Systemy operacyjne

Bixby Voice w 200 państwach, Polska również na liście

przeczytasz w 1 min.

Bixby Voice to jedna z ważniejszych nowości w Galaxy S8 i Galaxy S8+. Wreszcie można będzie z niej skorzystać.

Galaxy S8Galaxy S8+ są smartfonami jak najbardziej udanymi. Względem zeszłorocznych modeli producent zmienił sporo, a jako jedną z najważniejszych nowości reklamował cyfrowego asystenta Bixby. Problem w tym, że na starcie jego funkcjonalność została znacznie okrojona, między innymi o Bixby Voice. Wreszcie się to jednak zmieni.

Jak zapewne każdy się domyśla, Bixby Voice to funkcja pozwalająca na wydawanie urządzeniu komend głosowych. Do tej pory korzystać mogli z niej jedynie mieszkańcy Korei Południowej oraz USA. Z dnia na dzień taki stan rzeczy będzie ulegać zmianie. Samsung potwierdził globalną dostępność Bixby Voice.

Bixby Voice

Docelowo funkcja dostępna będzie w około 200 państwach. Co najistotniejsze, na liście znajduje się między innymi Polska. Nie możemy jednak mówić o konkretnej dacie premiery dla naszego rynku, jest ona bowiem nieznana. W pierwszej kolejności wsparcie dla Bixby Voice pojawia się między innymi w Wielkiej Brytanii, Australii czy Kanadzie.

Bixby Voice wciąż obsługuje tylko dwa języki - koreański i angielski. Z czasem i w tej kwestii doczekamy się jednak zmian. Funkcja ma być bowiem rozbudowywana o dodatkowe możliwości i właśnie języki. Jest spora szansa także na polszczyznę.

Bixby VoiceBixby Voice

Bixby VoiceBixby Voice

Bixby Voice

Źródło: Samsung, sammobile

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Snack3rS7PL
  2
  :D Haha jaki chłam marketingowy :D Zdobywanie poziomów jak na Steamie :D
  • avatar
   michael85
   2
   200 państwach. A czy na świecie nie ma 194 krajów? Czy im Petru doradza?
   • avatar
    R2rr0
    1
    Akurat z tym asystentem to się Samsung nie popisał.
    • avatar
     Satanski
     0
     "Docelowo funkcja dostępna będzie w około 200 państwach. Co najistotniejsze, na liście znajduje się między innymi Polska. Nie możemy jednak mówić o konkretnej dacie premiery dla naszego rynku, jest ona bowiem nieznana."

     Gdzie ja to już słyszałem...