom w historii: 3451,86 dol. 

Co oznacza obecna wartość bitcoina (około 3400 dolarów za 1 „bitmonetę”? Że ta ostatnia jest warta prawie trzy razy więcej niż uncja złota, a rynkowa wartość całej tej kryptowaluty to już ponad 56,5 miliarda dolarów. Łączna wartość wszystkich kryptowalut zaś to ponad 116 miliardów dolarów, co też jest absolutnym rekordem. 

Bitcoin 7aug

Kurs bitcoina można śledzić na stronie CoinDesk.

News [05.08.2017]: Od wielu miesięcy bitcoin pozostaje jednym z najgorętszych tematów i jest to w stu procentach uzasadnione. Nie dość, że ta kryptowaluta zaczyna powoli odgrywać pewną rolę na rynku, to jeszcze jej wartość osiąga niesamowite poziomy.

Bitcoin był już w tym roku warty 3 tysiące dolarów – miało to miejsce w czerwcu. Później jednak kryptowaluta wyraźnie osłabła i utrzymywała się w granicach 2400-2700 dol. (na moment spadając nawet poniżej 2 tysięcy). Ale od kilku dni bitcoin znów zyskuje i…

W nocy z 4 na 5 sierpnia bitcoin znów przekroczył próg wartości 3000 dolarów. Według CoinDesk, obecnie wartość „cyfrowej monety” oscyluje wokół 3150 dolarów, ale w pewnym momencie sięgnęła nawet 3242 dol., co jest absolutnym rekordem. 

Bitcoin 3M
Wykres zmiany wartości bitcoina w ciągu ostatnich 3 miesięcy (CoinDesk).

To wszystko z kolei oznacza, że łączna wartość rynkowa kryptowaluty bitcoin to ponad 50 miliardów dolarów. Wygląda więc na to, że ma się świetnie, nawet pomimo ostatnich zawirowań, których efektem było powstanie drugiej krytpowaluty – bitcoin cash. Jedna taka „moneta” wyceniana jest obecnie na ok. 240 dolarów.

Przyszłość bitcoin cash jest niepewna. Usługi przyjmują ją z oporami (choć zdają się do niej jednak przekonywać), a sam system działa średnio. Z jednej strony faktycznie mamy bowiem większe bloki, z drugiej – pojawiają się one rzadko i nieregularnie. Dlatego jej przyszłość jest niepewna. 

Swoje „problemy” ma również oryginalny bitcoin. Rozwiązaniem na przeciągające się w nieskończoność kopanie ma być jednak wdrożenie SegWit2x i na razie wszystko idzie zgodnie z planem.

Źródło: CoinDesk, TechCrunch. Ilustracja: typographyimages/Pixabay

Komentarze

37
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  11
  Weźcie już skończcie te bitcoiny... niech ceny i dostępność grafik wrócą do normy...
  • avatar
   Dudi4Fr
   10
   To tyle by było z dostępnością Vegi...
   • avatar
    kabat
    9
    Bardzo zła wiadomość dla nas potencjalnych klientów kart graficznych. Mam nadzieje że szlak trafi szybko tego bitcoina. Straszne wiadomości, najpierw 3 miliardy wyświetleń despacito na YT a teraz to :(
    • avatar
     kropak
     4
     Do kopania najlepszy jest szpadel z Castoramy :D
     • avatar
      drcocaina
      3
      Nic lepszego nie mogło się stać. Teraz wydawcy i producenci gier przestaną "sztucznie" nakręcać wymogi gier w "porozumieniu" z producentami sprzętu. Przez kryptowaluty rynek gier przejdzie "reset" i nagle zaczną wracać do korzeni i programować w Asembler ażeby kod gry był zoptymalizowany.
      • avatar
       Himoto
       3
       Przy nieoficjalnej wydajności wszystkich kart z rodziny Vega śmiem zaryzykować stwierdzenie że AMD nie nadąży z produkcją GPU bo wszystko co puszczą wciągną kopalnie :).

       Wszyscy marzyli że rynek się uspokoi, a zwłaszcza euforia kopania skończy się na przełomie Sierpień/Wrzesień, ale jak widać nic nie wskazuję na to by to wariactwo chciało się szybko przeminąć.

       Ktoś sztucznie pompuję Bitcoin'a by reszta kryptowalut była w cenie - najlepiej to widać po przełamaniu, gdzie bańka pękła waluta poleciała z kursem w dół i nagle znowu pompowanie balonika.

       Ostatni miesiąc Bitcoin'a i Ethereum to ciągły wzrost

       Bitcoin już 3310$ za sztukę a Ethereum 222$.
       • avatar
        mutissj
        1
        ETH też skoczyło do 862 PLN

        kopie dalej 2x GTX970 :D

        pozdro
        • avatar
         login1969
         1
         Czy znowu zacznie brakować kart graficznych?
         • avatar
          max-bit
          -2
          Ktoś tu niechcący napisał prawdę
          A brzmi ona mniej więcej tak ludzie zostali "zrobieni" na
          "ponad 50 miliardów dolarów"
          Nie ważne czy kupili czy wykopali zapłacili ludzie zapłacili .... (zapłacili albo za nic albo za owe "kopanie" które na ogół kosztuje więcej niż wykopanie.
          Oczywiście jakaś grupa trzyma na tym łapę i steruje (czytaj zarabia) dla ogłupienia przeciwnika mówi się że to niezależna waluta stworzona przez nie wiadomo kogo :)
          Tzn ludzie są tak głupi ze kupują nic innego jak Paciorki :) co by było śmieszniej jeszcze uważają że tak ma być i że to niezły biznes:)
          A co mają NIC null ZERO bitsroiny.

          Jeden z lepszych wałów. No nie jest on jakiś kosmicznie duży to tylko głupie 50 mld $ ale ... dobre i to.
          Oczywiście jeśli tylko cos zachwieje tym światem owe Bitsroiny nagle przestaną mieć jakąkolwiek wartość, bo kto będzie chciał coś dać za nic ?
          • avatar
           darioz
           -12
           Czas aby wszystkie rządy świata się porozumiały i całkowicie zakazały płaceniem w bitcoinach i innych nielegalnych kryptowalutach!
           Czas aby Policja, służby specjalne i antyterrosryści z całego świata świata namierzały kopalnie kryptowalut i robiły na nie naloty rekwirując cały sprzęt a sądy żeby skazywały tych ludzi na co najmniej 25 lat więzienia!
           Ten proceder trzeba jak najszybciej zatrzymać inaczej zawali się światowa gospodarka!
           • avatar
            Andari
            0
            pora sprzedac moje 18 bitcoin...