• benchmark.pl
 • Bitcoin
 • 1 bitcoin to ponad 6000 dolarów - Satoshi Nakamoto wśród 250 najbogatszych ludzi
Ciekawostki

1 bitcoin to ponad 6000 dolarów - Satoshi Nakamoto wśród 250 najbogatszych ludzi

przeczytasz w 1 min.

Wartość bitcoina nie przestaje rosnąć. W nocy z piątku na sobotę osiągnęła rekordowy poziom ponad 6147 dolarów za pojedynczą „monetę”.

Kolejny próg został przekroczony. Pojedynczy bitcoin osiągnął wartość przekraczającą 6000 dolarów. Informacja ta cieszy pewnie posiadaczy „cyfrowych monet”, a najbardziej zadowolony jest chyba Satoshi Nakamoto, czyli twórca tej kryptowaluty.

W piątek po południu wartość 1 BTC wyniosła (po raz pierwszy) wartość 6000 USD, a w nocy z piątku na sobotę osiągnęła rekordowy poziom 6147,07 dol. Taki wynik oznacza, że magiczną barierę przekroczyła także wartość „bitcoinowego rynku” – wynosi ona teraz ponad 100 miliardów dolarów.

Bitcoin 6000

Twórcą tej kryptowaluty jest Satoshi Nakamoto – urodzony podobno 5 kwietnia 1975 roku podobno Japończyk, który podobno jest jedną osobą, a nie zespołem. Jeżeli ten ostatni szczegół jest faktem, to obecnie mógłby zajmować pozycję wśród 250 najbogatszych ludzi na świecie (według Forbesa).

Satoshi Nakamoto ma bowiem w swoim cyfrowym portfelu około 980 tysięcy bitcoinów, które wykopał, gdy nie było to jeszcze tak trudne jak obecnie. Przy wartości jednej „monety” na poziomie 6 tysięcy dolarów, dawałoby majątek w okolicach 5,9 mld dol. 

Bitcoin Satoshi

Jak podsumowuje Joon Ian Wong z serwisu Quartz (będącego źródłem tej wiadomości), to niezłe pieniądze jak za napisanie open-source’owego oprogramowania, ale nawet za małe, biorąc pod uwagę to, czego tak naprawdę dokonał. 

Źródło: Quartz, Forbes, CoinDesk. Ilustracja: vjkombajn/Pixabay (CC0)

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  9
  ale ta bańka kiedyś spektakularnie pieprznie XD Wtedy nagle wszyscy będą mówić, że wiedzieli, że to się musiało tak skończyć, że to było jedno wielkie oszustwo
  • avatar
   eninede
   6
   stworzyc cos co nie istnieje... wmowic ludziom, ze ma to jakas wartosc i to jeszcze sprzedac... mistrzostwo... gosc ktory to wymyslil to pewnie zyd albo arab
   • avatar
    patryk1011
    4
    Lata temu miałem 100 sztuk, które kupiłem jak były bardzo tanie a sprzedałem kilka miesięcy później z zyskiem, wtedy zysk wynosił kilka stów i myślałem że to już i tak dużo, ehh, mogłem się wstrzymać te kilka lat, ale kto wtedy wiedział... :'(
    • avatar
     maxbit
     3
     Jak to oszustwo pęknie znowu będzie płacz że jak ze nikt nie powiedział .... że jak....
     • avatar
      ohoho
      -9
      Dobry! Na sferisie i net-s jest jakieś promo na RXy 580 Sapphire nitro+ 8gb po 900zł.
      • avatar
       eltra
       0
       hmm oszustwo nie oszustwo ja myślę ze to jest coś jak z obrazami i ogólnie szeroko pojętą sztuka dla mnie np taki obraz czy rzeźba po za wyglądem nie przedstawia żadnej realnej korzyści czy wartości a ludzie potrafią zapłacić kilka milionów czy nawet set milionów za coś co w zasadzie nie przedstawia sobą ABSOLUTNIE nic i z BTC jest podobnie chociaż tu są widoczne korzyści. Ale jedno wiem coś jest tyle warte ile mogą za to zapłacić ludzie i tyle w temacie :) a i jeszcze jedno :D podczas globalnego kataklizmu szklanka czystej wody będzie więcej warta :)
       • avatar
        RaTaJ
        0
        Unia Europejska narzuci kary finansowe na właściciela BitCoin za zwiększenie globalnego ocieplenia na Ziemi.